Skocz do zawartości

Wibracje w e91 320d - POMOCY!!!


kuba4u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem od paru miesiecy E91 320 150km. Moj problem dotyczy wibracji:

 

1. Podczas długiej jazdy po mieście lub w korku pojawiają sie intensywne wibracje podczas ruszania z piewszego biegu. Wibracja ustepuje po zmianie biegu lub gwałtownym przyspieszeniu. Co dziwne przy jeździe krutkiej ok 30 - 60 min nie czuc wibracji!!!. Wibracje sa strasznie uczazliwe, ponieważ im dłużej jeżdze po mieście nasilają sie do tego stopnia ze trzesie całym samochodem.

2. Kolejne wibracje jakie zauwarzyłem pojawiaja sie podczas jazdy ok 140 - 160 km/h. Wydaje mi sie ze to nie jest wina opon ponieważ wibracje zmniejszają sie gdy puszaczam gas lub biore auto na biek jałowy.

 

Czytałem troche o roznych dolegliwościach disli Bmw lecz nie znalazłem nic konkretnego :cry: Czy to może być dwumas :?: sprzęgło, czy może koło pasowe.

 

Jesli ktoś wie co sie z moim autkiem dzieje i ile ewentualnie kosztowała by naprawa lub jak zdjagnozować problem prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Poduszki pod silnikiem

 

2) Podpora wału (tzw. suka)

 

 

Najepiej podjedź do jakiegoś warsztatu w celu zdiagnozowania usterki. O ile poduszki pod silnikiem da się zobaczyć na 'oko' z wałem nie jest już tak kolorowo, u mnie w e46 był minimalny luz na suce jak się okazało po zdemontowaniu, a podczas jazdy wibracje były straszne.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzesie podczas całej jazdy po mieście czy tylko podczas ruszania ? Buja silnikiem na wolnych obrotach ? Słuchac jakies odgłosy przy gaszeniu silnika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzesie podczas całej jazdy po mieście czy tylko podczas ruszania ? Buja silnikiem na wolnych obrotach ? Słuchac jakies odgłosy przy gaszeniu silnika ?

Jesli chodzi o jazde po miescie to po dłuzszej jezdzie trzesie tylko podczas ruszania raczej na niskich obrotach, jak szybciej przspiesze to terz trzesie ale krucej i nie tak mocno. A jak auto stoi na luzie lub na biegu to nic nie clychac, przynajmniej tak mi sie wydaje, slychac tylko silnik. Nie jezdzilem drugim takim autem wiec nie mam jak porowanc czy jest glosny. Zauwazyłem rowniez ze trzesie sie lewarek skrzuni biegow, ale czytalem ze to normalne w tym modelu??? chyba??? a podczas gaszenia silnika czasem slychajc delikatny stukot, ale nie zawsze i czasem delikatnie szarpie. Bujania nie zauwazylem ale sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bujanie silnika. Na wolnych obrotach chodzi tak samo ja na wyższych, nie byja silnikiem raczej troche trzesie ale to chyba typowe dla disla, i nie ma znaczenia czy auto jest rozgrzane czy tez nie jest, silnik pracuje tak samo. Co to może być :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

JA mam podobne objawy i mechanik stwierdził ( po dwoch dniach na kanale i kilkudziesieciu kilometrow jazd, ze padla mi jedna półoś. Na szczeście koszt na allegro uzywki nie jest taki straszny 300zl + 60zl wymiana ;)

 

Ale podpora wału jak najbardziej u Ciebie też wchodzi w gre.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj w trasie zaczęło mi się to samo dziać (tzn wcześniej też parę razy ale bardzo krótko). Trzęsło przy wolnym przyspieszaniu od pewnej prędkości przy czym w miarę upływu kilometrów prędkość graniczna spadała. Mechanicy podnieśli samochód i okazało się że mam luz na przegubie czyli do wymiany a że nie można kupić tylko przegubu (oficjalnie) to mam do wymiany całą półoś....

Wiecie może gdzie całą półoś przednią lewą kupić do napędu x? cena w ASO to 1800 po negocjacjach, w internecie poniżej 1000 tyle, że używane... czy warto jeśli przebieg niewielki i ew z gwarancją czy nie bawić się w oszczędzanie bo można 2x stracić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.