Skocz do zawartości

330d Skrzypi z tyłu na nierównościach.


przemaspoll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego sprawdz czy nie masz wyrwanego wózka (sanek) na tylnym zawieszeniu. Tez mam identyczny pisk i miałem własnie wyrwane sanki zrobiłem to ale pisk zostal i zastanawiam sie czy zostało to kiepsko wykonane

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, podłączam się pod temat. Mam to samo z tyłu ale od strony pasażera. Skrzypi dość intensywnie przy czym wystarczy że jedna osoba zasiądzie na tylnej kanapie i wszystko przechodzi. Odgłos dobiega z bagażnika więc wyciągnąłem wszystko co tylko się dało - tapicerkę, plastiki, koło zapasowe. Dzisiaj odebrałem bawarę od mechanika, sprawdził całe zawieszenie i stwierdził że wszystko ok. Czy walnięta poduszka amortyzatora może być przyczyną tego ?? Dodam że wystarczą niewielkie nierówności żeby skrzypiało. Na zewnątrz nic nie słychać ... Mam zboczenie na tym punkcie. W moim aucie nie ma prawa nic stukać , pukać i skrzypieć. Męczę się z tym problemem jakiś miesiąc czasu i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Auto kupiłem w czerwcu i było wszystko ok skrzypieć zaczęło po przejechaniu 10 tyś :) Acha jeszcze najważniejsze - wydaje mi się ze była walnięta właśnie w prawy tył ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taki test ( gdzieś na forum o tym czytałem ) usiadłem na kanapie, nogi miałem na zewnątrz auta i kołysałem nim góra- dół i tak razy kilka... Ewidentnie owe skrzypienie dochodziło z okolicy amortyzatora, teraz tylko pytanie czy sam amortyzator czy sprężyna czy może wcześniej wspomniana przeze mnie poduszka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Wymieniłem zarówno amortyzator jak i poduszkę i nic - zero rezultatu.

Narazie jednak nie mam zamiaru w tej kwestii na żadne inwestycje, bo mam inne ważniejsze usterki, ale też mnie to denerwuje.

W sprężyny raczej wątpię...

 

@EDIT:

Oczywiście amortyzatory były padnięte - nie wymieniłem ze względu na skrzypienie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja mam co prawda e91 ale u mnie wlasnie tuleja plywajaca skrzypiala, wyciagneli przesmarowali skrzypialo jeszcze kilka minut podczas jazdy i ucichlo....

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popsikaj w te tuleje wd-40 to je wykluczy jak nie przestanie skrzypieć!

 

ogólnie zachowuje się tak sparciała guma na tulejach i tylko wymiana pomoże nie jest to grożny ale niesłychanie denerwujący objaw

 

robiłem takie coś w mercedesie hehe co się uśmiałem jak facet w 3letnim mietku wjeżdżał, a skrzypiały gumy jak koła w taczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie, może wyglądać dobrze a guma sparciała...chociaż jak ją podważysz to powinna skrzypić nawet na postoju.

Spróbuj jak pisze kolega popsikać wd40 - może pomoże i będziesz wiedział, że to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to skrzypi zardzewiały metal o teflonową obsadę, rdzy jest sporo i chyba tylko rozebranie wyczyszczenie i złożenie załatwiłoby sprawę na długo ale na szczęście tego elementu się nie naprawia tylko WYMIENIA - koszt nieduży i należy pamiętać, że tuleja nie pracuje tylko jest zatarta w losowym położeniu i nie spełnia już swojej funkcji przez co tracimy prawidłową geometrię tylnych kół - do czego to prowadzi wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... dzisiaj byłem u mechanika ( innego ) w celu wymiany tulejki, posprawdzał wszystko i wyśmiał mnie że chcę wymieniać coś co nie kwalifikuje się do wymiany. Oczywiście autko przestało nagle cudownie skrzypieć i pewnie zacznie jutro:( chyba się poddaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałem tak samo. mocowania sanek wzmocnione, tuleje wymienione i dalej skrzypiało. Napisał mi jeden kolega z forum co jest przyczyną. Rozerwany zgrzew na łączeniu podłogi z nadkolem. U mnie wystarczyło złapać w kilku miejscach migomatem i po problemie. Jako ciekawostke dodam że podczas deszczu skrzypienie ustępowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego seed1981 to co mówisz ma sens. U mnie podczas deszcze też nie skrzypi a tak jak powiedziałem na początku wydaje mi się że moja bawara coś przyjęła w to miejsce. Jak zrobi się sucho i znowu zacznie skrzypieć podjadę tym razem do znajomego blacharza i napiszę co powiedział....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.