Skocz do zawartości

Aktywacja funkcji doświetlania zakrętów


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu :-)

Mam e91 320d '08 (przed liftem jeszcze) i zwykłe światła. Tak się zastanawiałem czy nie ma przypadkiem możliwości programowego włączenia funkcji doświetlania zakrętów (nie mówię tutaj o światłach skrętnych/nadążnych!). U ojca w Pasku wygląda to tak, że zakręty doświetlane są poprzez włączenie odpowiedniego światła przeciwmgielnego - nie wiem tylko czy nie jest to również wtedy jakoś skręcane.

 

Stąd moje pytanie - czy doświetlanie zakrętów jest możliwe do uruchomienia poprzez np. samą modyfikację softu czy jest tam więcej do poczarowania (i jeśli tak to co?). TX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja softu to na pewno nic Ci nie da. Jesli juz byloby to mozliwe to poprzez wlasciwe pozaznaczanie/skonfigurowanie opcji w DIS. Sam chetnie dowiem sie od znawcow tematu czy jest taka mozliwosc.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e90 jest odpowedni retrofit. Kosztuje ok 1000 zł, w jego skład wchodzą: sterownik, inne halogeny, instalacja. Najfajniejsze jest to, że nic nie trzeba programować ani kodować :wink:

Jestem właśnie na etapie konfigurowania dla siebie takiego zestawu... Spróbuję ograniczyć koszty ponieważ halogenów nie mam zamiaru wymieniać.

Jak już zamontuje to zdam relację jak wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sens świateł skrętnych, ale co ma dawać takie doświetlanie zakrętów halogenem rodem z Fiata Bravo ;) ... Mercedesów i Skody Octavii?

 

Ostatnio znajomy opowiadał właśnie jak go policja zatrzymała i musiał się tłumaczyć, dlaczego nie działa mu jeden z halogenów.. Panie władzo jak nie działa jak działa ;) - Zonk ;) heheh, to jest doświetlanie zakrętów :D hehehe

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sens świateł skrętnych, ale co ma dawać takie doświetlanie zakrętów halogenem rodem z Fiata Bravo ;) ... Mercedesów i Skody Octavii?

 

Ostatnio znajomy opowiadał właśnie jak go policja zatrzymała i musiał się tłumaczyć, dlaczego nie działa mu jeden z halogenów.. Panie władzo jak nie działa jak działa ;) - Zonk ;) heheh, to jest doświetlanie zakrętów :D hehehe

 

Pzdr.

 

Niektórzy mają na drugie imię Mr. Gadget... :D Ja też do nich należę i postanowiłem zamontowac u siebię wszystko co jest możliwe- i niewiele mi już zostało :wink: (pomijam oczywiście "wiejski tuning").

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sens świateł skrętnych, ale co ma dawać takie doświetlanie zakrętów halogenem rodem z Fiata Bravo ;) ... Mercedesów i Skody Octavii?

 

Ostatnio znajomy opowiadał właśnie jak go policja zatrzymała i musiał się tłumaczyć, dlaczego nie działa mu jeden z halogenów.. Panie władzo jak nie działa jak działa ;) - Zonk ;) heheh, to jest doświetlanie zakrętów :D hehehe

 

Pzdr.

 

Niektórzy mają na drugie imię Mr. Gadget... :D Ja też do nich należę i postanowiłem zamontowac u siebię wszystko co jest możliwe- i niewiele mi już zostało :wink: (pomijam oczywiście "wiejski tuning").

 

pzdr.

 

Daj znać jak wyszło :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodzi o gadżetowanie :-). Sam byłem w szoku ile daje takie doświetlenie przy skręcie - od razu widać ewentualnego pieszego, dziurę, wysoki krawężnik, psa itd.

 

Oczywiście również czekam na dokładną relację i fotostory Panie Gadget :-)

 

P.S. Co jeszcze takiego "fajnego" i trendy sobie zamontowałeś? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodzi o gadżetowanie :-). Sam byłem w szoku ile daje takie doświetlenie przy skręcie - od razu widać ewentualnego pieszego, dziurę, wysoki krawężnik, psa itd.

 

Oczywiście również czekam na dokładną relację i fotostory Panie Gadget :-)

 

P.S. Co jeszcze takiego "fajnego" i trendy sobie zamontowałeś? :-)

 

Prościej napisać czego nie zamontowałem :D Nie mam Comfort Access'u (nie będzie), lusterka wewnętrznego z pilotem (będzie), czarnej podsufitki (robi się), nowej navi (robi się). Reszta już chyba jest, bądź była :wink:

 

Co do doświetlania zakrętów to są różne opinie, a z opinią jest jak z dupą- każdy ma swoją :twisted:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jest gadźeciarz to musze go wykorzystać :D

Mam pytanie czy jest sens domontowywac navi i ewentualnie jakie koszta i czy macie jakiegos sprawdzonego fachowca. Wszystko mam cycuś glancuś w coupe, i mam wszystko prócz cholernej navi,a ona mi się tak bardzo podoba :oops:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
JA ostatnio się przymierzałem... zaspiewali mi ( nie w serwisie BMW !! ) około 4600-6000 zl ( z montazem) w zależności czy Zwykla czy proffesional. Odpuściłem sobie....

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ludzi w lepszej cenie, tylko pytanie o kompetencje...

 

Narazie hamuje mnie głównie to że jestem pierwszym właścicielem, samochód z PL ASO i bezwypadek...

Potem jak ktos sprawdzi w VIN-ie wyposażenie to będzie taka nie miła niespodzianka. Osobiście preferuje samochody nie grzebane... :oops:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest lusterko wewnętrzne z pilotem :?:

Jak prace nad doświetlaniem zakrętów :?:

Czy cos z gadgetow, ktore miales/masz jest jakos specjalnie warte polecenia :?:

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jest gadźeciarz to musze go wykorzystać :D

Mam pytanie czy jest sens domontowywac navi i ewentualnie jakie koszta i czy macie jakiegos sprawdzonego fachowca. Wszystko mam cycuś glancuś w coupe, i mam wszystko prócz cholernej navi,a ona mi się tak bardzo podoba :oops:

 

Posiadanie dużego wyświetlacza daje wiele możliwości rozbudowy: oczywiście nawigacja (chociaz faktem jest że jest bardzo nędzna, w najnowszej aktualizacji 2010-01 zrezygnowano nawet z POI), TV- calkiem ciekawa opcja (pod warunkiem posiadania modułu odblokowującego oglądanie podczas jazdy), ACM- zestaw do sterowania urządzeniami audio-video (można podłączyć kamery zewnętrzne, odtwarzacz DVD, kamerą, oglądać filmy i zdjęcia z pendriva)...

 

Na Twoim miejscu poczekałbym na możliwość montażu nowego systemu CIC (twardy dysk 80GB, możliwość oglądania dvd, dobre mapy i zupełnie inna rozdzielczość). Na razie można taki zestaw zamontować ale musi on byc z innego pojazdu (najlepiej z podobnym wyposażeniem) i na dzień dzisiejszy nie będzie działała navi- nie ma możliwości odblokowania (chociaż prace trwają :wink: )

 

Co to jest lusterko wewnętrzne z pilotem

Jak prace nad doświetlaniem zakrętów

Czy cos z gadgetow, ktore miales/masz jest jakos specjalnie warte polecenia

 

Ad.1 Lusterko posiada w dolnej części 3 przyciski które można na podstawie posiadanych pilotów zaprogramować np do otwierania bramy, szlabanu itp.

Ad.2 Na razie zamowiłem sterownik i część instalacji- jeszcze nikt w polsce tego nie zamawiał więc potrwa to jeszcze około tygodnia.

Ad.3 Na pewno godny polecenia jest ACM (opisany wyżej)- chociaż jest troche kosztowny :( Wiele gadżetów mój samochód miał juz fabrycznie ale bardzo je lubię chociaż nie są niezbędne np. podświetlane klamki zew., składane lusterka, rolety na szybach itp.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem nad takim lusterkiem ale jakos nigdzie go znalezc nei moglem a do aso w koncu nie dojechalem z ta sprawa, ile za nie zaplaciles? czy juz miales?

 

Jak już pisałem parę postow wyżej, też jeszcze nie mam :cry: Nowe kosztuje ok 1500 zł więc cena trochę zaporowa... Ale uparty jestem, w końcu zdobędę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w miare mozliwosci upewnic sie czy lusterko z funkcja programowania pilotow bedzie dzialalo z Waszymi pilotami.

 

Kilka uwag:

- jak wyzej napisalem moze trafic sie pilot, ktorego nie uda sie wpisac do pamieci modulu w lusterku

- procedura programowania w zaleznosci od pilota moze wymagac kilku prob

- jezeli kupujecie uzywane lusterko to upewnijcie sie, ze pochodzi z samochodu wyprodukowanego na rynek europejski. W przypadku wersji US nie uda Wam sie zaprogramowac pilotow, bo modul w lusterku obsluguje inne czestotliwosci (nie mozna tego zmienic programowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy sa znane juz jakies postepy/rezyltaty z aktywacja tej funkcji doświetlania zakrętów?

Czym roznia sie te inne halogeny przy doswietlaniu zakretow/swiatlach skretu od zwyklych? Czy moze jednak udalo Ci sie aktywowac ta funkcje na zwyklych halogenach, tak jak planowales?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=61_2360&hg=61&fg=95

Szukalem tez nr sterownika i instrukcji EBA 0445552, ale jakos nie moge na nie wpasc na realOEM.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa znane juz jakies postepy/rezyltaty z aktywacja tej funkcji doświetlania zakrętów?

Czym roznia sie te inne halogeny przy doswietlaniu zakretow/swiatlach skretu od zwyklych? Czy moze jednak udalo Ci sie aktywowac ta funkcje na zwyklych halogenach, tak jak planowales?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=61_2360&hg=61&fg=95

Szukalem tez nr sterownika i instrukcji EBA 0445552, ale jakos nie moge na nie wpasc na realOEM.

 

Sterownik już mam, wiązki nie można zamówić. Po zrobieniu wstępnej wiązki "aftermarketowej" coś nie działa :x . Zamówiłem więc kpl zestaw- w celach testowych. Jak przyjdzie to postaramy się zrobić dokładną kopię oryginału. Halogeny w tym zestawie różnią się specjalnymi "wypustkami" w odbłyśnikach, mają one lepiej kierować światło na boki.

Nr samego sterownika: 61 35 0 410 279, cena 259 zł, cały zestaw: 63 13 0 414 592, cena 1051 zł :shock:

Instrukcja: https://www.parts.bmwgroup.com/eba/GetFileServlet/EDoc-1995936766.pdf?key=64pzlL/0wzw1sTMkVu2JqeQ2/BoVda48EMJa2XtdeBFJgWuFcaAM7PnAs/pvmMqx

 

Pozdr. T

 

P.S. Przy okazji domontowałem Asystenta Świateł Drogowych (automatyczne światła długie)- świetna sprawa dla podróżujących często poza miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac cos wiecej o tym asystencie swiatel drogowych?

Jesli mozna prosic to sprawdz takze link ktory podales, bo nie moge otworzyc tej strony.

Jesli chodzi o zestaw, to jest on zapewne drogi z uwagi na cene swiatel przeciwmgielnych, ktore ori troche kosztuja. Biorac pod uwage ze swiatla przeciwmgielne z zestawu roznia sie tylko ksztaltem od tych co sa normalnie, to faktycznie mozna je pominac, aczkolwiek dlaczego to nie dziala. Byc moze sterownik musi byc zakodowany, gdyz skads musi on dostawac sygnal o wychyleniu kola kierownicy lub inny sygnal sterujacy jego praca. Biorac pod uwage, ze jak widze zestaw ten nie korzysta z sterownika "steering angle sensor" to pytaniem zasadniczym jest wlasnie pytanie o to czym jest on sterowany.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac cos wiecej o tym asystencie swiatel drogowych?

Jesli mozna prosic to sprawdz takze link ktory podales, bo nie moge otworzyc tej strony.

Jesli chodzi o zestaw, to jest on zapewne drogi z uwagi na cene swiatel przeciwmgielnych, ktore ori troche kosztuja. Biorac pod uwage ze swiatla przeciwmgielne z zestawu roznia sie tylko ksztaltem od tych co sa normalnie, to faktycznie mozna je pominac, aczkolwiek dlaczego to nie dziala. Byc moze sterownik musi byc zakodowany, gdyz skads musi on dostawac sygnal o wychyleniu kola kierownicy lub inny sygnal sterujacy jego praca. Biorac pod uwage, ze jak widze zestaw ten nie korzysta z sterownika "steering angle sensor" to pytaniem zasadniczym jest wlasnie pytanie o to czym jest on sterowany.

 

Zaczynając od końca to sterownik nie musi być kodowany, wpina się go w CAN i stąd bierze informacje o wychyleniu kierownicy, prędkości i chyba włączenia kierunkowskazu. W drugą stronę to przejmuje on kontrolę nad światłami przeciwmgielnymi (np. info o przepalonych żarowkach).

 

Jeżeli chodzi o asystenta świateł to działa on trochę na zasadzie czujnika zmierzchowego. Przy włączonych światłach mijania i włączeniu swiatel długich, np w dzień- światła długie się nie włączą. Na wyświetlaczu pojawia się znaczek świateł długich z literką "A". Włączą sie dopiero kiedy zrobi sie totalnie ciemno. W przypadku jazdy w nocy kiedy światła długie są włączone i kamera zauważy jadący z naprzeciwka samochód- automatycznie wyłączy długie i włączy je dopiero jak samochód nas minie. Jest niezły, bo widzi również czerwone światła pozycyjne auta jadącego przed nami w tym samym kierunku.

 

Trochę się rozpisałem...

 

pozdr. T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom75 czekamy zatem na dalsze info.

Widze ze Wierzba_ jest zainteresowany asystentem swiatel drogowych (ja nad nim mysle jeszcze), a ja zupelnie powaznie mysle nad ta aktywacja funkcji doswietlania zakretow. Skoro mam halogeny w aucie to niech sie do czegos przydadza :)

Jesli chodzi o sterownik stosowany do doswietlania zakretow to aby bral on sygnal o wychyleniu kierownicy to musialbys miec w swoim samochodzie "steering wheel angle sensor - SZL", chyba ze sterownik ten zbiera informacje z czujnika przyspieszen zwanym takze czujnikiem szybkosci obrotow. ktory takze jest wpiety w CAN?

Daj znac jak cos bedziesz wiedzial wiecej, to ruszam wtedy po ten sterownik do ASO.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie zakrętów halogenami DZIAŁA!!!

Panowie, w końcu zakończyłem sukcesem operację domontowania zestawu doświetlania zakrętów. Trwało to ponieważ BMW AG "trochę" walnęło się podczas pisania instrukcji montażu i schemat który załączyli był totalnie do bani. Ale wczoraj wieczorem w końcu się udało przechytrzyć fabrykę. Światła działają na zasadzie włączania się podczas skrętu kierownicą, włączenie kierunkowskazu nie ma nic do rzeczy. Informację o skręcie kierownicy sterownik bierze z szyny CAN. Są tylko dwa problemy: po pierwsze to auto wywala komunikat o przepalonych żarówkach świateł p/mgielnych, wynika to z tego że footwell moduł nie steruje już halogenami i ich nie widzi- trzeba nad tym popracować jeszcze, myślę że temat jest do ogarnięcia. Drugi problem (może nie problem tylko niedogodność) to brak płynnego włączania i wyłączania.

 

Jeżeli chodzi o asystenta śwaiateł drogowych to potrzebne jest lusterko wewnętrzne z kamerą. Koszt to od 1500-2800 (w zależności od wyposażenia auta)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.