Skocz do zawartości

Domyślne audio w e91 2008 rok...


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :-)

Sprowadzam dla siebie auto i w opcjach wyposażenia mam:

6FL  USB-/AUDIO INTERFACE  interfejs audio iPod/USB

609  NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL  nawigacja - professional

620  VOICE INPUT SYSTEM  sterowanie głosem

 

I to tyle w zakresie audio :(. Zatem pytanie mam do Szanownych Kolegów - jaki sprzęt (marka, ilość głośników, rozłożenie głośników, moc) jest standardowo pakowany do E91 z 2008 roku? Zakładam, że nawigacja profesjonalna nie wpływa w żaden sposób na audio więc pewnie jest standardowe...

 

Z góry podziękował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeżeli w vin nie ma nic o Hi-Fi lub Logic 7, to masz zwykłe audio . Ja tak miałem więc na jesieni dołożyłem sobie zestaw Alpine , który jest dostępny w BMW - różnica w jakości dźwięku ... KOLOSALNA :D

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :)

 

Jeśli nie ma nic o HiFi to masz zwykłe audio.

 

Pzdr.

 

Ołk... Ale pytałem również o to co zawiera "zwykłe audio" :-). I na tym mi głównie zależy bo tak jak pisałeś - pytanie czy aby na pewno mam tylko zwykłe było poniekąd retoryczne.

 

Cóż zatem ma zwykłe (ilość, moc, rozmieszczenie?). TX. I jak to gra? Znośnie?

 

 

Jeżeli w vin nie ma nic o Hi-Fi lub Logic 7, to masz zwykłe audio . Ja tak miałem więc na jesieni dołożyłem sobie zestaw Alpine , który jest dostępny w BMW - różnica w jakości dźwięku ... KOLOSALNA :D

 

Czy to jest zestaw, który nadal jest wpasowany w design bmw czy to po prostu radio z wyświetlaczem, które pasuje do każdego innego auta? I co poza radiem ma ten "zestaw Alpine"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tam nie ma radia :-) To jest zestaw wzmacniacz z głośnikami i tweeterami dedykowany do serii 1 i 3 .Tu masz pełne info wraz z instalacją: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=182752&highlight=alpine+kit

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Głośników jest standardowo 6. 2 w drzwiach przednich, 2 w tylnej półce i 2 basowe pod siedzeniami przednimi. Brandowane są BMW ale co to jest to nie mam pojęcia. Zwykłe grają słabo...do obioru stacji radiowych się nadają :D

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do tego jest w tym poradniku z wcześniejszej odpowiedzi, ale dzięki.

 

 

Nadal jednak nie wiem podstawowej rzeczy :-) - ile i jakich głośników jest standardowo i gdzie są rozmieszczone? Anyone?

 

Głośnki w drzwiach to Philips - tego jestem pewien, w tylnej półce pewnie są takie same a pod fotelami to nie wiem. Ogólnie warto wymienić na Alpine, bo dzwięk w standardzie jest totalnie beznadziejny.

Przy okazji może orientuje się ktoś kto instalował sobie te Alpine'y samodzielnie - jak dokładnie znaleźć ten konektor, który łączy fabryczne wiązki z radia do głośników, czy trzeba zdjąć taśme ze wszystkich wiązek czy jak - pytam bo utknąłem w martwym punkcie instalacji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie :-)... Chociaż z drugiej strony jeszcze bardziej bym podziękował gdybym usłyszał, że defaultowy sprzęt daje radę... A tak... czeka mnie kolejny wydatek pewnie... Ale pomału - najpierw niech zjedzie, potem będą dodatkowe zakupy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo ja w E92 Coupe tez mam serie. Ale standart gra niezle, w coupe głośniki Sa jeszcze w tylnych boczkach. Niewiem czy inwestować w ten zestaw alpine. Czy kratki te "deklracyjne" tez się wymienia na sygnowane. I czy naprawdę jest duża różnica w dźwięku ? Porownywalna chociaż do hi-fi ? Ma ktoś to może w coupe zamontowane ?

 

U mnie w serwise powiedzieli ze oni jeszcze tego nie montowalo, wiec nie wiem czy im to dawać żeby być krolikiem doswiadczalnym...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo ja w E92 Coupe tez mam serie. Ale standart gra niezle, w coupe głośniki Sa jeszcze w tylnych boczkach. Niewiem czy inwestować w ten zestaw alpine. Czy kratki te "deklracyjne" tez się wymienia na sygnowane. I czy naprawdę jest duża różnica w dźwięku ? Porownywalna chociaż do hi-fi ? Ma ktoś to może w coupe zamontowane ?

 

U mnie w serwise powiedzieli ze oni jeszcze tego nie montowalo, wiec nie wiem czy im to dawać żeby być krolikiem doswiadczalnym...

 

Powiem tak - różnica jest bardzo duża nawet bez podpiętego wzmacniacza, myślę że po podpięciu bedzie jeszcze lepiej. Nie wiem jak dokładnie jest w coupe ale jeśli masz głośniki w tylnych boczkach i gdzieś pod szybą tylną to nie masz zestawu standardowego - prawdopodobnie masz głośnik w boczku zamiast na półce z tyłu. Kratki nie są sygnowane - nalepia sie na nie tylko naklejkę/emblemat Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny że mam też w tylnej półce, czyli przednie drzwi, tylne boczki plus tylna półka. Nie wiem czy mam coś pod fotelami...

 

Jutro sprawdze jak z tą tylną półką...

 

Czy wy zamawialiście te zestawy u dealerów czy gdzie indziej?

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewny że mam też w tylnej półce, czyli przednie drzwi, tylne boczki plus tylna półka. Nie wiem czy mam coś pod fotelami...

 

Jutro sprawdze jak z tą tylną półką...

 

Czy wy zamawialiście te zestawy u dealerów czy gdzie indziej?

 

Ja zamawiałem u dilera, dali 5% rabatu, podobno więcej nie mogą bo to najniższa grupa rabatowa ;/ Wedle ETK to pod fotelami na pewno masz głośniki, a jeżeli miałbyś głośniki na tylnej półce to masz Logic 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem u dilera, dali 5% rabatu, podobno więcej nie mogą bo to najniższa grupa rabatowa ;/

 

Ile u polskiego dystrybutora taka przyjemność? Montowałeś sam czy też u nich (jeśli tak to ile z kolei montaż kosztuje)? TX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem u dilera, dali 5% rabatu, podobno więcej nie mogą bo to najniższa grupa rabatowa ;/

 

Ile u polskiego dystrybutora taka przyjemność? Montowałeś sam czy też u nich (jeśli tak to ile z kolei montaż kosztuje)? TX.

 

Po rabacie 1400zł, do tego ramki wokół szyb ~200 zł. Za montaż wezmą 2.5 rh czli kolo 800-1000pln. Ja instalowałem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tylna półka pusta...

 

zastanawiam się nad tym.

 

Dzisiaj przyszedł mi adapter do telefonu Snap in do iPhone a ja iPhone sprzedałem i teraz mam sam adapter hehe ( do sprzedania ). Przy okazji zapytałem ile u mnie za ten zestaw i powiedzieli że nie całe 2000pln minus rabat -8% czyli trochę więcej niż u Ciebie...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bedzie ktoś wiedział czy jest zestaw Retrofit albo zamienny aby doposażyć auto w port USB? Mam u siebie w podłokietniku gniazdo AUX-IN ale widziałęm w katalogu , ze są też kostki AUX-IN + USB. Przerabiał to ktoś u siebie?

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E91/Touring/Europe/320d-M47N2/LHD/N/2006/april/browse/vehicle_electrical_system/usb_aux_in_socket/

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bedzie ktoś wiedział czy jest zestaw Retrofit albo zamienny aby doposażyć auto w port USB? Mam u siebie w podłokietniku gniazdo AUX-IN ale widziałęm w katalogu , ze są też kostki AUX-IN + USB. Przerabiał to ktoś u siebie?

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E91/Touring/Europe/320d-M47N2/LHD/N/2006/april/browse/vehicle_electrical_system/usb_aux_in_socket/

 

Jest odpowiedni Retrofit (65 41 0 445 465), kosztuje on ok 1100 zł. Do tego potrzebny jest (w zależności od wyposażenia) moduł zestawu głośnomówiącego, koszt ok 2000 zł :(. Do tego wszystkiego oczywiście montaż- nie jest prosty i nasze ukochane programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie to AUX in + USB, ale owszem moduł bluetooth do tel też jest. Ogólnie plus jest tylko taki że fajnie iPoda obsługuje to z kierownicy...

 

Ale nie wiem czy jest to warte doposażenia skoro jak napisał poprzednik kosztuje koło 3000pln...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.