Skocz do zawartości

PROBLEM Z SILNIKIEM NA L P G


lajba2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przygladam sie odpowiedzia kolegow , heh troszke mnie bawia. Chcial bym zobaczyc to spalanie rzedu 10-11 po trasie haha (chyba przy 60km\h)

Miasto kolo 20 l przy spokojnej jezdzie . Trasa predkosc stala 170km\h 17-18 .

Tak sie sklada ze u mnie w rodzinie sa trzy 745ki i kazda ma tak samo .

Jesli chodzi o gaz to kolega (itomek) nie ma o tym pojecia . Kolego kto Ci tak powiedzial ze gaz szkodzi silnikowi? ( chyba kolega z astry lub golfa starej generacji)

Tego typu wypowiedz to stereotyp . Dobrze zamontowany gaz i przejedziesz wiecej niz na benzynie drogi kolego . Wszystko zaczyna sie od typu instalacji gazowej,

Ja osobiscie mam gaz w mojej 745i zrobilem juz kolo 40tys km i jest idealnie.

Jesli chodzi o instalacje gazowe to auta nowsze z takimi silnikami to tylko jedynie Prins . Osobiscie za zalozenie zaplacilem 7800zl. Nie mam problemow z check iem itd.

To samo jest w drugim moim aucie Porsche Cayanne tez jest git.

Co do oplacalonosci to mysle ze sie oplaca. (srednio 100km na bako okolo 80zl na gazie 42zl ) widac roznice mysle golym okiem .

Wracajac do tematu jesli moge polecic specow od gazu , czestochowa Eliasz Gaz (znajdziesz na internecie)

Nie chcialem nikogo urazic wypowiedzia , ale troche o tym czytalem i wiem jak to wszystko wyglada.

Pozdr

 

Mam identyczne auto,ale zużycie paliwa inne.Pomijam miasto,bo tu zużycia nijak się nie da porównać. W każdym przypadku będzie inaczej.Pierwsza kwestia to rozmiar opon .Im szersze tym większe opory toczenia i tym samym zużycie paliwa większe.U mnie przód 245/19 tył 275/19.

Wartości średnie zużycia paliwa mierzone przy stałej prędkości i obciążeniu trzech dorosłych osób:

70 km/h- 6,8

90 km/h-8,9

160 km/h 13,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KOLEGO ! Jeżeli masz na RUMAKA TO MUSISZ MIEĆ też na zboże dla niego ja siedze w dieslu i tez jest fajnie spalanie w normie i Mocy tez nie brakuje 730D +chip260ps/596Nm na hamowni

Jedyna rada co do LPG to zaoparzyc sie w dużo cierpliwosci i dużo nowych częsci :-))))

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO ! Jeżeli masz na RUMAKA TO MUSISZ MIEĆ też na zboże dla niego ja siedze w dieslu i tez jest fajnie spalanie w normie i Mocy tez nie brakuje 730D +chip260ps/596Nm na hamowni

Jedyna rada co do LPG to zaoparzyc sie w dużo cierpliwosci i dużo nowych częsci :-))))

 

pozdro

 

 

Mario, klapki już sprawdzałeś? Jak nie, to poczytaj na tym forum temat w dziale 5er ;-)

 

Od razu z kolektorem dolotowym zamów sobie kolektor wydechowy i odmę jak nie wymieniałeś.

 

A potem możemy pogadać o ekonomice diesla w BMW ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

K**** aż się zarejstrowałem żeby to napisać... jeśli nie stać jednego czy drugiego na paliwo to sobie niech punto kupi.. a już koleś który chwali się swoją zagazowaną "siódemka" i dwiema porszawkami to już w ogóle szczyt szczytów.

tak jak ktoś tam napisał.. do e65 gazu się nie zaklada.. dlaczego nie.? bo nie..!! z szacunku..!!

w sumie to co drugi "znawca" się wypowiadzał.. dlaczego nie można osiągnąć spalania poniżej 9l/100.. wracałem z włoch w tym roku.. auto zapakowane + 5 osób- wskazania z komputera śr.spalanie 8,9/100 .. śr.prędkość 119/h. a nie byłą to np. niemiecka 9tka w stronę monachium gdzie są 3 pasy.. na drodze roboty- zwężki więc zrobienie średniego wyniku 119 na pewno nie bierze się z jazdy 60 na godzinę jak ktoś tam sugerował..

jeszcze raz pozdrawiam "zagazowane" 7mki.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
witam, jak mozna pisac taka odpowiedz, ze gazu sie nie zaklada do e65 bo nie. Sa zwolennicy diesla, zwolennicy pb i zwolennicy lpg. Ja od 10 lat jezdze na lpg, nie tylko dla oszczednosci ale i dla tego ze gaz jest bardziej przyjazny srodowisku. Prawda jest taka, ze zywotnosc silnika zalezy przede wszystkim od instalatora i instalacji gazowej, i nie pisze sie takich rzeczy ze sie nie zaklada bo nie, jakby sie nie zakladalo to doslownie nikt by nie jezdzil na gazie. Teraz wchodzi moda na instalacje wodorowe i to jest puki co na razie hardcore. BMW nigdzie nie napisalo ze do ich aut nie mozna montowac LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
BMW nigdzie nie napisalo ze do ich aut nie mozna montowac LPG.

A gdzie BMW napisało że można?

Ja jeżdżę malutkim dieselkiem i nic nie znalazłem żeby nie można było sypać owsa do baku. Na obrok miałbym taniej.

I teraz się waham.... :norty:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
K**** aż się zarejstrowałem żeby to napisać... jeśli nie stać jednego czy drugiego na paliwo to sobie niech punto kupi.. a już koleś który chwali się swoją zagazowaną "siódemka" i dwiema porszawkami to już w ogóle szczyt szczytów.

tak jak ktoś tam napisał.. do e65 gazu się nie zaklada.. dlaczego nie.? bo nie..!! z szacunku..!!

w sumie to co drugi "znawca" się wypowiadzał.. dlaczego nie można osiągnąć spalania poniżej 9l/100.. wracałem z włoch w tym roku.. auto zapakowane + 5 osób- wskazania z komputera śr.spalanie 8,9/100 .. śr.prędkość 119/h. a nie byłą to np. niemiecka 9tka w stronę monachium gdzie są 3 pasy.. na drodze roboty- zwężki więc zrobienie średniego wyniku 119 na pewno nie bierze się z jazdy 60 na godzinę jak ktoś tam sugerował..

jeszcze raz pozdrawiam "zagazowane" 7mki.. :)

wiekszych glupot juz dawno nie czytalem...a co to jest bmw, ze nie mozna w nim gazu zakladac?jakies ferrari czy lamborgini???z szacunku?do czego?to jest tylko auto a nie obiekt kultu..akurat szacunek do punto bo mialem pare w swoim zyciu i oby bmw bylo tak bezawaryjne jak punto.gaz mam w swoich bmw i oba sa z vanosami i vavetronic i cuda niewidy i chodza bez problemow i nie jest to instalacja prins tylko nasz polski stag.tak jak kolega wyzej pisal trzeba manualnie mapy ustawic i po sprawie.dlaczego gaz?proste:1:bo taniej.mam gdzies co kto sobie o gazie mysli.2:ropniaczki w dzisiejszych czasach sa bardzo awaryjne.owszem, podoba mi sie moment obrotowy i "niskie" bo w miescie takie "niskie" juz nie jest spalanie i coraz lepsza kultura pracy.nawet zastanawiam sie nad nastepnym autem jako diesel ale ta awaryjnosc.wiec panowie nie piszcie glupot, ze gaz nie bo nie bo to bmw.to tylko bmw, ktorego silniki bardzo dobrze znosza gaz.nikt przeziez wam nie pisze, ze jezdzicie na paliwie do traktorow prawda?ze to wstyd.ja zawsze pytam sie tych przeciwnikow gazu:dlaczego jezdzisz ropniaczkiem a nie v12?bo jest taniej.koniec kropka.dlatego ja jezdze na gazie.co do wlasciciela nieszczesnej beemki:sprawdz ustawienia mapy gazowej jak juz auto naprawisz i nie sluchaj biadolenia ze 4.4 v8 nie znosi gazu!bzdura :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi naprawdę strasznie wstyd, że jeżdżę na paliwie do traktorów :oops: ale kiedyś jeździłem przez dobrych kilka lat na paliwie do smażenia kotletów i miałem z tym sporo problemów. Przez pierwsze 1,5 roku problemów było względnie mało, pomijając częste regulacje, wymianę świec, kabli wysokiego napięcia, wymiany szybciej korodujących tłumików. :duh:

Później doszły problemy z falowaniem obrotów, gaśnięciem silnika i niemożnością odpalenia. Było to na tyle upierdliwe, że niestety musiałem zmienić auto.(kolejne warsztaty nie mogły sobie dać rady) Dlatego chcę przestrzec innych przed możliwymi problemami. :!: Dla mnie to była masakra.

Chcesz jeździć na gazie - twój wybór, sam jeździłem, ale to był mój błąd :duh:

Może tobie się uda, znam ludzi, którzy sobie chwalą gaz w aucie.

Życzę bezproblemowej eksploatacji waszych zagazowanych siódemek.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Bmw 545i. Silnik taki sam jak w modelu 745 tylko "buda" lżejsza.

Odnośnie spalania podaje dane z "autopsji"

 

Spalanie miasto przy spokojnej jeździe - 17l

Spalanie miasto przy "normalnej" jeździe - 18l/19l

Teraz przy obecnych temperaturach miasto, krótkie trasy /niedogrzany silnik/ - 20l

 

Zawszę zastanawiał mnie fenomen osób, które twierdzą, iż spalanie w ich wyjątkowym egzemplarzu

jest o kilka litrów mniejszy niż podaje producent i większość kolegów na forum.

Zastanawiam się z czego to wynika ? Z niedorozwoju umysłowego ? Z kompleksów ? Z powodu małego członka ?

Naprawdę nie wiem i chciałbym zobaczyć taką osobę na "żywo".

Mieszkam w Białymstoku i chętnie spotkam się z osobą, której 545, 745, 750 lub 760 spala 15l w mieście.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś nowość?

Nie jeden na forum miał serię M i chodził nawet z 10l Ja u siebie mam spalanie na poziomie 14l w mieście, ale widać że silnik to 2.0 R6, więc bez porównania

 

Co do gazu to niektórzy naprawdę musieli odwiedzić jakiś partaczy i tumanów. Przy instalacji gazowej jedyna sytuacja kiedy o niej pamiętamy to tankowanie, przegląd coroczny i wymiana filtrów. Jeśli ktoś miał inaczej to wina leży tylko i wyłącznie po stronie instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju wiekszosc zakladow montujacych lpg to wlasnie partacze. Do tego dochodzi chytry wlasciciel, ktory zaluje na dobra instalacje i do kompletu auto wyzszej klasy, ktore wymaga wiecej od instalacji niz wspomiany Fiat Punto. Gaz pozwala cieszyc sie mocnym silnikiem ludziom, ktorzy duzo jezdza. Ja na pewno nie kupilbym 2.8 gdybym mial jezdzic na benzynie. Naprawy diesla natomiast sa bez porownania drozsze niz obsluga mojego m52.

 

Odkad posiadam swoja piatke (wczesniej tylko diesle) wgryzlem sie troche w temat gazu. Nie zaprzeczam, ze jest to dodatkowa komplikacja pojazdu, co skutkuje potencjalnie wiekszymi problemami. Jesli jednak zostanie to zrobione tak jak trzeba, to nie ma straty mocy, nie swieci sie check, spalanie nie jest znacznie wyzsze niz na pb a obsluga to okresowa wymiana filtrow i poldaczenie kontrolnie do kompa.

 

Im wiekszy silnik, tym szybciej gaz sie zwroci. Ja goroco namawiam ludzi do instalacji LPG, tylko przadnych, zalozonych przez specjalistow a nie partaczy. Wtedy auto jezdzi tak jak powinno. Jesli ktos chce to zrobic tanio i u pierwszego lepszego instalatora, to faktycznie lepiej nie zakladac wcale. Wielkim sceptykom polecam zapoznac sie z tematem, choc nie dziwie im sie. Nie widzialem jeszcze dobrej instalacji w aucie, lacznie z moim gdy je kupowalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Jeżdziłem wcześniej 745i z 2002r na gazie zrobiłem około 90tys bez jakich kolwiek problemów nie wiedziałem co to gaz w aucie wszystko zależy kto instaluje i czy ma o tym pojęcie. Co do spalania to spokojnie 18-20l gazu w trasie 15l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam , facet ktory zaczoł wątek miał konkretne pytania .a nie polemizowanie czy zakladac gaz i tak dalej bo to nie ten temat on juz ma gaz i ma problem przez zły montaż i pytal kolegów o porade ..

a to czy ktos jezdzi na gazie czy bęzynie to jego sprawa jego kasa jego auto i życie

jak ktos chce dawac cpn dwa razy tyle za paliwo bo szanuje bmw to tez jego sprawa

jeszcze te pierdoły o spalaniu kazdemu pali inaczej bo zalezy to od jazdy i kąta polożenia nogi oraz jej cieżkości ;)

u mnie jest to pomiedzy 15 a 22 litry(trasa miasto -zima)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

545i spalanie LPG

trasa emeryt 12l

trasa na szybko miedzy 160-230 15-17l

miasto bardzo spokojnie 15

miasto normalnie 18-19

 

co do problemow z instalacja to jest tylko jeden .... temperatura otoczenia powyzej 27 stopni i samochod na gazie szarpie po przekroczeniu 4.5 tys obrotow... zero bledow nic,zrobilem jak na razie 36 tys kmi mysle ze bedzie wiecej przedemna>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja gazowałem każde posiadane do tej pory bmw i nie było nigdy problemu.A miałem sporą game silników od 1,6 przez pare v8 do v12,zagazowałem nawet e36 m3 i alpine B10 e39 3,2. :mrgreen: PODSTAWA TO DOBRY TECHNICZNIE SILNIK I MĄDRY GAZOWNIK,a od 10lat korzystam z usług jednego tylko.Teraz mam e65 745 i zrobiłem 50tyś na lpg.Jazda codzienie dosłownie wszędzie,po chleb do sklepu,na zakupy,do pracy jak i na wypady w trasy.Przez 2 lata mam zero problemów,tylko co wymiana oleju silnika jade na wymiane filtrów gazowych, sprawdzenie i kalibracje map gazowych.Spalanie miasto-20-21l,trasa 150-200km/h-15l a na maxa między 200-250km/h pali 18l lpg.Podstawa to dobry gazownik który lubi BMW i lubi to co robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
problem z szarpaniem zostal rozwiazany.... wymieniali mi niedawno filtry gazowe i zamiast filtrow z BRC wstawili od STAG.a (szarpalo powyzej 4.5 tys).Kupilem na ebay.u filtry do BRC wymienilem i jak reka odjal teraz tylko speca ogarniajacego BRC znalesc na kalibracje map (bo dawno nie robiona)i mysle ze mozna dalej smigac:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.