Skocz do zawartości

Regulacja reflektorów w E39


luka74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Dziś zauważyłem, że mam pęknięte bydwie regulacje w jednym xenonie. Lampa oprócz tego jest bez zarzutu. Widziałem, że można kupić elementy z tworzywa służące do regulacji. Mam pytanko czy ktoś już to wymieniał, bo nie wiem jak do tego się zabrać. Ponoć do dość trudne? Czy lepiej kupić cały reflektor? Pomóżcie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakie lampy?

jeśli przed liftowe to wymiana jest banalna

Jeśli po to trochę trudniej

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze było o tym wszędzie, ale żeby Ci pomóc to polecam rozkleić reflektory, bo: sobie je wyczyścisz przy okazji, uszczelnisz ponownie po fabryce, więc nie będą parowały, i nie będziesz się pitolił ;) z tym cały dzień. Aaaa i nie wierz nikomu kto Ci powie, że wymieni to bez rozklejania (są "spece" na allegro za 200zł.). Zapewniają, że później nie będą parowały itp... co samemu można zrobić stosując nowy silikon czy klej. Godzina roboty a koszt to tyle ile zdążysz piwek wypić ;) Regulatory kosztują ok. 80 zł. na reflektor ale naprawdę to najtańszy i najlepszy sposób żeby to naprawić. A że pytasz na forum, to domniemam że nie masz zamiaru latać z tym do serwisu. Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to nic nie trzeba rozklejać

robota łatwa. < robiłem to u siebie >

Przy okazji wyczyść soczewki. Nie radzę czyścić odblasków bo można je uszkodzić.

Jedne co doradzam to rozkładaj w ciepłym pomieszczeniu żeby nie połamać zaczepów. Zrób oba reflektory bo jak wyczyścisz tylko jeden to może byc widać różnicę.

Po wymianie KONIECZNIE ustaw światła.

 

TYLKO nie pomyl się i kup regulatory do lamp przedliftowych. Bo po licie są inne i nie beda pasowały.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

viewtopic.php?f=15&t=72107&hilit=regulator%C3%B3w

 

Ale chyba sam powinienes troszke poszukać :search:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.