Skocz do zawartości

Opony


Ignitarius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszy raz przerabiam temat opon w BMW tak jak ma się to w BMW X5 i dzięki temu w domu zgromadziłem spory składzik opon oczywiście używanych (255/50/19 i 285/45/19) - z perspektywy czasu tak sobie myślę, że to co na nie wydałem mógłbym kupić normalne nowe zestawy opon (co tanio to drogo), a mianowicie

Mam:

- komplet oryginalnych kół 17 z prawie nowymi oponami 255/60/R17 H - auto i xdrive chodzi super (gorzej z wyglądem - te koła są małe w terenówce może by to jakoś uszło ale w SUV-ie średnio),

- Komplet oryginalnych kół 19 styling 132 ET48 przód 9'' z oponami 255/50/19 i tył 10'' z oponami 285/45/19 - ważne aby opony na przedniej i tylnej osi były mniej więcej tej samej wysokości, a ich obwód nie może być różny więcej niż 1cm. Co ciekawe opony różnych firm w tym samym rozmiarze mogą różnić się wysokością i to znacznie - sprawdziłem na własnej skórze i po założeniu na przód innej firmy już przy 30 km/h zaczęły z xdrive dochodzić dziwne dźwięki, więc w te pędy zakupiłem opony na przód tej samej firmy co tył i przy mieszanym ogumieniu 255 przód i 285 tył, auto wygląda i jeździ ok - xdrive nie wariuje.

- komplet oryginalnych kół 19 styling 232 od X6 9'' przód i tył różne ET, przód ET48 tył jest mniejsze ET 12-15 nie pamiętam, opony 255/50/19 i jest OK - auto wygląda super, podobnie jak przy stylingach 132, tył stoi ładnie wysunięty ale w obrysie nadkoli - xdrive nie wariuje.


Uwaga. nie mieszajcie opon na osiach typu przód lub tył RSC, zawsze tego samego typu i najlepiej tej samej firmy oraz wysokości bieżnika wówczas obwód koła jest zbliżony. Pamiętajcie przy xdrive różnica w obwodzie kół przód i tył powoduje różne prędkości kół przód i tył, a co za tym idzie xdrive uznaje to za poślizg kół i zaczyna reagować.


ciśnienie w kołach wg. rozpiski na drzwiach


Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.