Skocz do zawartości

jaki olej do diesla?


Maciek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczow !. Niedawno sprowadzilem z niemeic piekne BMW 525 TDS 95 r. Na poczatek mam zamiar zrobic przeglad zwiazanz z wymiana oleju. Jaki olej najlepiej lac do tego cacka. Poprzedni wlasciciel uyzwal shell helix. tylko na tej metce nie zaznaczyl jaki to byl symbol. znajomy polecil mi shell diesel ultra 5 w40. Natomiast mechanik radzi zastosowac jakis Mobila specjalny do turbodiesli. Czy ten silnik wymaga oleju specjalnego do turbodiesli czy smialo moge wlac tego helixa diesel ultra

 

z gory dzieki za wszelkie rady

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel uyzwal shell helix. tylko na tej metce nie zaznaczyl jaki to byl symbol. znajomy polecil mi shell diesel ultra 5 w40. Natomiast mechanik radzi zastosowac jakis Mobila specjalny do turbodiesli. Czy ten silnik wymaga oleju specjalnego do turbodiesli czy smialo moge wlac tego helixa diesel ultra

 

Lać tę markę, która była do tej pory :!:

 

Wbrew temu, że oleje są mieszalne, silniki "nie lubią" zmian marek. Niektórzy fachowcy twierdzą wręcz, że występuje zjawisko "przyzwyczajenia się" silnika do uszlachetniaczy oleju lanego przez długi czas. Zmiana marki może zaszkodzić uszczelniaczom i uszczelkom.

 

Shell Helix Ultra Diesel 5W/40 też świetnie nadaje się do turbodiesli.

 

Zajrzenie w silnik endoskopem, albo zdjęcie pokrywy zaworów pozwoliłoby ocenić, czy samochód jeździł na Shellu Helix mineralnym, czy na syntetyku. W tym drugim przypadku wewnątrz silnika będzie czysto.

 

Skądinąd lanie oleju mineralnego do turbodiesla, nawet starego, to według mnie pomyłka.

 

P.S. Niedawno porównywałem sobie Mobile w tabelach parametrów fizykochemicznych. I znalazłem ciekawostkę - Mobil 1 0W/40 i Mobil 1 TurboDiesel 0W/40 miały IDENTYCZNE parametry. Ten sam olej (swoją drogą bardzo dobry) rozlewa się do różnych butelek i sprzedaje w różnych cenach. Czysty chwyt marketingowy :!:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądinąd lanie oleju mineralnego do turbodiesla, nawet starego, to według mnie pomyłka.

 

a co jesli silnik ma 15 lat i zawsze jezdzil na minerlanym :?: np. moj M21 2.4TD jezdzi na oleju Titan Fuchs Formel PLus 15W40. 15 lat temu syntentykow nie bylo, z tego co wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie jestem przekonany zeby lac syntetyki do starych silnikow!!!

juz gdzies opisywalem na forum jak moj znajomy op 12 latach jezdzenia an mineralnym posluchal sie rady "mechanika specjalisty" i zaniemi na syntetyk...efekt byl straszny...spadek cisnienia itd...zaczeli przepuszczac uszczelniacze...od razu zamiinl na taki jakmial poprzednio i praca silnika sie ustabilisowala

 

a jesli chodzi o marke oleju to oczuwiscie jest najlepszu Mobil 1 do turbo diesli!! ja mam taki sam silnik jak Ty 2,5 tds i poprzedni wlasciciel lal wlasnie shella ale jak zmienialem to mechanik poradzil mi wlasnie mobila i jestem baaaardzo zadowolony!!

Takze jak mam polecic jakis olej to tylko Mobil 1 od turbo diesli (mineralny)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze ilu uzytkownikow tyle tez opini. Juz jestem po przegladzie wlalem jednak Shela Diesel Ultra 5w40, wymienilem tez wszystkie filtry i po pzregladzie autko tak jakby nabralo jeszcze wiecej mocy ;-). Stary filtr powietrza byl doslownie czarny niczym wegiel !!. :jawdrop: . Mechanik za robocizne wzial 50 zl.. chyba niedrogo..
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe sztuka zalać minerałem, jak masz silnik suchutki wszędzie lej Pełny syntetyk ten właśnie Shell Helix Ultra Diesel 5W-40. Ja mam auto z 1993 roku i tam lano w Niemczech zawsze 5W-40 Oryginał Bmw. Ja też zalałem go syntetykiem tyle że Mobil 5W-50 i cyka jak cacuszko. A Twój jest o dwa lata młodszy od mojego cacuszka :D to tym bardziej, Pozdrawiam, nie patrz na koszta tylko na ZDROWIE !! :8)
Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam ja sam jeżdżę na Castrolu GTX Magnatec 10W-40 tak wiec go polecam, mechanik mówił, że po rozebraniu silnika, który chodził na MAGNATECU widać na ściankach zawsze przylegający olej,czyli silnik na tym oleju nigdy nie chodzi na sucho,

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=203&bid=70&sc=1203&langid=12 a takie oleje proponuje Castrol do twojego silnika po wpisaniu twojego modelu:

Zalecany :GTX Magnatec 5W-40

Dobry :RS 0W-40

Dopuszczalny: GTX Magnatec 10W-40 :)

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam castrol gtx3 - bardzo dobry olej :cool2:

 

co do lania syntetykow do starych samochodow - mialem golfa 1.6 gti rocznik 83 - mechanicy odradzali lanie syntetyku - przy przebiegu 140 tys km wlalem castrol RS - i od tamtej pory do teraz - samochod zrobil na tym oleju ponad 130 tys i chodzi bajecznie - po zmianie na RS dalo sie odczuc przyrost mocy -samochod lepiej sie wkreca na obroty - nawet zamyka obrotomiez :cool2:

 

w mojej 7 jezdze na mobilu raly formula 5w50 - ale jest zdecydownie gorszy od castrola RS - wiec jak usune tylko wycieki spod glowicy to zmieniam olej na RS :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie oceniasz, że Ten Mobil jest gorszy od Tego Castrola??? (miałeś wcześniej w tej Beemce Castrola -stąd porównanie?) Poza tym dodaj jaki to był ten RS (parametry-bo są na pewno dwa, może mówisz o 10W-60 ?). Pozdrawiam :8)

Poza tym składam gratulacje za obalenie woli "mechaników" - odradzali lanie pełnego syntetyka - a Ty mimo to zalałeś go!! :D

Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie oceniasz, że Ten Mobil jest gorszy od Tego Castrola??? (miałeś wcześniej w tej Beemce Castrola -stąd porównanie?) Poza tym dodaj jaki to był ten RS (parametry-bo są na pewno dwa, może mówisz o 10W-60 ?). Pozdrawiam :8)

Poza tym składam gratulacje za obalenie woli "mechaników" - odradzali lanie pełnego syntetyka - a Ty mimo to zalałeś go!! :D

 

wiec tak - chodzilo mi o castrola RS 0W40 - taki lalem do golfa.... jak kupilem bmke byla mobilu 5W50 - od razu zalalem ja RS'em 0W40 - ale nie wiedzialem ze sa wicieki spod glowic - a ten olej jest bardzo wodnisty wiec dosc duzo go wyciekalo....... po przejechaniu 15 tys kolor oleju zmienia sie minimalnie - po zmanie na mobila po 5 tys olej robi sie ciemny..... na RS silnik prcuje inaczej - tzn gladziej wkreca sie na obroty......

 

co do mechanikow- to goscie od olejow odradzali lanie do golfa RS'a ...... mechanikiem z wyksztalcenia jest moj ojciec - i to on doradzil mi castrola - on jezdzi we wszystkich samochodach na castrolu..........

 

co do jakosci mobila w polsce - to jest to jakies nieporozumienie - w USA ten sam olej co w polsce to zupelnie inny olej - ma inna konsystancje inna barwe - wydaje sie przynajmniej o 2 klasy lepszy :mad2: wiec na mobila bym uwazal - jak tylko usune wycieki wracam do RS'a :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsilver nie możesz porównywać zwykłego mobila do castrola RS. Rs przeznaczony jest głownie do samochodów sportowych, wysokoobrotowych i wyżyłowanych (porsche,bmw etc). Jest to prawie, że flagowy olej castrola - na równi, albo troszkę gorszy od castrola lanego do M5 e39 (specjalnie opracowywany dla extremalnych warunków pracy i dużych obciażen). To, że wkręca się troche lepiej to dzięki zastosowaniu specjalniej formuły, która ponoć zwiększa moc silnika (nawet do kilu procent), przy jednoczesnym minimalnie zmniejszonym zużyciu paliwa.

Nie wiem jak w PL jest z mobilem bo go nie używałem ze względu na to, ze jest trochę droższy i nie potrzebowałem do swoich aut aż tak zaawansowanych technologicznie smarowideł.

Z opinii innych użytkowników z którymi rozmawiałem mobil generalnie bije castrola, niektórzy bardziej doświadczeni zamieniają oleje sugerowane przez bmw (castrol) na mobil bo uważają, że lepiej jeżdżą..

A co do jakośći, no cóż chyba pozostawie do bez komentarza.....

:|

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A jeżeli nie mam zielonego pojęcia jaki olej był lany do mojego tds-a z 93r? Nawet nie wiem czy przebieg mam oryginalny.Tak więc nie wiem nic!! :mad2: I co ma zrobić? Jest jakaś możliwość sprawdzenia na czym latał? Czy był to syntetyk czy minerał.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZZY - przeciaz mobil 1 rally formula super syn 5w50 - to nie jakis tam pierwszy lepszy olej - to tez jeden z lepszych mobili........... ja mam uraz do mobila - ole na polski rynek sa duzo gorsze jakosciowo od olejow na rynek na USA - co jest niedopuszczalne :nienie: zreszta do polski to same jakis odrzuty trafiaja - od chodzby afera z proszkami do prania - niemieckie pioro super , a takie same w polsce nie potrafia usunac plam............... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Moj mechanik robi na prawde duzo aut i poleca magnateca, z reszta wydaje mi sie ze roznice w pracy silnika na olejach z wyzszej polki beda raczej malo zauwazalne. Najwazniejsze to zmieniac olej co te 10kkm i wszystko powinno grac.

gnojowka pedzona rakieta:D

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.