Skocz do zawartości

czasem jakby sie przestawiał zapłon


adamautomat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam e39 98r 2.0l benzyna na podwójnym vanosie. Mam taką przypadłość, że samochód ciężko pali. Zawsze rano jak wsiadam i palę to jest wszystko w porządku, zatrzymam się i zgaszę silnik i po chwili jak chcę zapalić to muszę kręcić rozrusznikiem z 10 sekund, ciężko pali, ciężko wchodzi na obroty, mułowaty, muszę jechać na półsprzęgle, żeby się rozpędzić. Jakby zapłon sie przestawił. Zgaszę go i mam tak przez 3-4 razy z rzędu jak go uruchamiam. Za np. piątym razem pali jakby nigdy nic na dotyk i jeździ normalnie, pali przez kilka uruchomień normalnie a potem znowu ciężko. nie wiem czy to ma związek ale zauważyłem że zimny zawsze pali normalnie a jak jest ciepły to raz dobrze a innym razem źle. Diagnostyk na komputerze ujawnił błąd położenia wałka zaworów ssących ale powiedział, że ponieważ raz jest źle a raz dobrze to nie będzie to awaria czujnika położenia wałka tylko jakaś poważniejsza awaria wewnątrz głowicy. Nie ma ASO w moim mieście i jak tam pojadę to chciałbym mniej więcej wiedzieć czego sie spodziewać i ile to może kosztować. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To czujnik wałka.

On tak właśnie potrafi padać < tylko na ciepło i co jakiś czas >

Kup nowy byle nie zamiennik.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

adamautomat zmień w takim razie diagnostę/mechanika skoro Ci takie brednie mówi.

Takie są objawy padającego czujnika wałka rozrządu.

Skoro komp pokazał taki błąd od jego eliminacji trzeba zacząć.

 

A odnośnie ASO to się głęboko zastanów. Poszukaj lepiej jakiegoś dobrego mechanika w swojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.