Skocz do zawartości

320d - nierówno kręci rozrusznik


crayou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy ostatnich temperaturach pojawił się u mnie taki problem: rano jak auto zimne to pierwszy rozruch nie jest zbyt ochoczy. Rozrusznik kręci dość nieregularnie - raz wolno, raz przyspiesza, potem znów zwalnia... Ale koniec końców auto odpala. Kręcenie trwa ze 3 sekundy. Jak odpali, chwile pochodzi i zgaszę, to kolejne kręcenie już jest bardzo żwawe. Akumulator wykluczam, bo mam nowy, świece wymienione - grzeją. Kończy się rozrusznik? Tylko dlaczego na ciepłym kręci ok?

Pozdrawiam i liczę na wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na razie wstrzymałem się z regeneracją, bo wróciło do normy. Ale ostatnie 2 mroźne dni przypomniały mi o problemie. Auto w ogóle nie odpala - rozrusznik kręci tak wolno, że szybciej bym korbą zakręcił. Jak silnik ciepły to rozrusznik kręci ładnie. Nie mogę sobie wytłumaczyć zależności temperatury i szybkości kręcenia: czyżby silnik stawiał taki opór jak zimny? I czy ta zależność nadal potwierdza możliwość zużycia się szczotek/tulei?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zimny silnik stawia większy opór niż ciepły! (wiadomo że ciepły jest lepiej uszczelniony i ma większa kompresje, lecz i tak rozrusznik ma lżej!) Zużyte tuleje rozrusznika powodują zwarcia między wirnikiem a uzwojeniem, co powoduje generowanie mniejszej mocy rozrusznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem obawy że nowe aku pada :( Bo kręci rozrusznikiem i po 5-6 obrocie rozrusznik się poddaje i zatrzymuje się. Ponowne kręcenie to samo.

Byłem przed chwilą sprawdzić: na aku "zielone oczko" się świeci, napięcie 12.3V więc OK.

Trzeba będzie mechanika odwiedzić z piwem i paroma złociszami... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie wiem czy z kosztem nie zaniżyłeś bo ja ze 3 tyg temu regenerowałem u siebie rozrusznik + demontaż i montaż i wyszło 280zł!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.