Skocz do zawartości

Jedno koło ma mniejsza przyczepność


rudesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przyczepnością tylnego prawego koła, chodzi mi o momenty w których gaz jest do dechy, np. na mokrym asfalcie, to zawsze prawe tylne koło się slizga. Na zimowych i na letnich koła to zaobserwowałem wiec raczej nie wina opon.

W tylnym zawieszeniu wymienione zostały:

- amortyzatory

- tuleje pływajace

- tuleje wózka

 

Czy powodem tego może być geometria albo zbieżność (którejś z tych rzeczy z tyłu się nie ustawia, prawda?)

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zima zaobserwowalem cos bardzo podobnego. Bardzo czesto sie zastanawialem, dlaczego moje lewe kolo zadziej sie uslizguje niz prawe. Byc moze jestem po prostu ciezki :? :8)

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie chce czegoś pokręcić ale wydaje mi się że to normalne że tak sie dzieje oba koła by "ciągnęły" gdybyś miał blokadę (szperę) jeżeli coś zakręciłem prosze o poprawę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jak już dojdzie do zerwania przyczepności to przy zwykłym moście koło w tym poślizgu się utrzymuje.

Ale czemu zawsze to samo koło to nie wiem.

Może masz niejednakową skuteczność amortyzatorów?

Może auto jest nierówno obciążone?

Może opory ruchu kól nie są jednakowe? < może przytrzymuje hamulec? >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem taka przypadłość jest spowodowana pochyłością drogi. proponuję spróbować zabawy na przeciwnym pasie ruchu i wtedy powinno przyczepność stracić lewe koło ( zabrudzenia zbierają się tam gdzie jest najniżej - piach, pył z klocków, opon itp).

 

takie jest moje zdanie, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.