Skocz do zawartości

Problem z AirBag


xjimx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nadzieje że nie zostane zbrukany za rozpoczecie tematu.

 

Mam problem z AIRBAG tzn. w Carsoft 6.5 podaje mi takie informacje:

 

Signal diagnostic AIRBAG - Status ERROR

Module info: AIRBAG

Version : AIRBAG BAE (Driver + passanger AB)

 

Part Nr. 8 372 521

Hardware Nr. 3

Software Nr. 5

Diagnostic index : 7

Supplier : Temic

Code Index : 4

 

aitbag4.dxt

 

6 Ignition circuit for belt tensioner on pass. side

 

16 Belt switch, driver`s side

 

- Signal diagnosis compled !

 

A wiec domyslam sie ze to Sensor AirBag (tak wynika z RealOEM nr.6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM31&mospid=47539&btnr=65_0275&hg=65&fg=65&hl=31) ,ktory znajduje sie pod łokietnikiem w tunelu centralnym)

http://www.tav-autoverwertung.de/autoteileshop/product_info.php?products_id=704&language=en

 

Na ile celna jest ta informacja z CarSoftu ?

Czy moge byc pewny na 100% ze to ten modół nawalił, samochod nie miał zadnego dzwona i nawet stłuczki minimalnej, ale coz blad sie pojawil jakis czas temu - mechanik zdjagnozowal

1.Napinacze Pasów - wymienione na nowe

2.Mata pasazera - rowniez wymieniona na nowa

 

Oczywiscie mam srednie zaufanie do mechanikow samochodowych - zregoly sa to partacze (prosze o zrozumienie taka zeczywistosc w hiszpanii)

Powiedzial po wymianach coz niestety bedzie to kosztowalo wiecej bo to grupsza sprawa, po czym postanowilem kupic wlasnie CarSofta i zdjagnozowac problem - a wynik faktycznie kosztowny.

 

Teraz pytanie co moge zrobic z tym fantem - a oddanie do BMW to juz dopiero kara nie chodzi o kase tylko o tych ludzi (zawsze znudzonych)

Czy jest mozliwe by uszkodzic ten modol np. przy wymiane oleju w skrzyni biegow?

Czy wogole istnieje jakias mozliwosc uszkodzenia tego modolu bez dzwonu lub ingerencji mechanicznej?

 

Pozdrawiam i oczukuje wyrozumialosc oraz sensownych podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy zaświeciła sie kontrolka poduszki?

Czy po skasowaniu błędy pojawiają się ponownie?

carsoft potrafi pokazywać błędy nieistniejących elementów.

 

U mnie przykładowo stale jest pokazywany ten błąd numer 16 czyli czujnik zapięcia pasów ale u mnie takiego czujnika nie ma i nigdy nie było. I ten błąd nie powoduje zaświecenia kontrolki poduszek.

 

Co do reszty błędów to ja bym porozpinał wszystkie wtyczki i potraktował je jakimś preparatem do styków. ZWŁASZCZA te przy napinaczach pasów < te żółte > oraz wtyke pod fotelem.

 

Jeśli miałeś uwalona matę to ona powoduje błąd numer 24. Wiem bo też miałem to uwalone. Dla testów wypinałem wtedy różne wtyczki i sprawdzałem jakie błędy to powoduje. Ale nie pamiętam już teraz numerów błędów bo to było jakiś czas temu. Popatrzę może gdześ to zapisałem.

sprawdź wtyczki przy napinaczach i pod fotelami. te pod fotelami najlepiej polutować na stałę. Prymitywne ale skuteczne. :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod fotelem kiedys wyrwalem te wtyczke przy odkurzaniu... tzn kabelki wyciagnely sie z wtyczki. Komp pokazywal blad napinacza pasow (do dzis nie wiem dlaczego?), zaswiecila kontrolka. Po wykasowaniu z listy bledow znow zaswiecala. Polutowalem kable na stale, error skasowalem - dzialalo okolo tygodnia jak powinno. Teraz nadal swieci kontrolka, kasowanie nic nie daje, i dalej wychodzi error napinacza pasów kierowcy (ktory to jest sprawny...). Do dzisiaj nie wiem co ma kostka pod fotelem z napinaczem wspolnego. Jakkolwiek podobno poduszka w takim errorze jest i tak aktywna.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A wiec tak kostki pod siedzeniami mam podlutowane (fakt prymitywne ale najskuteczniejsze), nie mam sygnalizacji zapiecia pasow.

Blad w CARSOFT wyskakuje zawsze ten sam , swieci sie kontrolka AIRBAG-u.

 

Uff widze ze bede musial szukac jakiegos solidnego warsztatu az sie boje o tych specow co jeden to lepszy.

 

Pozdrawiam, A moze jakies inne pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żółte wtyczki przy napinaczach lub same napinacze.

Rozepnij przeczyść i poskładaj.

No i skasuj błąd.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pod fotelem kiedys wyrwalem te wtyczke przy odkurzaniu... tzn kabelki wyciagnely sie z wtyczki. Komp pokazywal blad napinacza pasow (do dzis nie wiem dlaczego?), zaswiecila kontrolka. Po wykasowaniu z listy bledow znow zaswiecala. Polutowalem kable na stale, error skasowalem - dzialalo okolo tygodnia jak powinno. Teraz nadal swieci kontrolka, kasowanie nic nie daje, i dalej wychodzi error napinacza pasów kierowcy (ktory to jest sprawny...). Do dzisiaj nie wiem co ma kostka pod fotelem z napinaczem wspolnego. Jakkolwiek podobno poduszka w takim errorze jest i tak aktywna.

 

 

Przez wtykę pod fotelem przechodzą kabelki do napinacza pasów i do maty fotela pasażera.

A jak naprawdę solidnie pociągnąć za kable to można wyrwać kostkę z napinacza pasów < żółą>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Udało mi się dziś usunąć ten problem z Airbag`iem - a wiec za namową kolegów postanowiłem sprawdzić instalacje i kostki pod siedzeniami (miały być polutowane co niby uczynił mechanik) tak niestety nie było , pod siedzeniem kierowcy były kable poskręcane i niechlujnie podczepione pod siedzenie :cry2: boże ci mechanicy :mad2: no ale i tak szęczęście że nic się nie stało nie popaliło itd... polutowałem, koszulki termokurczliwe i koszulka specjalna do ochrony przewodów i podczepiłem pod siedzenie , to samo z siedzeniem pasażera - Pod komputer Carsoft i sczytuję problemy cała litania o AirBag`u po czym kasowanie błędów , błędy usunięte wszystko jest już DOBRZE.

 

Dziękuję Koledzy za pomoc i wiszę wam po Browarze

 

Do następnego razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.