Skocz do zawartości

Mozna mieszac plyny do wspomagania???


dril3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie, ostatnio odezwała mi się pompa od wspomagania, zaglądam do zbiorniczka a na bagnecie susza!!! :cry:

Chciałbym dziś dolać do stanu a następnym tyg wymienić na nowy, puki co nie wiem czy mogę dolać jakiegoś.

W środku jest jakis czerwony plyn, ale co to jest tego nie wiedza najstarsi Indianie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie czerwony i lałem mobila 220atf i jest ok.

Ale jak masz sucho na wskaźniku to ciekawe gdzie podział się płyn :?:

 

Przekładnia :idea:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie zastanawiam gdzie on sie podzial??? :(

Szczerze mówiąc to nie pamietam kiedy tam zaglądałem :mad2:

Jak narazie dolałem do stanu nie wiem czego ale na pewno jakiegoś ATF gość sprawdził w katalogu i uzupełnił.

Odpukac narazie nic sie nie dzieje cisza! :cool2:

Ale obiecałem sobie ze po nowym roku zmienię na nowy.

 

Dodam jeszcze że wcześniej przy mocnym skręcie (jak auto trochę postało) w prawo coś się tam tak mieliło ze wstyd było ruszać! Wszyscy się do okola gapili co się dzieje, nie wiem czy to była wina tego, ale dzis juz bylo cicho i nic sie nie działo :?: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego czeka cię niedługo remont przekładni kierowniczej.

Jak będziesz na kanale to zdejmij manszetę z lewej strony przekładni i zobacz czy pod nią jest sucho.

Olej powoli wycieka z uszczelniacza przekładni i zbiera sie pod osłonami. Wreszcie osłanka pęknie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Panowie odkopuje temat z przed lat. Mianowicie musze dolac troche plynu do zbiorniczka bo mam wyciek a czekam na nowy waz. Dzis sobota, stan na tym pseudo bagnecie minimum wiec pomyslalem ze kupie sobie na stacji benzynowej i doleje. Ale okazalo sie za na stacji maja tylko jeden rodzaj jakiegos Carlube po prostu power steering liquid i tyle. Nic na nim nie ma w stylu ATF. Czytam specyfikacje i sa takie GM Dexron III, II Type D & E, Ford M2 C138cJ itd... Ale ani slowa ze do przekladni z ATF. I teraz mam zagwozdke. Dolewac czy nie dolewac. W ogole mozna cos z AFTem mixowac? Do poniedzialku a moze i wtorku na pewno nie mam gdzie kupic ATFa. Czy ktos moze rozwiac watpliwosci.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie ja ostatnio też chciałem kupić płyn do wspomagania na Orlenie i też nie mogłem z pracującym tam kolegą dobrać .

Jakieś dziwne oznaczenia miały ,że do ciągników rolniczych (ja rozumiem ,że mam diesla ,ale do ciągnika to mu trochę brakuje :mrgreen: ).

Okazało się ,że znajomy ten leje taki sam do swojej audi jaki jest u mnie ,więc dolał mi dosłownie kieliszek bo tyle co roku muszę uzupełnić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Olej ATF jaki mozna dolać < przykładowo ATF 220 > to olej dextron II.

Możesz tego dolać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ATF jaki mozna dolać < przykładowo ATF 220 > to olej dextron II.

Możesz tego dolać.

 

Dzięki Dyzio, no właśnie szukałem w necie i wychodzi na to za ATF też ma specyfikację dexron III i dexron II więc może będzie ok.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim jest dextron 2 teraz sprawdzałem.

 

Dzięki wielkie. Tak to jest jak człowiek mieszka na zadupiu i na stacjach benzynowych najbardziej popularny produkt to olej do kosiarek :)

Na tym co kupiłem jest napisane że pasuje do większości samochodów.... dobrze że chociaż jakieś specyfikacje z tyłu są.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Atf jeżeli nie wiecie jak odszukać to musi być poprostu czerwony koniec kropka.A kolega w audi mógł mieć zielony płyn i tego nie powinno sie mieszać.

No przecież napisałem ,że miał taki sam pod względem koloru także .

Kolor przy dolewce to podstawa ,żeby się jakieś kluchy nie porobiły .

Ja myślę ,że jeśli ubywa kilka ml. na rok to nie jest to problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie chce zakladac nowego tematu a mam krotkie pytanie. Czy ktos wie ile dokladnie wchodzi tego plynu do ukladu wspomagania? Bo szukam, szukam i zznalezc nie moge. Za tydzien bede znienial waz i nie wiem czy mi litr plynu wystarczy? Juz znalazlem bardzo rozbiezne dane.. od 0.8 litra do dwoch :shock:
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy butelka 1 litrowa,a gdyby nawet zbrakło na małą dolewkę to zawsze możesz dokupić. Przy wymianie spuść stary płyn również z magla, nie tylko pompa i zbiorniczek
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.