Skocz do zawartości

320d czy 330xd - co wybrać?


adamusc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadza się, spalanie w 320d Automat jest zbliżone do 330xd w manualu (ale i tak 320dA pali mniej ). Rado jest cwaniak bo ma 6 biegów, a to powoduje radykalne obniżenie obrotów na ostatnim biegu co przekłada się na niskie spalanie. Ale porównajcie sobie 330DA -tam spalanie się już znacząco różni i ciężko jest zejść poniżej 10 litrów

 

Co do dynamiki 320dA ma jej pod dostatkiem , zawsze automat dobiera tak obroty że idzie jak rakieta,

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
GR może tak posprawdzaj innym błędy ortograficze - wtym się sprawdzasz , po co się wypowiadasz na tematy o których coś tam słyszałeś i coś ci się wydaje

Tak. Wydaje mi się, że całkiem sprawnie i poprawnie używam ojczystego języka, ale wróć na ziemię, raczej nie będę spełniał Twoich zachcianek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

w trasie GR pali mi 6-8 l w zależności czy mam na szafie 120 czy 200 km

Chciałbym zdementować tą plotkę :mrgreen: Nigdy nie byłem z Rado_! w trasie, a tym bardziej nic mu nie wypiłem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

średnie mam 8l i to się pokrywa z tym co piszą inni ( zapoznaj się może jeszcze raz z wynikami )

Mnie naprawdę nie interesuje średnie spalanie, z resztą jest od tego inny temat :lol:

Ale podawanie spalania 12 litrów podczas katowania, to nawet Pinokio by się zorientował :lol:

 

wiec nie zabradzo moge zrozumieć w jaki sposób hunterowi wyszło 15l spalanie , u mnie jest to po prostu niemożliwe

Trochę więcej uwagi i może coś zrozumiesz :mrgreen:

15 litrów po mieście podał M330d, nie hunter; wynik jest realny - ze wskazaniem na to jak napisał - że potrafi, a nie ciągle pali :mrgreen:

 

no chyba że idąc tokiem rozumowania GR-a skasuje średnią , odpale silnik na zimnym i będe przyśpieszał i hamował na przemian , wtedy powinno się udać :)

Brawo. Zaczynasz chwytać - jeszcze nie do końca, ale już jednak :mrgreen: , żeby do średniej z katowania nie dodawać średniej z 100km trasy do miejsca katowania :lol:

 

Ale, żebyś miał łatwiej. Zlot na Torze Kielce w maju - jakie spalanie wybierasz? 11,2 czy 33,5? Jak doliczę dojazd - pierwsze, jak sam tor - drugie :mrgreen:

 

co do 320d to wyjaśnie ci GR o co mi chodziło , 320d to jednak słabsze auto wbrew temu co tu piszą i po prostu wiecej bym go gniótł co by się na spalaniu odbiło , a w trasie tym bardziej się to przekłada , w mieście mniej

 

do 120 zgodze się że 320d mniej spali , powyżej to już zaczyna się równać

Patrz... a wszyscy piszą, że to 330d, a już nie daj Boże 330i kupuje się po to, żeby "gnieść" a nie odwrotnie :lol: :lol:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że post przerodził sie w "ile pali".

Oczywiście wszyscy mają racje ale kolega chciał wiedzieć co wybrać.

podsumowując:

330xd (może i niech pali tyle samo co 320d) eksploatacja tego samochodu jest droższa, niż 320d, poza tym kolega chyba wybiera z rocznika ok. 2000r, a uważam że skoro 330xd jest 1tyś tańszy niż 320d to ja jakoś nie bardzo to widzę. Albo 320d jest w super stanie , albo 330xd jest naprawdę okazja. Jedno czy drugie auto trzeba przed kupnem dobrze sprawdzić a może służyć długie lata.

"podstawa to dobrze utrzymane auto"

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, spalanie w 320d Automat jest zbliżone do 330xd w manualu (ale i tak 320dA pali mniej ). Rado jest cwaniak bo ma 6 biegów, a to powoduje radykalne obniżenie obrotów na ostatnim biegu co przekłada się na niskie spalanie. Ale porównajcie sobie 330DA -tam spalanie się już znacząco różni i ciężko jest zejść poniżej 10 litrów

 

Co do dynamiki 320dA ma jej pod dostatkiem , zawsze automat dobiera tak obroty że idzie jak rakieta,

 

od początku szukałem silnika 204 ps wiele właśnie dobrego o nim słyszałem też z tego forum , wcale łatwo nie było znaleźć 204 ps , szukałem pół roku praktycznie codziennie przeglądając ogłoszenia z raichu , a x-a kupiłem czystym przypadkiem , po prostu trafiło się autko w dobrym stanie , po oględzinach i sprawdzeniu wszyko było ok wziełem i nie żałuje

 

x-em jestem zachwycony , ta trakcja coś ekstra , do tego 6-biegowa skrzynka , tak jestem cfaniak , zapinam na trasie 6 mam 160 na szafie a spalanie mi pokazuje chwilowe 6-7 litrów

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj rado_!, znowu cię fantazja poniosła.

 

podam ci spalanie wg ksiazki E46 w kombi miasto/trasa/srednie: oczywiscie są to pobozne zyczenia producenta, a twoje rado_! spalanie rzedu 4-5 litrow na 100km to ewidentne bajki.

 

320aD 9.9/5,5/7,1

330aXD 12,1/7,1/8,9

330XD 10,3/6,4/7,8

 

rado_! przestan bajki pisac, albo zobacz pod maske czy tam nie ma 1,9tdi :norty:

 

rado jak ci pokazuje spalanie 6-7 litrow przy 160km/h to napewno masz cos nie tak z licznikiem, albo oczami. :cool2: spalanie 6-7 litrow to ci wyjdzie przy jezdzie 90-100km/h z ekodrivingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj rado_!, znowu cię fantazja poniosła.

 

podam ci spalanie wg ksiazki E46 w kombi miasto/trasa/srednie: oczywiscie są to pobozne zyczenia producenta, a twoje rado_! spalanie rzedu 4-5 litrow na 100km to ewidentne bajki.

 

320aD 9.9/5,5/7,1

330aXD 12,1/7,1/8,9

330XD 10,3/6,4/7,8

 

rado_! przestan bajki pisac, albo zobacz pod maske czy tam nie ma 1,9tdi :norty:

 

rado jak ci pokazuje spalanie 6-7 litrow przy 160km/h to napewno masz cos nie tak z licznikiem, albo oczami. :cool2: spalanie 6-7 litrow to ci wyjdzie przy jezdzie 90-100km/h z ekodrivingiem.

 

masz coś z oczami rabiola1 ? gdzie ja napisałem 4-5 litrów ? kolejny raz coś ci się przewidziało ?

czemu kolejny raz coś piszesz jakieś banialuki że ja coś napisałem ?

 

dla jakiego silnika wziełeś te dane czy kolejny raz takie szcegóły sa dla ciebie nieistotne , jaka skrzynia , dla ciebie rozumiem te dane są nieistotne , wklejam co mi się podoba , dalej nie będe komentował

 

przypomne ci że moja wersja to 330xd 204 ps , 6 biegowa skrzynka , sedan z ksenonami

 

i zachęcam do przeczytania wątku "disel czy benzyna - merytorycznie " tam podałem swoje spalanie które było jedne z wyższych w tej kategorii

 

nie będe się kolejny raz powtarzał , dla ciebie to niepojęte ale tyle mi pokazuje przy zapietym 6 biegu i 160 km/h - żebyś zrozumiał pokazuje mi to na manualnym wskaźniku chwilowego spalania

 

i po prostu nie kłam człowieku , mijasz się kolejny raz z prawdą , jak nie potrafisz zapamiętać to jest takie coś jak cytuj , cytuj co mówie i dopiero dorabiaj do tego teorie

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłócicie się o to spalanie, jakby naprawdę było o co.

Mi pali 4, mi pali 5, mi nic nie pali, bo nie jeżdżę :roll:

 

Tylko dla ciekawości moja średnia (320d) z ostatnich 50 km, wyłacznie jazda po mieście, krótkie odcinki 1-5km to realne 10/100 (wg kompa 9,2/100)

I jakoś z tym żyję, a na pewno nie zamartwiam się, że 320d powinna palić 5/100... Wiem ile pali przy normalnych warunkach i ile na trasie i z tego jestem aż nadto zadowolony.

 

Do Autora - jeżeli jest taka możliwość uparcie szukałbym dobrej 330d 204KM, a jak nie, to 320dA 150KM.

 

A z dwóch aut przedstawionych w pierwszym poście wybrałbym te, na które mnie stać, oczywiście gdyby stan obu był ok.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.