Skocz do zawartości

Sprężarka klimy-pytanie.


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Padło mi łożysko w sprężarce klimy.Musiałem zdjąć pasek i odłączyć bo wyło cholerstwo do obłędu.Chciałbym Was spytać bo może ktoś wie jakie łożysko tam przychodzi.Jest możliwość dopasowania czy znowu do cholery jest jakieś nietypowe nie do dostania w sklepie tylko oczywiście za złoto w BMW? Może ktoś rozbierał i robił coś takiego? E34 525tds z 93r.Pozdrawiam.Jarek Aha! Może znacie jeszcze cenę tego naciągacza na pasek do klimy bo chyba też bedzie do wymiany.Piszcie jak coś wiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakies 2 tyg temu rolka od napinacza paska klimy w M50 po prostu sie rozsypala : w servisie cena 118 zl ,a w sklepie zaplacilem 50 ( lozysko INA wiec firmowe) Mocno watpie zeby dalo sie wymienic te lozysko - raczej cale sprzeglo , ale sprawdz w ETK, jak jest rozrysowane sprzeglo i lozysko jest oddzielnie to bedzie kosztowalo grosze w orginale , bedziesz mial tam nawet numer katalogowy.Sprawdzilem u siebie - nie wystepuje lozysko jako czesc zamienna - bedziesz musial wymienic cale sprzeglo.

Przy wymianie sprawdz szczeline nha sprzegle , bo jak bedzie za duza to nie wlaczy ci kompresora

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Drogie jest takie sprzęgło? Może jest możliwość dostania tego taniej?
W moim E-36 też strasznie wyło i okazało się że to nie wina sprężarki tylko napinacza paska od klimatyzacji. Koszt ok 115pln.

http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=11282245087&showus=on&showeur=on

http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak sprawdzić klimatyzacje czy dział kupiłem autko podobno z nieszczelnym przewodem ,ale nie wiem czy reszta działa ... po wlączenu przycisku klimy jak by coś tam szumiało pod maską włączałem na chwile bo mechanik mówił że bez gazu można rozwalić... ale żadnego pyknięcia nie słysze tak jak np w klimatyzacji w seacie ... i obroty raczej silnika też nie spadają ale ewidentnie słychać ,że coś sie włącza coś ala wentylator:) może ktoś wie czy można kupić przewody od klimy te cisnieniow i ile to kosztuje?

kompletnie nei znam sie na klimatyzacji:) w tym roku już tgo chyba nie zrobie... zostawie to na przyszło roczne upały bo sezon sie kończy:(

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem 2 miesiące temu samo łożysko w takiej samej Becie jak Twoja, w Płocku.

Cena usługi wraz z łożyskiem 120 zeta. Czas - 3godziny. Profesjonalnie.

Niestety brak mi jeszcze silnika wentylatora ;(, a więc używam klimy tylko w czasie jazdy, ale nic nie warczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem łożysko w mercedesei W124 a wyglada to dokładnie tak samo jak w Beemce. także wpierw musisz sciągnąć to sprzęgiełko ktore prtzyciagane jest przez elektromagnes i po ściagnięciu najprawdopodobniej będzie taka zawleczka (chyba zeger) tak to sie nazywa. jak masz takie narzedzie to bez problemu ściagasz to i już koło pasowe z łożyskiem ci wychodzi. Samołożysko także trzymane jest przez takie sprężyste pierścienie takze sciagasz je i łozysko wypada, zakładasz nowe i skrecasz wszystko do kupy. niewiele roboty. A prosto sprawdzic czy to łozysko na kole pasowym czy na sprezarce, bo jezeli nie hałasuje jak spreżarka jest wyłączona a hałasuje jak właczona to reczej sprężarka a jak cały czas hałasuje to 99% łożysko na kole pasowym sprężarki.

Łożysko kupowałem za 80 zł. Za uzywane całe koło pasowe z łożyskiem i sprzegiełko (komplet) dałem 150 zł. Bo miesiac później pękło to sprzęgiełko (chyba sie przegrzało jak łożysko sie zatarło) i musiałem wymienić całość.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w sprzęgle elektromagnetycznym normalnie wymienia się, gorzej jeżeli jest problem ze sprężarką, wtedy jest więcej zachodu. Wymiana łożyska w sprzęgle sprężarki kosztowała mnie 80 PLN. Jeśli chodzi o napinacz paska napędzającego sprężarkę klimy, to jeśli ktoś chciałby to wymienić w całości to jest to wydatek ok. 500 PLN za nieoryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.