Skocz do zawartości

320D - Drgania silnika na postoju


arascet

Rekomendowane odpowiedzi

vaaldus kupiłem poduchy lemforder, za komplet zapłaciłem 350 zł, zakupu dokoanłem na allegro.Mój silnik to M47. Ale jesli masz rowniez drgania od budzy na całe auto,to pewnie rowniez poduchy.Poduszki jak pisał jeden kolega wyżej, nie sprawdzisz,dopóki jej nie wyciągniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drgania to moga powodowac:

- poduszki silnika

- rura wydechowa jesli mocno lata

- kolo pasowe na wale

 

U mnie jest lepiej pierwsze 2 rzeczy zrobione. Ale chyba jeszcze kolo pasowe wymienie bo przy gaszeniu nadal problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arascet, dzięki za info.

 

Ja mam 330xd i okazuje się, że do x-a są inne niż do zwykłego "d". I nikt oprócz corteco nie robi zamienników, a corteco jest droższy niż oryginał.

Najtańsze jakie udało mi się znaleźć to około 750 za komplet i było to w auto Narbutta, aczkolwiek jeszcze ich nie kupiłem.

 

Pozdro

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiegos speca od BMW, ktory zna te samochody jak wlasne i bedzie w stanie stwierdzic co powoduje drgania? Bylem u jednego mechaniora od wszystkiego i wielka zgadywanka: a moze poduszki, z elementy gumowe, a dwumasa, a zawieszenie wydechu i 1000 innych czesci. Szukam w mazowieckim goscia ktory wsiadzie do auta, przejedzie sie kawalek i powie ze to i to do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Wznowie temat. Mój problem polega na tym że jak dojeżdżam do skrzyżowania i hamuję aby się zatrzymać samochód mi drga i mam skoki spalania na liczniku a dojeżdżając do skrzyżowania zawsze mam wrzucony bieg jałowy. Czy u mnie również są poduszki do wymiany czy jakiś inny problem jest w moim aucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o trzęśienie samochodem przez silnik na postoju jak w temacie.... jeżeli po dodaniu dosłownie (to ważne) :!: miniminimalnie ciut gazu auto przestaje trzęść to niestety ale któryś wtrysk do wymiany, najlepiej pokaże to inpa gdy odchyłka korekcji wtrysku będzie w okolicach +/-5. Aby lepiej to zrozumieć viewtopic.php?f=69&t=178659 Pozdrawiam :cool2: nie przestraszyć się auto dalej mam i fruwa! :cool2:
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Wznowie temat. Mój problem polega na tym że jak dojeżdżam do skrzyżowania i hamuję aby się zatrzymać samochód mi drga i mam skoki spalania na liczniku a dojeżdżając do skrzyżowania zawsze mam wrzucony bieg jałowy. Czy u mnie również są poduszki do wymiany czy jakiś inny problem jest w moim aucie?

 

 

Wzrost Spalania na ekonomizerze przy dojazdach do skrzyżowań i drgania silnika to wina tłoczka zacierającego się w pompie wtryskowej,taką diagnozę postawił nasz kolega yoshimura01 i ma racje. Miałem 2 e 46 z motorem M 47 320 tyś i 260 tyś przebiegu i w obydwu miałem ten sam problem w pierwszej były drgania i wzrost spalania w tej z mniejszym przebiegiem nie ma jeszcze drgań........

Napraw pompy pomoże ale ja sie w to nie bawiłem i nie będe bawił

Także nie jest to normalne jak ktoś wcześniej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam jeszcze inaczej :)

(e46 320 150km )

W moim przypadku jest tak , że te drgania pojawiały się jak przy wyjeździe rzuciło mi tył (poleciałem kawałek bokiem).

Ale gdy szarpnąłem lewa prawa to tak jakby coś wskakiwało na swoje miejsce i było oki 0 drgań.

Teraz mam taki problem że te drgania są cały czas na biegu jałowym ale po dodaniu minimalnie gazu znikają.

Drgania też czuję na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.