Skocz do zawartości

Problem z obrotami


zordon22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bemke e30 320i z lpg z 91r. Generalnie jest po wymianie większości rzeczy eksploatacyjnych - włozony nowy gaz wymienione palec kopułka przewody, na wolnych obrotach szaleje do 1200 i spada nawet do 400 i to różnie czasem mniej czasem więcej w każdym razie cały czas wskazówka pływa - w większości przypadków gaśnie - a wskazówka od ekonomizera skacze od 0 do konca i wraca i tak na okrągło mimo że nie dotykam nawet pedału gazu. Znawca powiedział mi ze to komputer jednak 15 min po wymianie znowu to samo a 300zł w plecy. Co to może być???? Pomocy!!! nie wymieniana była sonda lambda czy to może byc od tego?? czy może przyczyną będzie przepływomierz?? Dodam może że samochód ma ponad 300 tyś przebiegu a sonda jest oryginalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
po 300 tysiącach km to ta oryginalna sonda na bank jest do kitu... ale jak zakładali gaz to musieli regulować go wiec powinny taką wade wykryć zaraz po podłączeniu. No chyba ze sam zakładałeś i masz gaz na śrubę co raczej by bylo objawem mega skąpstwa... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko że gaz zakładany był dobrych pare lat temu a problem z tym wariowaniem zaczął sie niedawno dopiero. Ostatnio wymieniłem sam butle i parownik ale problem jest na benzynie a to raczej mnie bardziej interesuje a z gazem raczej nie ma nic wspólnego - no chyba że przepływomierz ...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja bym najpierw sprawdził sondę, skoro przez 300 tysiecy nei byla wymieniana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak chyba zrobie - dzięki wielkie - a orientuje sie ktoś może czy te sondy co na allegro są wystawione po 139 zł ( http://www.allegro.pl/item880438148_sonda_lambda_bmw_e30_e34_e36_3_5_7_8_porsche_911.html ) czy to sie nadaje do użytku czy to jakaś lipa?? no bo cena w sumie od oryginalnej połowe mniejsza... ale czasem nie warto oszczedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet nie napisali jakiej firmy to jest sonda, tylko ją porównuj a do ngk. Jak nie piszą jakiej to jest firmy to raczej lipa.... chodz ma sporo pozytywnych komentarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
I jak pomogla wymiana sondy? Bo u mnie dzieje sie to samo obroty wariuja podczas jazdy auto sie dlawi i ekonomizer podczas momentu dlawienia skacze na 0 i tak juz zostaje az do momentu nastepnego zadlawienia po ktorym wszystko wraca do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.