Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy udało się komuś odpalić na win8? ponieważ na wirtualnej maszynie nie działa mi usb i nie moge nic zrobic

wyskakuje "host usb device connections disabled"

 

Spróbuj tej metody:)

1. Shutdown Workstation.

2. Open the registry (Start > Run > regedit).

3. Browse to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\hcmon\.

4. Create a new key called Parameters.

5. In Parameters, create a new DWORD value entry named DisableDriverCheck, and then set the value to 1.

 

Lub tej:

It worked for me to get in: start> run Type services.msc

Search for VMware USB Arbitrator Service Clicking the button RIGHT Arrow and click start.

It was not necessary to reboot the machine.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem... męczę się już z tym parę dni... Mam interfejs z viakena. Kupiłem go ponad 2 lata temu do e36 na ads. ( komplecie był też obd). Pod com wszystko hulało Inpa, dis... Kupiłem e46 rok 2000 r. ze złączem obd tylko w kabinie. Tutaj także hulało wszystko pod com nie było żadnego problemu. Problem zaczął się z przejściówką USB ponieważ nie mam już komputera z com. Kupiłem a allegro przejściówkę z na chipie FTDI. Kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby (edycja ediabas.ini i obd.ini) różne wersje inpy oraz na dwóch systemach. Przy przekręcaniu kluczyka na pierwszą pozycję ignition pokazuje ON a przekręcając na 2 pozycję OFF .Połączenie też przy 2 pozycji pokazuje OFF. . Proszę o rady bo mnie coś trafi... :mad2: :mad2: jeśli nie da rady to oddaje przejściówkę a interfejs kupię od razu pod usb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs ads viakena działa tylko w trybie ads, nie działa w trybie obd.

Więc przejściówka na usb nic nie da.

 

Bez problemu łączy mi się przez com sprzętowy z e46 przez złącze obd w kabinie. Wszystko działa tak jak powinno. (INPA i DIS) Ignition działa tak jak powinien a z przejściówką odwrotnie.... włącza się na pierwszej pozycji a wyłącza na drugiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiesz?

Ads w trybie ads działa na fizycznym porcie com lub na adapterze com który pracuje w zakresie 3F8-3FF.

Ads w trybie ads nie będzie działał na adapterze com-usb, nie będzie też działał na systemie x64 i na wirtualizacji.

 

Są interfejsy ADS (nie wlicza się do nich viaken), które działają w trybie obd (z przejściówką usb), na wirtualizacji, a nawet na systemach x64.

Są nawet takie które działają w trybie obd bez przejściówki usb na porcie com na systemie x64 i na wirtualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, tak jak wcześniej tłumaczyłem interfejs działa w trybie obd na fizycznym porcie com lecz nie działa na przejściówce usb. (Ignition ON na pierwszej pozycji kluczyka a OFF na drugiej...) na porcie com jest normalnie.

Kupię karte PCMCIA i spróbuje na drugim laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jaką masz dokładnie datę produkcji?

 

Na pewno mam kabelek do Twojego auta, został mi po moim starym E90, wiec jak chcesz to pisz na priv.

 

INPA 5.06, zawiera się w standard tools 2.12.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ustawień portu com pojawia się taki komunikat

IFH-0003 DATATRANSMISSION TO INTERFALE DISTURBED. Program will be stopped. :mad2: :mad2:

Może złe wartości ustawiłem portu?? ]

A jakie powinny być żeby wszystko grało

 

Podłącz kabel i Podaj TeamViewer ID i haslo, moge na to spojrzec zdalnie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.