Skocz do zawartości

Zagubione kluczyki


pantrawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Choć jestem posiadaczem E39 mam pytanie dotyczące E36.

Otóż zdarzyło sie nieszczeście i w zeszłym tygodniu ukradziono mojemu koledze z pracy BMW E36-kombi 1997r. Na szczeście samochód szybko się odnalazł jednak bez kluczyków-dodam,iż kolega posiadał tylko jeden komplet. I stąd moje a raczej jego pytanie; czy istnieje możliwość dorobienia w ASO kluczyków podając kod VIN auta. Jeżeli jest to niemożliwe niech napisze ktoś kto miał podobna przygodę i jak z niej wybrnął. Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobić można tylko czy lepiej dorobić i czekać aż ktoś znowu sobie odjedzie używając starych kluczyków czy lepiej wymienić zamki (to lepsze rozwiązanie tylko dużo droższe, dochodzi wymiana immo, przeprogramowanie komputera). Jest też z tego co obiło mi się o uszy opcja blokady starych kluczyków w ASO czy coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też z tego co obiło mi się o uszy opcja blokady starych kluczyków w ASO czy coś takiego.

Z tego co wiem to ta blokada to nic innego jak zmiana jakiegos kodu w imo,to znaczy że jak złodziej ma klucz z tego auta,to poprzez wlozenie go w zamek drzwi je otworzy ale nie uruchomi silnika bo imo nie pozwoli-jedyna opcja to wymiana zamków ze stacyjką wlącznie,lub duży i zły pies na tylnej kanapie.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował tańsze zabezpieczenie np:

 

http://moto.allegro.pl/item941333012_bezobslugowa_blokada_zaplonu_kd_2006_atest_e20.html

 

Jeszcze jedna rada - o wiele taniej niż w serwisie dorobisz kluczyk w punkcie gdzie dorabiają klucze.

 

Jeśli ma immobilizer (a w tym roczniku ma) to cała sprawa rozchodzi się o ten chip, sam grot dorobić to nie problem. Do audi kluczyki programują bez problemów w niemal dowolnym punkcie, w bmw biada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to oswoić???? One działają od pierwszego kopa.

Jak ja kupowałem do mojej e36 kluczyk, to nic nie musiałem robić.

Odebrałem kluczyk od sprzedawcy w ASO, poszedłem do samochodu, wsadziłem w stacyjkę i odpaliłem samochód.

A ASO kupowałeś czy u jakiegoś badziewiaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary.Jeżeli masz immo w aucie to musisz posiadać chip w kluczyku.Jeżeli ci dorobili zwykły kluczyk bez immo to niestety nie odpalisz za chiny auta chyba że usuniesz immo w jakiś sposób a wiem że da się.Ale generalnie masz immo to musisz mieć kluczyk i chip który aktywuje zapłon :mad2:
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.