Skocz do zawartości

[323Ci] Białe plamki na dachu po malowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż, kupiłem autko, dałem dach i klape tylnią do malowania, ponieważ miały jakby pęknięcia niby rozpuszczalnikiem oblane przez poprzedniego właściciela, po malowaniu dach i klapa idealnie wyglądała jak nowe, lecz po 2 tygodniach przyszły mrozy, nie myłem auta koło 2 tygodni, żeby nie zniszczyć nowego lakieru, po okołu 1,5 tygodnia mrozów, umyłem auto w cieplejszy dzień, pierw pod małym cisnieniem spłukanie auta, potem ręcznie gąbka + szampon do auta, potem spłukanie niskim ciśnieniem autka, zauważyłęm po osuszeniu na dachu jakby białe plamki pod lakierem, tak jakby przebarwienia, i trochę na tylniej klapie, co to może być? po malowaniu wszystko ładnie wyglądało, dopiero dzis po myciu takie coś zauważyłem, możliwe , że mróz uszkodził nowy lakier?

temat przenosze do dzialu "blacharstwo i lakiernictwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś malowałem samochód i po paru dniach wystawiłem go na dwór,w nocy padał deszcz i na drugi dzien był cały w białych plamkach morał z tego taki ze jeszcze nie dosechł lakier(był miętki) i deszcz go porozwalał i stąd te białe plamki...wystarczy trochę wody polać czy umyć samochód gdy jest świeży lakier(miętki) i będą białe plamki (zeby temu zapobiec trzeba było wytrzeć całe auto do sucha)
Bardzo Mafijny Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto wyczyscilem odrazu do sucha po myciu i wtedy to zauważyłem, domyslam sie ze to sie pewnie stalo poprzez mróz, caly dach byl przez kilka dni w lodzie a jak byly odwilze i na noc mrozy to te krople zamarzaly i pod nimi takie plami teraz sa, niewiem czy to zniknie , powinienem zglosic to do lakiernika ktory to robil w reklamacji, czy poprostu jakas polerka pomoze sie tego pozbyc? przeciez nie mam wplywu na pogode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze jak sie auto nagrzewa od slonca to plamki znikaja, ale jak popada i polezy to sie pojawiaja inne w innych miejscach, czyli wychodzi na to ze to bedzie znikac przy slonecznych dniach tylko co gdy bedzie padac ..... pogoda winna mi 300 euro......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier (nie wiem jaki bo nie napislaes ,solid czy tez perla lub metallic) absorbuje wilgoc i stad te biale plamy.

Wina lezy po stronie lakiernika (lakierowanie w zlych warunkach,duza wilgotnosc,badz tez nie do konca doschniety lakier zostal wystawiony na bezposrednie dzialanie czynnikow atmosferycznych.

Do tego jeszcze dochodzi Jakosc lakieru...

Nic nie poradzisz na to trzeba przelakierowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dziś zawiozłem auto z reklamacją, przyjął normalnie, okazało się na miejscu że klapa bagażnika zaczęła się robić jescze matowa, czyli jednak coś źle zrobił, na szczęście jest wporządku i przyjął do naprawy z reklamacją. W poniedziałek mam je odebrać, zdam relacje jak tym razem mu poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc, odebrałem auto od lakiernika, powiedział, że nie chciał ryzykować że na poprzednim użytym lakierze i podkladzie znowu cos wyjdzie, wiec użył lakieru i podkladu którego używaja na autach z 2009-2010 roku, powiem, że jest roznica widoczna od poprzedniego malowania, ladnie wyszlo, nic nie wychodzi po myciu jak narazie, wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie ok juz, koles naprawde wporzadku ze przyjal reklamacje normalnie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Każdy świerzo malowany samochód przez pare dni po tym zabiegu nie powinien byc wystawiany na mróz, lakier potrzebuje paru dni żeby się w pełni utwardzic. A co do tych plamek, pojawiają się one właśnie wtedy jak lakier jest świerzy i dostanie mrozu, ale po ogrzani plamki znikają i już się nie pojawiają. Widac w tym przypadku lakiernik cuś zpaprał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.