Skocz do zawartości

[e39] 530d usuniecie katalizatora


makaron87

Rekomendowane odpowiedzi

Silniki CR niestety bez katów śmierdzą niemiłosiernie – stary jelcz to się może nawet schować. Ja wytrzymałem pół roku bez nich – wstawiłem potem

Ja powiem, że nawet z katami silniki diesla BMW śmierdzą - może nie to, że niemiłosiernie ale bardzo charakterystycznie (dla mnie na początku kiedy kupiłem auto była to obawa czy aby z silnikiem jest wszystko w porządku) i dość nieprzyjemnie w porównaniu do np poprzednich aut mojego brata - Audi A4 1.9TDI z 2003 roku, które pachniało tylko delikatnie taką jakby parafiną. W BMW dochodzi do tego taki jakiś dziwnie kwaśny i zbuczały smrodek. Dlatego jestem sobie w stanie jak najbardziej wyobrazić jak śmierdoli taki CR BMW bez kata bo katalizator pewnie sporą część tego smrodu wyłapuje.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ok dzieki, wyczytałem ze katy potrafia byc zapchane przy 100 tyś juz.. czyli jak mam udokumentowane 330 tys to raczej na bank beda zapchane? a co jak wytne tylko te 2 katy które są na'prostej' da to cos? podrzuccie mi jeszcze panowie srednice wydechu bo musze od razu wymienic łaczniki elastyczne bo spaliny uciekaja a tego juz nie moge nigdzie znalezc..nie mam kanalu teraz wolnego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok dzieki, wyczytałem ze katy potrafia byc zapchane przy 100 tyś juz.. czyli jak mam udokumentowane 330 tys to raczej na bank beda zapchane? a co jak wytne tylko te 2 katy które są na'prostej' da to cos? podrzuccie mi jeszcze panowie srednice wydechu bo musze od razu wymienic łaczniki elastyczne bo spaliny uciekaja a tego juz nie moge nigdzie znalezc..nie mam kanalu teraz wolnego..

 

wycinaj wszystkie katalizatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wszystko fajnie... ogólnie rzecz biorąc widać tu sporo o usuwaniu katalizatorów więc się zainteresowałem jak to wygląda. Według panów z ASO (dwóch różnych) mój samochód nie ma żadnego jako takiego normalnego katalizatora tylko jakiś wstępny

 

może dodam, że dzwoniłem, żeby się dowiedzieć czy są sondy lambdy w tym samochodzie na co panowie z ASO powiedzieli, że nie ma gdzie tych sond dać bo nie ma katalizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no tak wszystko fajnie... ogólnie rzecz biorąc widać tu sporo o usuwaniu katalizatorów więc się zainteresowałem jak to wygląda. Według panów z ASO (dwóch różnych) mój samochód nie ma żadnego jako takiego normalnego katalizatora tylko jakiś wstępny

 

może dodam, że dzwoniłem, żeby się dowiedzieć czy są sondy lambdy w tym samochodzie na co panowie z ASO powiedzieli, że nie ma gdzie tych sond dać bo nie ma katalizatorów.

 

pewnie twoje auto jest juz po zabiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
heh w sumie nie wiem czy po zabiegu bo nie przyglądałem się nawet.

A siedzi tam jakaś sonda czy nie ? Bo skoro po VINie patrzyli może stwierdzili, że jak nie ma sond to i katalizatorów nie ma (co byłoby sprytnym wnioskiem)

 

kolego to nie benzyna !!! tu nie ma zadnych sond lambda, kupiles auto a nawet nie dowiedziales sie podstawowych informacji o nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kolego to nie benzyna !!! tu nie ma zadnych sond lambda, kupiles auto a nawet nie dowiedziales sie podstawowych informacji o nim...

 

 

masz rację - jest to mój pierwszy diesel. Wiem, że w e60tokwym m57 już są sondy więc...

Nieważne, wszystko już wiem i dzięki za edukację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

zgadza się, to są moje filmiki po zabiegu usunięcia katów, ale tylko dwóch - środkowych i końcowego tłumika. Moc z 233 koni i 540nm wzrosła do 240 i 561nm po tym zabiegu. Latem będę poprawiać i usunę jeszcze dwa za katem i będę poprawiać program. Same plusy z tego zabiegu moze jedynym minusem jest wpomniany delikatny smród, ale porownanie do jelcza to przesada, wystarczy nie stac za autem :)

 

jeszcze takie filmiki mojego autorstwa

 

 

 

wiele osób myli dźwięk z V8, na odpowiedz "to diesel" są w lekkim szoku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem u siebie wszystkie 4 katy, został tylko ostatni tłumik (z którego teraz fajny dźwięk się wydobywa :twisted: )i puki co jestem baardzo zadowolony :D

Autko jest zrywniejsze, nie kopci więcej ale za to faktycznie troszkę bardziej śmierdz z rury :wink:

Co do spalania nie zauważyłem zmian...

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gratuluję wzrostu mocy, naturalnie nie wierzę w to. viewtopic.php?f=72&t=197181

 

mówimy tu o doładowanym dieslu, a nie o wolnossącej benzynie

a te silniki zupełnie inaczej reagują na odetkanie wydechu

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po tym co wyczytałem i doświadczyłem u siebie, trudno mi będzie uwierzyć, że w przypadku doładowanych silnikach będzie odwrotnie.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.