Skocz do zawartości

E90 320D Bardzo droga wymiana oleju


moskit_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Udając się na standardową wymianę oleju w serwisie chcą zrobić mi następujące rzeczy oraz życzą sobie za to prawie 1500 zł.

Proszę o opinie co do zasadności wymiany oraz sprawdzenia poszczególnych elementów. Zwłaszcza kolektora ssącego.

 

BMW E90 320D 2005, Przebieg 124.000

 

zakres naprawy :

 

1. wymiana oleju w silniku z inspekcja

2. wymiana separatora oleju

3. kontrola kolektora ssącego

4. kontrola stanu filtra powietrza w cenie spr. kolektora

 

części :

 

1. olej castrol 5,5 l

2. filtr oleju

3. separator oleju

4. ew. filtr powietrza

 

Podobno mając wadliwy kolektor ssący można ubić silnik. Dodam jeszcze że w ostatnim czasie bardzo wzrosło mi spalanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Udając się na standardową wymianę oleju w serwisie chcą zrobić mi następujące rzeczy oraz życzą sobie za to prawie 1500 zł.

Proszę o opinie co do zasadności wymiany oraz sprawdzenia poszczególnych elementów. Zwłaszcza kolektora ssącego.

 

BMW E90 320D 2005, Przebieg 124.000

 

zakres naprawy :

 

1. wymiana oleju w silniku z inspekcja

2. wymiana separatora oleju

3. kontrola kolektora ssącego

4. kontrola stanu filtra powietrza w cenie spr. kolektora

 

części :

 

1. olej castrol 5,5 l

2. filtr oleju

3. separator oleju

4. ew. filtr powietrza

 

Podobno mając wadliwy kolektor ssący można ubić silnik. Dodam jeszcze że w ostatnim czasie bardzo wzrosło mi spalanie.

 

Pozdrawiam

 

 

1. filtr oleju 35 PLN

2. Separator oleju - odma 170 PLN

3. olej 200-250

4. inspekcja/przegląd w ASO BMW - ok 260 PLN

 

Chyba troche jednak za dużo. Jeśli nie masz auta na gwarancji to jak najdalej od ASO z tak prostymi czynnościami serwisowymi.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ja się wypowiem, bo wczoraj mialem przeglad:)

 

52tys przebiegu wymienili :

 

Olej, odme, filtr oleju, kasowanie inspekcji, wymiana mikrofiltra klimatyzacji, regulacja swiatel , mycie i odkurzanie autka.

 

I teraz ceny :

 

Wrocław Inchape BMW chcieli 1890zł za całość

 

ASO BMW Goerlitz ( mam blisko - 60km) - szałowe 270 EUR z Vatem

 

 

Jak myślicie gdzie zrobiłem przegląd??

 

Mało tego ,gebelsy zaproponowealimi ciasto i herbate oraz jazde testowa x1 23d co by mi czasszybciej minal;)

 

 

Polskieserwisy omijamszerokim lukiemi leje na nich cieplym zlotym:)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, bo wczoraj mialem przeglad:)

 

52tys przebiegu wymienili :

 

Olej, odme, filtr oleju, kasowanie inspekcji, wymiana mikrofiltra klimatyzacji, regulacja swiatel , mycie i odkurzanie autka.

 

Jak często ( przeciętnie co ile km ) wymienia się odmę ? Wg wskazań komputera ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często ( przeciętnie co ile km ) wymienia się odmę ? Wg wskazań komputera ?

 

Zajrzałem sobie do książki serwisowej z niemiec. Nie ma tam nic o wymianie odmy aż do 150kkm - do kiedy mój samochód był serwisowany w DE. O ile wiem komputer odmy nie wskazuje. Parę tygodni temu zajrzałem sobie do odmy przy okazji wymiany filtra powietrza. Mam separator oleju a nie filterek (podobno w starszych silnikach był filtr i się zapychał), wszystko czyściutkie, więc nie wymieniałem - bo tam nie ma się co psuć.

 

W odmie jest chyba - zaznaczam - chyba jakiś zaworek. Może ktoś przerabiał temat i mnie poprawi?

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często ( przeciętnie co ile km ) wymienia się odmę ? Wg wskazań komputera ?

 

Zajrzałem sobie do książki serwisowej z niemiec. Nie ma tam nic o wymianie odmy aż do 150kkm - do kiedy mój samochód był serwisowany w DE. O ile wiem komputer odmy nie wskazuje. Parę tygodni temu zajrzałem sobie do odmy przy okazji wymiany filtra powietrza. Mam separator oleju a nie filterek (podobno w starszych silnikach był filtr i się zapychał), wszystko czyściutkie, więc nie wymieniałem - bo tam nie ma się co psuć.

 

W odmie jest chyba - zaznaczam - chyba jakiś zaworek. Może ktoś przerabiał temat i mnie poprawi?

 

 

O kolega z Lublina :)

 

Filtr odmy wymienia się co 2-gą wymianę oleju - tak wyczytałem na forum..

 

Ja co prawda ją przy wym. oleju przeczyściłem i też jest ok.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, bo wczoraj mialem przeglad:)

 

52tys przebiegu wymienili :

 

Olej, odme, filtr oleju, kasowanie inspekcji, wymiana mikrofiltra klimatyzacji, regulacja swiatel , mycie i odkurzanie autka.

 

I teraz ceny :

 

Wrocław Inchape BMW chcieli 1890zł za całość

 

ASO BMW Goerlitz ( mam blisko - 60km) - szałowe 270 EUR z Vatem

 

 

Jak myślicie gdzie zrobiłem przegląd??

 

Mało tego ,gebelsy zaproponowealimi ciasto i herbate oraz jazde testowa x1 23d co by mi czasszybciej minal;)

 

 

Polskieserwisy omijamszerokim lukiemi leje na nich cieplym zlotym:)

 

Gdybym mieszkał bliżej zachodnich sąsiadów postąpiłbym tak samo :cool2:

 

I dziwić się, że nasze polskie ASO są jakie są..

 

Masakra.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, bo wczoraj mialem przeglad:)

 

52tys przebiegu wymienili :

 

Olej, odme, filtr oleju, kasowanie inspekcji, wymiana mikrofiltra klimatyzacji, regulacja swiatel , mycie i odkurzanie autka.

 

Jak często ( przeciętnie co ile km ) wymienia się odmę ? Wg wskazań komputera ?

 

Pozdrawiam

 

ASO raczej tego nie robią, chyba, ze Mistrz serwisu rozgarnięty. Warto wymienić co 3 wymiane oleju

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, bo wczoraj mialem przeglad:)

 

52tys przebiegu wymienili :

 

Olej, odme, filtr oleju, kasowanie inspekcji, wymiana mikrofiltra klimatyzacji, regulacja swiatel , mycie i odkurzanie autka.

 

I teraz ceny :

 

Wrocław Inchape BMW chcieli 1890zł za całość

 

ASO BMW Goerlitz ( mam blisko - 60km) - szałowe 270 EUR z Vatem

 

 

Jak myślicie gdzie zrobiłem przegląd??

 

Mało tego ,gebelsy zaproponowealimi ciasto i herbate oraz jazde testowa x1 23d co by mi czasszybciej minal;)

 

 

Polskieserwisy omijamszerokim lukiemi leje na nich cieplym zlotym:)

 

Gdybym mieszkał bliżej zachodnich sąsiadów postąpiłbym tak samo :cool2:

 

I dziwić się, że nasze polskie ASO są jakie są..

 

Masakra.

 

 

Pzdr.

 

 

Też chętnie serwisowałbym się u Gebelsów :) np. dzisiaj za montaż nakładek aluminiowych performance na pedały o wartości 400zł w ASO krzykneli mi 500zł ! Czyli o 100 więcej niż kosztują nakładki, w instrukcji serwisowej jest napisane że mają na to jedną godzinę, muszą wywiercić 12 dziurek, BARDZO DROGIE 12 dziurek ;) pozdrawiam

 

P.S. A co do niemiec, jak to jest że komplet kół w polskim ASO kosztuje 14000zł a ten sam zestaw u niemieckiego dealera 9600zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może faktycznie warto by było porozmawiać z bmw i wynegocjować zniżkę u dealerów dla klubowiczów bmw klubu :)

 

oraz

Trzeba by wysmarować jakieś pismo do BMW Polska i nagłośnić sprawę.

 

pewnie nasze ASO bardzo sie tym przejmie :D :D w W-wie czekasz na wjazd do ASO od 1 do 3 tygodni , wiec chyba nie zalezy im na konkurencyjnych cenach bo klientow maja az za duzooooo....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem swieżo po wymianie oleju w M-CARSie (którego bardzo polecam) więc postanowilem trochę zamieszać w tym temacie :norty: i nie zgodzić się że wszystkie ASO/Serwisy są drogie.

Tylko trzeba odpowiednio wybrać serwis i pogadać z serwisantem o max rabatach.

Fakt faktem że nie pierwszy przegląd w tym salonie robię więc rabaty dostaje.

Otóż zrobiłem w swoim samochodzie:

-serwis olejowy + przeglądnięcie auta

-filtr oleju

-olej 6 litrów

-kasowanie inspekcji

+ wpis w książce bezcenny :D

całość wyszła dokładnie 659.12 brutto

wydaje mi się że wartobyło.

Od początku moje auto serwisowane jest tylko w ASO więc inna opcja nie wchodziłaby i tak w grę.

Dodam tylko że w innym serwisie po rabacie powiedzieli mi za to samo 1100zł a 1600 normalnie :duh:

 

Dowiedziałem się też że w niektórych modelach nie wymienia się separatora oleju więc żeby was nie naciągali w tych innych serwisach :nienie:

Chodzi o jakiś okres od którego są montowane już nie wymagające rutynowej wymiany

Edytowane przez klagosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam FV z seriwsu ( 320d 163km serwisowane w polsce w serwisie bmw od 109-148tys km)

Na fakturach co przeglad widnieja wpisy:

-serwis olejowy, olej filtr....itd (pytanie, czy opis serwis olejowy moze znaczyc, ze odma byl wymieniana ??), czy polskie serwisy wymianiaja odme w ramach serwisowania auta ?

 

Konkretnie serwis bmw w RZeszowie (Swilcza) - moze macie jakies opinie na jego temat (zle lub pozytywne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tymi cenami, :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Ja ostatnio wymieniałem olej(castrol edge 0W30)+filtr,filtr paliwa,filtr powietrza,mikrofiltr oraz ogólny przegląd autka -inspekcje to sobie sam kasuje :cool2: :mrgreen: choć za to kasy niechca :D :cool2: i calosc się zamknela w 600pln,dodam ze wszystkie filtry manna :cool2:

Oczywiście nie w ASO tylko w Eurowarsztacie :D

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filtr odmy wymienia się co 2-gą wymianę oleju - tak wyczytałem na forum..

 

Ja co prawda ją przy wym. oleju przeczyściłem i też jest ok.

 

Pzdr.

 

Mozesz dodac troche wiecej info o odmie ? :norty: Zblizam sie do wymiany oleju i chcialbym to ustrojstow tez przeczyscic

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W Warszawie ASO to szerokim łukiem omijać, szczególnie Fusa i Inchcape, ostatnio rozmawiałem z facetem który znal pracownika od Fusa i mówił , że nadają się do wymiany klocków i oleju tylko...

Filtr i olej kup sam w jakimś poleconym sklepie, resztę wynajdziesz na realoem.com i zamówisz w sieci. Potem to juz praktycznie każdy warsztat ci wymieni za grosze.

 

Jeśli chodzi o ceny części, to jest tak że u Niemców są one o co najmniej 30% tańsze i nie trzeba na nie czekać... Niedawno w AutoŚwiecie było porównanie.

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.