Skocz do zawartości

Dolanie oleju - zaczeło coś brzęczeć w silniku


zapsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dolaniu około 200ml - 300ml oleju 10w40 lotos - zaczeło coś brzeczeć w silniku. Silnik BMW 2.5 TDS. Wcześniej samochód coś nie wkrecał sie na obroty. szarpał przy dodaniu gazu. czy to wina rozrządu?? słychać jakby łańcuch stukał. niewiem. na ściankach klawiaturu zrobiła sie garaleta olejowa - miejscami. z tłumnika leci czarny dym, cały czas. proszę o pomoc - utknełem w innym państwie a chcem wrócic do domu :(

ps. jak coś to przpraszam za złe umieszczenie tematu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie teraz zablokowało sie coś w silniku.gdy jest na piątym biegu i pcham w przód i tył to się blokuje. nie można włożyć nawet bolca blokującego bo ta tarcza w skrzyni nie obraca sie w pełni. niemożna obkręcić wałkiem. aktualnie zdejmuje pokrywe rozrządu, może coś tam blokuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy rozrzad nie szczelil albo czy zawory przypadkiem nie wpadly do komory spalania chociaz powodow moze byc duzo wiecej. sciagnij pokrywe pozniej glowice i tak po kolei az dojdziesz co to. ale takie zblokowanie to raczej nie byl bym optymistycznie nastawiony :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnełem głowice, tłoki spotykały sie z zaworami, zawory są pokrzywione. głowica popękana. co zalecacie?? spawanie głowicy chyba odpada co?? rozrząd należy chyba wymienić, co należ wymienic w rozrządzie?? wszytsko?? ale lipa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zainwestuje w nową głowicę, cały nowy rozrząd. kolega duński zaproponował mi 5 tyś złoty z robocizną( wspominam ze jestem za granicą i muszę wrócić do domu). a jak w polsce bym zapłacił za takie coś?? myślicie ze jest sens , bym całą robociznę umiescił krok po kroku na forum, czy już jest taki temat tutaj, bo nie wiem czy fotki robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze wymiana silnika zmiescila by ci sie w 1/3 tej ceny co podales na reanimacje tamtego. a na glowicy to moze sie zaczac reanimacja a co jak bedzie trzeba wymienic tloki? korbowody? i wal? no mozna tez prostowac ale to malo ciekawy efekt wychodzi i raczej nie na dlugo a kasa potezna leci :nienie: pomysl lepiej nad nowa jednostka :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

definitywnie nowy motor. nie wiadomo co polecialo dokladnie- jezeli nie polecialo to na pewno cos oberwalo co moze wyjsc pozniej. wiadomo, ze czasami wiecej sie placi za robocizne niz czesci wiec bez sensu zrobic jedno (nie za male pieniadze) zeby pozniej walnelo cos znowu (z przyczyny tej usterki). W poprzednim smochodzie nie bawilem sie w naprawe- kupilem okazyjnie nowy silnik i to bylo najlepsze i o wiele tansze rozwiazanie. Transport silnika z polski do Twojej miejscowosci nie bedzie az tak drogie, lub rozejrzyj sie w tamtych okolicach- tylko aby nie przeplacic. Niestety, jak peknie naped rozrzadu- nie ma przebacz :duh: :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.