Skocz do zawartości

Wymiana żarnika


grzechut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No i chyba musze wymienić żarówke D1S..co prawda po zgaszeniu i zapaleniu znów świeci ale chyba to jego ostatnie godziny życia..

Czy żeby dostać się do żarnika ksenonowego trzeba zdjąć koło i plastikowe osłony nadkola czy też można to zrobić przez

okienko w nadkolu ?

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gdzie to zdejmij koło i odkeć plastikowe nadkole. Kilka śrubek ale wygodny dostęp. Bez zdejmowania nadkola dla mnie to masakra.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kowalski" zrobi to 2 x szybciej zapodajac wersje Natka, z ciekawosci zacznij wymieniac przez zaslepke/okienko :cool2: ciekawe kiedy sie poddasz :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mnie BMW rozwaliło, że wymiana tak trudna jak w Reanult, trochę się zawiodłem. Pamiętam czasy E39 kiedy to wymiana żarówki zajmowała 10 s. i nic nie trzeba było odkręcać/przesuwać. Ciekawe czy BMW naprawdę nie mogło zagospodarować tak miejsca, aby wymiana była prosta ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tematu, jakie D1S warto kupic i gdzie ?

...chyba o tym bylo :?: jezeli nie to moja opinia jest taka: TYLKO ZRODLA ORYGINALNE, DUZYCH OSWIETLENIOWYCH MAREK np. OSRAM, PHILIPS, SYLVANIA, GE... jak bedziesz kupowal to oprocz trzonka (gniazda), mocy patrz na temp.barwowa okreslana w stopniach Kelwina (im mniejsza tym swiatlo swieci b. na zolto...) jak bedziesz wymienial jako ekploatacja to wg mnie warto wymienic od razu dwa zrodelka...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, można i bez ściągania koła, wystarczy odkręcić nadkole (i to też nie całe) i je odchylić, pamiętając przy tym, żeby skręcić kołem. To samo tyczy się żarówki w halogenie. Ale po co sobie życie utrudniać i się męczyć - o ile z żarowką halogenową jest to uzasadnione - ale z d1s lepiej jednak odkręcić koło, nadkole i spokojnie sobie wymienić jarznik (!). A przez tą 'klapkę' w nadkolu to tylko można sobie żarówkę od kierunków wymienić.

 

I lektura o tym co kupić: viewtopic.php?f=104&t=106715

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fakt, można i bez ściągania koła, wystarczy odkręcić nadkole (i to też nie całe) i je odchylić, pamiętając przy tym, żeby skręcić kołem. To samo tyczy się żarówki w halogenie. Ale po co sobie życie utrudniać i się męczyć - o ile z żarowką halogenową jest to uzasadnione - ale z d1s lepiej jednak odkręcić koło, nadkole i spokojnie sobie wymienić jarznik (!). A przez tą 'klapkę' w nadkolu to tylko można sobie żarówkę od kierunków wymienić.

 

I lektura o tym co kupić: viewtopic.php?f=104&t=106715

 

Pzdr.

 

A ja nie wiedziałem że to takie trudne i wymieniłem oba żarniki przez "klapkę" :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, można i bez ściągania koła, wystarczy odkręcić nadkole (i to też nie całe) i je odchylić, pamiętając przy tym, żeby skręcić kołem. To samo tyczy się żarówki w halogenie. Ale po co sobie życie utrudniać i się męczyć - o ile z żarowką halogenową jest to uzasadnione - ale z d1s lepiej jednak odkręcić koło, nadkole i spokojnie sobie wymienić jarznik (!). A przez tą 'klapkę' w nadkolu to tylko można sobie żarówkę od kierunków wymienić.

 

I lektura o tym co kupić: viewtopic.php?f=104&t=106715

 

Pzdr.

 

A ja nie wiedziałem że to takie trudne i wymieniłem oba żarniki przez "klapkę" :oops:

 

 

Nieźle :cool2: czyli da się, a długo się mordowałeś, ręce bardzo pocharatane? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
o ile dobrze pamiętam to pierwsza lampa około 15 minut a druga 10 albo i mniej. Używałem długiego śrubokręta do odciągania sprężynek trzymających żarnik, aha i miałem małe lusterko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobione..niestety nnie obeszło się bez zdejmowania koła i plastików ale i tak poszo błyskawicznie..gdyby ta klapka byla odrobine większa...\dzięki za pomoc :D

 

 

Spoko i co założyłeś, jak świeci? :)

 

Założyłem philipsy 4300k. Narazie świecą obie strony na żołto..mam nadzieje że z czasem się to zmieni i będzie jak było a więc biało..

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobione..niestety nnie obeszło się bez zdejmowania koła i plastików ale i tak poszo błyskawicznie..gdyby ta klapka byla odrobine większa...\dzięki za pomoc :D

 

 

Spoko i co założyłeś, jak świeci? :)

 

Założyłem philipsy 4300k. Narazie świecą obie strony na żołto..mam nadzieje że z czasem się to zmieni i będzie jak było a więc biało..

 

 

Niestety już się nic nie zmieni :mrgreen: :roll: 4300k tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Założyłem philipsy 4300k. Narazie świecą obie strony na żołto..mam nadzieje że z czasem się to zmieni i będzie jak było a więc biało..

 

 

Niestety już się nic nie zmieni :mrgreen: :roll: 4300k tak mają.

 

To jakie żarówki najlepiej wybrać aby osiągnąć kompromis między barwą a widocznością? ...i jakie szły na pierwszy montaż?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

najlepiej m-tec 6000k, ja kupilem na ebayu mtec 5000k i troszke zaluje bo sa ciagle jeszcze leciutko zoltawe, a w poprzednim autku mialem 6000k i wygladaly swietnie i rownie swietnie swiecily .

 

A na pierwszy montaz ida Osramy dlatego wszystkie nowe beemki swieca na żólto :duh:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem philipsy 4300k. Narazie świecą obie strony na żołto..mam nadzieje że z czasem się to zmieni i będzie jak było a więc biało..To jakie żarówki najlepiej wybrać aby osiągnąć kompromis między barwą a widocznością? ...i jakie szły na pierwszy montaż?

w serii byly zawsze zrodla o temp. do 5000K (4300 sa najbardzie cieple/zolte), temp. barwowowa nie ma wplywu na widocznosc, ma wplyw na postrzeganie barw (dane kolory beda bardziej lub mnie ostre), na widocznosc ma wplyw ilosc lumenow (ilosc swiatla, ktora wychodzi z zrodla swiatla)...wejdz sobie na jakas strone www z zrodlami typu HID, tam bedziesz mial pokazany efekt wizualny (zolty/bialy/niebieski)...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Jestem po wymianie żarników w ksenonach.

Mam pytanie, bo prawy ksenon świeci na biało, a lewy, w sumie też na biało tylko ma cieplejszą barwę tzn. wpada bardziej w żółty... - to samo było przed wymianą, myślałem że to wina żarnika... mechanik powiedział że muszą się jeszcze rozświecić no ale... gdy patrzę na nie stojąc naprzeciw auta to jest właśnie ten elekt, ale gdy odejdę kilka kroków i kucnę to ten efekt się zamazuje, tzn. już nie widzę tej różnicy w barwie. czy to normalne w e90 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też tu wbije "z moimi problemami" :D

Nie świeci mi już:

- jedna z żarówek nad rejestracją

- lewe ringi

- i chyba umiera jeden xenon, bo jest jakby różowy

Oczywiście chciałabym mieć pieknię świecące autko i licze na wasze sugestie jakie żaróweczki kupować i gdzie.

Pytanie które nasuwa mi się samo... czy dam rade np. sama wymienić xenon?

Dodam że śrubokręt mnie nigdy nie pogryzł i odróżniam torx od imbusa ;)

 

Chyba jasnym jest że chce LEDy jak wszyscy... i te białe ringi... i biały xenon ( choć nie niebieski)... no chce mieć wszystko :oops:

 

Turlam się E90 z 2006 roku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i chyba umiera jeden xenon, bo jest jakby różowy

U mnie umierał przez półtora roku i nie doczekałem się :8)

Wymieniłem na osram CBI (cool blue intense) temperatura barwowa 5 500 K.

Założyłem też Osram CBI do świateł długich i do przeciwmgłowych.

Jest fajnie ale najbardziej jestem zadowolony z ksenonów.

POLECAM, choć nie są tanie :cool2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba jasnym jest że chce LEDy jak wszyscy... i te białe ringi... i biały xenon ( choć nie niebieski)... no chce mieć wszystko :oops:

 

Turlam się E90 z 2006 roku :roll:

 

Jak każda kobietka :handshake: :wink:

 

Będzie ciężko samemu to powymieniać gdyż dostęp jest trudny zarówno do xenonów jak i do ringów .

Lepiej zleć to w zakładzie u elektryka samochodowego - poradzi sobie szybko i pewnie dużo nie zaśpiewa .

Jeśli chodzi o xenony to wybór jest bardzo duży i jest wiele tematów na tym forum o żarnikach wystarczy dokonać wyboru .

Najtaniej pewnie kupisz na allegro - markery do ringów i duży wybór żarników .

Jeśli mają się zgrywać w jednej białej barwie to kup o barwie 4500 K i markery za ok. 200 zł za kpl . ( z dwiema diodami )

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby taki znawca kobiet a każe mi samej wybierać... życia mi braknie na przegladanie tego wszystkiego, a wiesz, musi być perfekcyjnie :D

Ty byś wybrał za mnie, a jak by mi się nie spodobało to by było na Ciebie i po problemie :P

Dobra, już wiem że za xenon i ringi nie będę się brać sama, ale może chociaż te LEDy do rejestracji wymienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.