Skocz do zawartości

BMW 750i z USA


yaro1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozważam opcję sprowadzenia 750i (po lifcie, 2005->) z USA.

 

I jest kilka pytań z tym tematem związanych:

 

1.Czym się różni BMW kupione w salonie w Niemczech od tego z salonu w USA? Różnice konstrukcyjne(zawieszenie, elementy eksploatacyjne, hamulce itp).

2.Co trzeba będzie zmienić, żeby auto mogło zgodnie z prawem poruszać się po drogach w PL?

3.Jak sprawa z jakością samochodów? Czy te na rynek USA są jakieś "gorsze": blacha, materiały wykończeniowe?

 

Są różne mity - może ktoś wie, ktoś sprowadzał, jeździ, serwisuje w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

sam mam bmw 745li z usa więc wiem troszke na ten temat

więc tak:

ad 1 różnic jest mase ale tak naprawde na zewnątrz różni się tym żę wersje us mają pomarańczowe kierunki w lampach musisz je wymienić na białe bo jest obowiązek żeby były koloru białego - jednak ja nic nie robiłem i jest ok,

hahah hamulce sa perfekto nic nie różni ich od europejskiej wersj,ibrak świateł przeciwmgielnych z tyłu

aaa i wazna sprawa w wersji us częstotliwości radia są pełne np 95 , 93 i są problemy by ustawić jakieś radio jak ma niepełną częstotliwośc

ad 2

żarówki kierunkowskazów, światła przeciwmgielne z tyłu brak, płyta navi z mapą polski bo ja mam tylko stany,oczywiście rejestracja na pl blachy,ważne bys miał książke pojazdu,wszystkie kluczyki jest ich bodajże 4 (2 normalne jeden zapas i jeden plastik)

 

 

ad3 absolutnie żadych różnic nie ma

mogą byc jedynie w wyposażeniu tzn us zazwyczaj mają małe wyposażenie w porównaniu do eu

 

mam nadzieje że ci cos rozjaśniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Powiadasz, że wersje EU mają bogatsze wyposażenie niż USA? Myślę, że zależy od pakietu i od egzemplarza oczywiście. W USA klienci raczej są mniej skłonni do "dopaszania" samochodów dodatkami. Biorą to co daje dealer w pakietach (oczywiście jedno auto będzie miało więcej, inne mniej pakietów) - to samo co poszczególne egzemplarze europejskie.

 

Czyli generalnie kierunki + przeciwmgielne.

A jak z częściami zamiennymi (zawieszenie, elementy eksploatacyjne)? Jak pójdziesz do inter-cars i kupisz wahacz do 745i 2003 to będzie pasował czy trzeba czarować i z USA sprowadzać?

 

Pytam - chcę uniknąć przysłowiowej "miny" :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma z czesciami problemu

tyle że ASo nie jarza tematu i niektórych aut nie maja wogóle w systemie i nie moga ci nic powiedzieć

na szczęście inni magicy działają i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce cos co moze jest dla wiekszosci oczywiste, powtarzało się juz setki razy na forum i każdy zdążył zapamiętać - E65 produkowane jest w DE i auto które jeździ w USA to niemal identyczna wersja z tym które wyjedzie w EU.

 

Różnice tyczą się kilku elementów (wymienionych wyżej) i na co należy zwrócić uwagę - ich sterowników. Bo tu jest pies pogrzebany - kontrowersje z wersjami polegają na tym, że reflash softu w ASO kończył się tragicznie (ASO miało konfiguracje pod wersje EU, stąd problem przy flashowaniu sterowników na inne rynku). Dzis z tego co wiem warsztaty nieautoryzowane spokojnie zreflashują wersje niezaleznie od kraju pochodzenia, z ASO nie wiem niestety jak jest.

 

Wersje z USA są zasadniczo lepiej wyposażone - tam (nie wiem czy od początku produkcji E65) fotele komfort z przodu są standardem, a pojedyńcze dodatki wybierane w EU tam konfigurowało się jako całe pakiety stąd auto z USA ma z założenia niezłe wyposazenie. Nie znajdziemy za oceanem też golasa z fotelami bez skóry i innymi tego typu smaczkami, a w EU to jest niestety możliwe.

 

Ja osobiście jestem przeciwnikiem wersji USA z jednego tylko powodu - nie podoba mi się tylnia klapa pod te rejestracje wąskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem przeciwnikiem wersji USA z jednego tylko powodu - nie podoba mi się tylnia klapa pod te rejestracje wąskie :D

 

 

to nie ma problemu kupujesz albo całą klape na allegro jest tego sporo

a nie wiem czy czasem nie można tych samych wierzchnich chyba plastikowych częsci podmienić

sam byłem niezbyt zadowolony z tego widoku z tyłu ale z czasem się zaadaptowałem i przynajmniej jestem oryginalny czytaj YNDYWIDUAL HAHAHAHAH :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WERSJA USA POSIADA INNEJ WARTOŚCI AKUMULATOR ale z tym nie ma klopotu

Ja jestem zadowolony ze swojej x5 kolorystyka wypos.wew.Poprostu wersja golas nie była sprowadzana.

Istnieje jednak problem o którym nie opowiadali poprzednicy jest to carfax w którym czarno na białym jest opisany przebieg stan serwiaowanego auta /zdjęcia te/i jego prawne wady/o ile są/ często tematy te są ukrywane przez handlarzy

jeżeli auto ci sie podoba nie patrz na doradców tylko kupuj ja tak zrbiłem i nie żałuję wiecej na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.