Skocz do zawartości

Długo kręci 520i


Fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jestem nowym posiadaczem oraz użytkownikiem BMW więc witam wszystkich serdecznie.

Dopiero co kupiłem swoją drugą bumke i nie podoba mi sie w jaki sposób zapala,wcześniej w e34 i takim samym silniku 2.0 24v 150 km odpalał ładniej . Mianowicie - przekręcam zapłon czekam aż pogasną kontrolki i kręcę ... z dobre 2 -3 sek po czym łapią jakby 3 gary a kolejne 3 czuć jak zaczynają pracować . Silnik pracuje na wszystkich 6 , problem to że nie łapie odrazu na 6 tylko jakby co ułamek sekundy łapał kolejne garki , są wachania obrotów. Wymieniłem dziś świece,olej,filtry jednak nic nie pomogło . Mam do wymiany jeszcze termostat bo się nie dogrzewa ale co do odpalania dzieje się to niezależnie czy silnik jest zimny czy gorący. Mam nadzieję że zrozumiecie moje trudne tłumaczenie :) ale średnio znam się na mechanice :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czujnik położenia wałka lub wału może tu być powodem. < czasem się psują>

Ale ogólnie to trzeba pod kompa to może coś pokaże.

Trzeba by pomierzyć wszystkie czujniki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeżeli jesteś pewny, że ten czujnik jest sprawny a nic nie poprawił to szukaj we wtyczce lub przewodach.

Ostatecznie winny może być sam komputer. < czujnik TYLKO oryginał bo zamienniki też potrafią pajacować >

Dodatkowo upewnij się czy czujnik wałka jest sprawny?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.