Skocz do zawartości

sterowanie głosem


alek_rah

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przeglądają ostatnio filmiki na youtube spotkałem się z czymś takim http://www.youtube.com/watch?v=jcSF0FRQcck.

Facet otwiera i zamyka okna wydając polecenia głosowe, strasznie mi się to spodobało :mrgreen:

Czy ktoś wie jak to zastosować?

Jest jaka lista poleceń na które auto reaguje czy trzeba sobie ustawić to ręcznie? Jeśli tak to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

A gdzie ty tam zauważyłeś , że otwiera i zamyka okna poleceniem głosowym??

 

On po prostu pokazuje dzwiek swojego autka bez tlumika, z oknami otwartymi i zamknietymi!!

 

A ten dzwiek ktory jest przy tym jak mowi "windows up" to dzwiek autoblokady drzwi, tez mam to u siebie.

 

Gostek sam otwiera i zamyka okna!! :duh:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh :cry2:

 

To co można w takim razie obsługują polecenia głosowe ?

 

wersje po lifcie:

 

1) radio/cd/dvd/tv/dab/dzwiek/pliki zew.,

2) telefon,

3) navi,

4) uslugi ASO/BMW tylko Niemcy,

5) ustawienia monitora (podzialy,jednostki,jezyki,czas...),

6) limity predkosci,

7) podstawowe funkcje malego kompa (dane chwilowe, podrozy, check control....),

8) ustawienia swiatel,

9) ustawienia zamykania/otwierania drzwi,

10) utstwaienie klimy...

 

do innych opcji jeszcze nie dotarlem...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja mam to u siebie - 1 raz użyłem ,żeby sprawdzić - kompletnie nieużyteczna jak dla mnie funkcja (taki bajer głównie) . Poza tym mam fräulein :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam do niego mówić żeby mnie słuchał :D

grzecznie i wyraznie z co drugim slowem "prosze" lub "bardzo prosze" bo inaczej "zlewka" :mrgreen:

Ja mam to u siebie - 1 raz użyłem ,żeby sprawdzić - kompletnie nieużyteczna jak dla mnie funkcja (taki bajer głównie) . Poza tym mam fräulein :-)

u mnie mozna zmieniac jezyk (polskiego oczywiscie brak) ale zgadzam sie, ze to tylko bajer :cool2: jak masz konkretnie uzyc to nigdy nie ma zrozumienia czlowiek-maszyna :mrgreen: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystam z tej funkcji dość często (mam angielską) zwłaszcza przy przełączaniu obrazu monitora na nawigację lub wybieraniu płyt CD lub wybieraniu utworów z płyt albo przełączaniu stacji radiowych. A nade wszystko przy korzystaniu z telefonu! Ekstra działa. Naciskasz, mówisz "call Janek" a pani grzecznie pyta "czy chcesz być połączony z Janek Kowalski" Odpowiadasz nie. Ona spokojnie pyta "czy chcesz być połączony z Janek Nowak? Mówisz "tak" i zaraz cię łączy. Czasami (często) mówi, że nie rozumie. Można wtedy śmiało jej nawtykać- nie obraża się :D Niezłym pomysłem jest wpisanie sobie w telefonie imion po angielsku wtedy łatwiej się z nią dogadać. Pani powtarza co zrozumiała. Ustawianie nawigacji przy użyciu głosu jest uciążliwe. Zestaw komend głosowych jest w instrukcji na samym końcu. Łatwo się ich nauczyć. Wcześniej miałem niemiecką wersję (było zabawniej) ale przy okazji wgrywania nowego softu po typowej usterce uszkodzenia blokady kierownicy i otwierania drzwi upgrade-owali mi i wgrali angielską. Niestety nie można w ten sposób aktywować wentylacji z wyprzedzeniem a szkoda wielka. Wtedy można by przed wyjściem z auta powiedzieć np "timer one on" i mając go odpowiednio ustawiony wsiąść po pracy do chłodnego auta a tak trzeba ustawiać joystickiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma w Audi A4, dokladał jakiś tam moduł, żeby to mieć. Jak dla mnie zbędny bajer, jeśli jest już w aucie to ok, niech bedzie ale jeśli miałbym to dokładac to szkoda kasy. Pani najczęsciej niezbyt rozumie co sie do niej mówi w trakcie jazdy, na postoju nie ma problemu. Ale tak jest w Audi

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie działa to niestety tylko w opcji z telefonem i działa OK. Jest bardzo wygodne nie muszę szukać telefonu, przegladać książki itp. wydaję polecenie i rozmawiam. Szczególnie przydatne podczas jazdy w mieście, kiedy łatwo o moment niuwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego opisz prosze procedure sterowania telefonu głosem, komendy itp. ja mam jezyk niemiecki. Z góry dziekuje.

Po przycisnieciu klawisza poleceń głosowych należy wypowiedzieć słowo "HILFE" po niemiecku znaczy pomoc. Lektor powie jakie polecenia są dostępne, czyli inaczej mówiac jakie opcje są dostepne. Niestety potrzebna jest minimalna znajomośc języka, gdyż komendy podczas programowania nalezy mówić po niemiecku. W moim przypadku mozna wpisać 50 numerów telefonów z etykietą głosową, bo niestety jest to zupełnie oddzielna książka telefoniczna. Procedura programowania jest dość prosta należy wypowiadać poszczególne komendy i postępować zgodnie z poleceniami lektora. Po zaprogramowaniu wygląda to tak - przyciskamy guzik poleceń głosowych - mówimy polecenie -np. "NAME" - lektor odpowiada po niemiecku podaj nazwę abonenta - podajemy nazwę abonenta (tak jak nagralismy podczas programowanie etykietę głosową) - lektor zapyta czy chcesz rozmawiać z .... i tu odtworzy naszą etykietę głosową - potwierdzamy słowem "JA" - lektor odpowiada "numer zostanie wybrany" - po czym następuje połaczenie - rozmowę kończymy klawiszem telefonu na kierownicy. Ponowne przyciśnięcie tego klawisza spowoduje powtórne wybranie ostatniego rozmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aporopo telefonu, mam Iphona i czy to urządzonko da się podłączyć żeby odbierał telefon?

Bo jak wiadomo Apple potrzebuje osobne sterowniki i oprogramowanie oczywiście do prawie wszystkiego :mad2: :mad2:

 

Tak da się, ja mam cały Snap-In do podłokietnika, przez bluetooth normalnie się łączy i rozmawia się jak ta lala :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.