Skocz do zawartości

Spalanie 320d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow:) Moglibyscie mnie przekierowac do postow o spalaniu tego auta bo patrzalem ale cos niewidzalem heh albo odpisac...:) Chodzi o to ile wam tak ''naprawde'' pala 320d przed liftem.Jak sie teraz cieplo zrobilo, zrobilem reset spalania i dlugo pojezdzilem po miescie.Srednio 9,3 na kompie mi wyskakuje...jeszcze jak jezdzilem bd delikatnie...Szczerze mowiac wkurza mnie ten ekonomizer heh troszke mocniej sie wcisnie a on leci bd daleko za 10 litrow...Patrzycie wogole na ten ekonomizer???Wychodzilo by na to ze beemeka pali jesszcze wiecej niz pokazuje komputer prawda???Jak tam jest u was???:)

temat do dzialu "spalanie i paliwa alt.",przenosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kolego na ekonomizer nie patrz bo to pokazoje chwilowe spalanie a jakbys chcial nim sie sugerowac to moglbys dostac zawalu serca wiec sugeruj sie srwdnim spalaniem ktory pokazuje ci komp o ile nie przeklamuje bo bylo tu na forum ze komp kolegom nawet o 1,5litra oszukiwal :cool2: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
koledzy pytanko,

a jak pali 2.0d 150 KM w manualu 6 biegowy?

czy faktycznie ten bieg jest używany na traskach?

jak wychodzi realne spalanie?

 

Ja niestety mam 320d 136 KM i biegów 5, ale miesiąc temu znajomy ściągał z okolicy Hamburga dokładnie taki model o który pytasz. Po przyjeździe nad Wisłę stwierdził, krótko "6 bieg w trasie jest genialny", a co do spalania komputer wskazał 5,4 l, więc nieźle. Tylko trzeba mieć na uwadze, że dużą część trasy pokonywał u naszych zachodnich sąsiadów, a to ma realny wpływ na spalanie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wydaje mi się, że porównywanie spalania nie ma większego sensu. Jak czytam te niektóre wpisy typu - a mi to w mieście pali 6 litrów to się zastanawiam czy oni pchają ten samochód czy jest to po prostu jazda po miasteczku a nie dużym mieście gdzie co 200 metrów staje się na światłach. Ja jeżdżę po poznańskich ulicach i powiem szczerze, że pali mi pomiędzy 8,5-9,3 a dodam iż jestem spokojnym kierowcą. Dodam, że mam automatyczną skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

na trasie przy bucie kolo 160 w 4 osoby i bagaze wyszlo mi 6 litrow;)

beta 320d przed liftem:)

w miescie łyka kolo 8, zaleznie od natezenia ruchu, klimy itd;) ale 10 nie przekroczylo w miescie:)

do tego przy 210 kmh ekonomizer wkazywal spalanie 14 litrow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 320d CR 150 kucyków od około 2 miechów sprawdzone spalanie nie odbiega zbytnio od kompa i wychodzi po Oświęcimiu około 7.5 litra przy jeździe normalniej (nie emeryt nie noga z ołowiu) na "trasie" 120 km (60 w jedną i w drugą po paru godzinach) wyszło po wyzerowaniu na kompie 5.2 (zaznaczam że tankowanie pod korek i sprawdzenie z kompem dawało niewielkie odchyłki u mnie rzędu 0.2/5/) nie wiem czym to mogło być podyktowane skoro niektórym dużo więcej przekłamuje. Nie ma się co bać 2.0 wcale nie palą tak dużo jak sieją ludzie mity. Dziś po odbiorze matury specjalnie z kolega jechałem aby mu udowodnić bo nie wierzył.

 

P.S potem troche szaleństwa koło fiata w Tychach 210 na cud miód drodze prawie zero ruchu i spalanie 12 litrów (skrzynia 5 bieg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 320d CR (192KM) ze skrzynia 6 i oponami 18cali w miescie 8l a poza zszedłem do 5.3l z 4 osobami i pelnym bagazem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
powiedzcie koledzy ile pali e90 320d 184KM? zastanawiam sie nad zakupem tego modelu, producent podaje spalanie na poziomie 6,5l (chce wersje z Xdrive) a takie realne spalanie po duzym miescie najlepiej wawie ile wynosi? i z ciekawosci spalanie w trasie jakie jest? zmieszcze sie w 6l w trasie przy mocniejszym wciskaniu gazu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja mam 320D xDrive 177KM po liftingu i w cyklu mieszanym nawet zimą praktycznie spalanie nie przekraczało 7l/100km, może raz czy dwa razy podczas zimy podczas tankowania wyszło mi iż spalanie przekroczyło 7 litrów, ale nigdy nie doszło do 8 l/100km. Oczywiście spalanie liczone podczas tankowania pod korek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To ja także się pochwalę :wink: e46 lim 320d 150km 6-bieg. Jazda raczej spokojna/normalna. Spalanie: średnie (miasto 70%, trasa 30%, średnia predkość ok 30km/h) 7,5 l/100km, trasa ok 5,5 l/100km. Oczywiście spalanie mierzone manualnie :roll: bo komputer "kłamie" tak aby spalanie zgadzało się z tym z danych fabrycznych ;) na trasie da sie i 3,6 wykręcić :8)

Dodam że zawsze tankuje do pełna. Z rodzajem paliw też eksperymentuje :D było już: verva, intermarche, shell v-power, bp ultimate. Jeszcze diesel neste, diesel gold, oraz lotos dynamic pozostały do przetestowania :wink: Wyniki są dość dramatyczne :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje e46 320d po FL po chipie 180km i 407 nm pali aktualnie ponad 10l w cyklu miejskim :mad2: 2 miesiace temu palilo jeszcze 8.5 po miescie ... :|

 

Widocznie spalanie "przystosowało się" do osiągów :wink: niestety coś za coś. Parametry podobne do 330 więc i spalanie skoczyło, choć podobno tak wcale nie musi być :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.