Skocz do zawartości

E90 318d moc silnika


zubul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich użytkowników forum jestem nowym forumowiczem i kupiłem ostatnio swoje pierwsze BMW E 90 318 D. Nie mogę jeszcze zbyt wiele powiedzieć na temat auta ponieważ użytkuje je od kilku dni natomiast nurtuje mnie kwestia mocy w moim samochodzie a mianowicie posiada on 136 km a z tego co wyczytałem na tym i innych forach popularne trójki były z mocą 122 km a od 2008 roku 143 km (mowa oczywiście o 318d). Może powinienm to pytanie zadać przed zakupem auta juz po ptakach :) chcialem sie dowiedzieć dlaczego u mnie jest 136 km i dlaczego moc jest obniżona lub ewentualnie podniesina względem jednej z wartości opisanej powyżej.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Ale skąd wiesz że twoja ma tyle KM.

Masz tyle wbite w dowód czy sprawdzałes na hamowni?

Bo to że masz tyle w dowodzie to mi się jakos wieżyć nie chce.

A jeśli sprawdzałeś na hamowni to może być tk że fabryka w gratisie dała motorkowi więcej koni albo ktoś wgrał większy program i tyle. Chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich.... posiada on 136 km ....

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

 

tak jak napisal

 

Bo to że masz tyle w dowodzie to mi się jakos wieżyć nie chce.

 

nie bylo i nie ma takiej wersji...

zadzwon do ASO, podaj VIN, powiedza Ci jaki masz wlozony silniczek...a ze jego moc jest inna niz deklaruje producent to zupelnie inna sprawa, wg norm jezeli moc silnika ma wachniecia ~5% to jest to zgodne z "sztuka budowania silnika"...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od 2008 roku 143 km (mowa oczywiście o 318d). Może powinienm to pytanie zadać przed zakupem auta juz po ptakach :) chcialem sie dowiedzieć dlaczego u mnie jest 136 km i dlaczego moc jest obniżona lub ewentualnie podniesina względem jednej z wartości opisanej powyżej.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

 

Uściślając to od października 2007 były montowane wersje 143/177KM zamiast 122/163 (w trójkach, bo w jedynkach od kwietnia 2007)

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zubul tak jak ty jestem nowy na forum a łączy nas jeszcze to że mamy silniki o takiej samej specyfikacji. W kraju którym czasowo przebywam E90 jak i E87 występowały do niedawna w dwóch wersjach mocy dla silników diesel znanych jako 1.8 (choć to jest bez mała dwa litry). Jeden mocniejszy miał 105 kW i 143 KM (do setki 9,3s) drugi 100 KW i 136 KM (do setki 9,5).

Z czego to wynika nie mam pojęcia. W pierwszej chwili myślałem że związane jest to z podatkiem drogowym w Belgii. Badanie tematu nie przyniosło rozwiązania. Gdy za parę tysięcy kilometrów odwiedzę lokalne ASO zapytam sprzedawców.

 

Sprawdziłem jeszcze raz obie specyfikacje silnika są na bieżąco dostępne w firmach leasingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja mam ten sam silniczek i tak samo moc obnizona do 136kucy. Mam wersjie z Belgii właśnie i ponoć tam się płaci podatek od emisji CO2 i od mocy pojazdu i dlatego ją sztucznie zaniżyli. TO cała filozofia... Ale jechałem "normalnym" 318d i nie czuć żadnej różnicy w osiągach...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Musiałbyś zagadać z serwisem, żeby Ci wgrali program od 318d normalnej. Ale powiem tak jako ze sam mam 136konna wzialem w serwisie na jazde testowa 143konna wersje i nie odczulem ZADNEJ roznicy... moze minimalnie ciszej chodzila i tyle.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Posiadam 320d i zamiast 163 KM ma 150 KM. Jest to samochod z belgii (flotowy) i ze wzgledu na podatek moc jest ograniczona. Tylko teraz pytanie jak przywrocic fabryczna moc??? Jedyne chyba co pozostaje to ASO albo jakas firma tuningowa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się sprawa wyjaśniła dziękuje wszytskich za zainteresowanie tematem, ja juz mam 143 km problem rozwiązało wgranie nowego softu (mapy paliwa). Aha zapomniałem dodać że moj tez pochodzi z Belgii :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odswieze temat. Wczoraj bylem na przegladzie i zapytalem sprzedawce skad sie bierze obnizona moc w 1.8. Uprzejmy pan wytlumaczyl mi i zwiazane jest to z podatkami. A konkretnie z podatkiem ktory placi sie rejestrujac auto. Jest to podatek za wprowadzenie auta do ruchu. Jest on obliczany na podstawie pojemnosci lub mocy i z tych dwoch parametrow wybierany jest ten ktory jest bardziej korzystny dla fiskusa. W zwiazku z tym moce w BMW sa nagminnie obnizane. Obnizenie 105 kW na 100kW powoduje jednorazowa oszczednosc okolo 300€. W przypadku 5 obnizenie mocy siega kilkudziesieciu koni mechanicznych i wiaze sie z oszczednoscia bardzo duzej kwoty.

Wniosek z tego jest taki ze kupujac auto z Belgi trzeba pofatygowac sie serwisu BMW by wgrac "wlasciwy" frimware do ECU. Ta konkluzja dotyczy nie tylko BMW ale rowniez samochodow innych producentow

 

Jethro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.