Skocz do zawartości

e39 a e46


tomferm

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zastanawiam się nad kupnem e39 rocznik 99-2000. Moje fundusze to 25 tyś. Przeglądam oferty na oto moto lecz ciężko coś wybrać z silników benzynowych 2.5 - 2.8. Większy wybór jest w "trójkach". Stąd moje pytania jakie różnice w BMW 3 od 5.

 

1. Zawieszenie czy jest różnica w sztywności

2. Ilość miejsca,czy jest znaczna różnica na niekorzyść trójki

3. Wyciszenie

4. osiągi przy takich samych pojemnościach

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zawieszenie czy jest różnica w sztywności

2. Ilość miejsca,czy jest znaczna różnica na niekorzyść trójki

3. Wyciszenie

4. osiągi przy takich samych pojemnościach

 

witam jezdzilem e46 318i 99 przez 2 lata ale silnik 1.9 benzyna,,teraz mam e39 525i 01 :D ogolnie roznica KOLOSALNA nawet niemowie tu o osiagach bo wiadomo ze tu niema co porownywac.Takze postaram sie odpowiedziec na twe pytania :cool2:

1.jest i to duza -duzo lepiej sie prowadzi w zakretach a i dolow nieczuc tak bardzo chociaz na 18 latam komfort jazdy INNY

2.jest ZNACZNA powaznie nawet siedzac za kolkiem to czuc te miejsce bo w 3 jakos ciasno :mrgreen:

3.ogolnie tu to niewidze roznicy jakby niebylo to BMW :cool2: :8) moze troszeczke ale nieznaczna ta roznica

4.na te pytanie nieznam odp ale wydaje mi sie ze 3 wygrywa bo wazy trocha mniej ,ale tego to niewiem.....

Podsumowujac teraz jakbym mial kupywac to tylko patrzylbym na stan techniczny autka a czy to 3 czy 5 najwazniejsze ze to BMW :lol:

Wszystko co do kupna to wedle uznania wiadomo 5 to juz polke wyzej no i z explatacja troche drozej ,ale i 3ma swoje + i -

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, nie rozwiałeś moich wątpliwości co do wyboru, może jeszcze ktoś jeszcze wyrazi swą opinię.

 

 

Namieszałem trochę zakładając temat w nieodpowiednim dziale, wybaczcie.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka komfortu jazdy to 5-ka jeżeli zaś bardziej zacięcia sportowego to 3-ka

 

Jedyna różnica jaka poczułem po jeździe e46 to taka jak powiedział przedmówca

- dużo mniej miejsca w środku najbardziej dla pasażerów

- bardziej sztywne zawieszenie ( mówie tu o seryjnym nie m-tech) a co za tym idzie dużo bardziej czuc wszystkie nierownosi

- i ogólnie oczywiści moim zdaniem słabo się trzema na zakrętach i koleinach

- e46 wypada trochę lepiej z osiągami w porównaniu do e39 ( wiadomo waga swoje robi)

 

Podsumowując dużo lepiej jeździ mi się seriami 5 wcześniej miałem e34 teraz e39 528

Także z mojego punktu wiedzenia stawiam na 5-ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.