Skocz do zawartości

podłączenie czujnika temperatury lpg do czujnika silnika


Majkii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest możliwość podłączyć instalację LPG do czujnika silnika, tak żeby dopiero po 35stopniach przechodził na LPG? Instalacja to Landi, sekwencja, silnik M52, 2.0

Nie wiem, jak to było zrobione, ale jakiś czujnik był lub do któregoś instalacja była podłączona, ale na gaz przechodził dopiero po 70 stopniach (mimo innych ustawień), mechanik mi to odłączył i teraz przechodzi od razu po przekroczeniu obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem po co tak kombinować

Instalacja ma własny czujnik i jest możliwośc ustawienia temperatury przełączania. Jedź do gazownika niech zrobi tak jak być powinno albo zmień gazownika jeśli nie potrafi.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu obrotów ale kare musi mieć ten silnik jak jest na dworze koło zera a on nie rozgrzany dostaje gaz sam miałem problem z gazem:) u mnie był ten sam problem i okazało że czujnik na reduktorze się popsuł i podawał błędne dane. albo masz nie dogrzany reduktor od gazu (pewnie przez zapowietrzony układ chłodniczy)

 

zrób tak odpal swoje auto na zimnym silniku otwórz maskę i zobacz czy ci się grzeje reduktor jeśli dojdzie na wskazówce temperatury poza niebieskie pole to powinno się przełączyć na gaz a reduktor powinien być ciepły jeśli jest reduktor Ciepły to na pewno padł czujnik często gazownik ukręca kable od czujnika na reduktorze wkręcając go niego (trzeba pierw kabel nakręcić aby przy przykręcaniu się odkręcił i był prosto :) ) jakby coś to służę rada gg 5236540 ;) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.