Skocz do zawartości

Dziwny, nietypowy problem z centralnym (kluczyk)


biernus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisze w imieniu kolegi.

Samochód to E39 z roku 98, 520 benzyna.

Kluczyk dokladnie taki jak na tym zapozyczonym zdjeciu http://img525.imageshack.us/img525/3483/dsc00385ke8.jpg

Autko posiada centralny, posiada elektryczne 4 szyby, szyby otwieraja i domykaja sie z pilota.

 

I teraz uwaga. Nagle....autko przestało OTWIERAĆ się z PILOTA (z kluczyka zamyka i otwiera bez problemów) a z pilota tylko ZAMYKA.

Co ciekawe gdy naciskamy przycisk otwierania to w środku zapalają się światełka brakuje tylko tego aby otworzyły się zamki i rygielki wyskoczyły. Problem jest o tyle dziwny... ze gdyby pilot w ogole nie działał, mozna by zacząć od np. baterii a w przypadku kiedy zamyka a nie otwiera - co robic?

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie czasem podobnie sie dzieje z drzwiamu kierowcy.

Ale u mnie pomaga ręczne zamknięcie kluczykiem.

Po otwarciu jest już ok.

To może być wina samych siłowników w zamkach.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się mylisz trzeba wymienić baterie i będzie wszystko działało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie jak siadała bateria to inaczej to wyglądało.

Spadł zasięg kluczyka i jak się zamykało pilotem to natychmiast się samo otwierało ale tylko z przodu.

Ale najpierw się na chwilę zamykało.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ja mam inny problem i niewiem jak to ugrysc.Przyjechałem samochodem do pracy i było wszystko ok samochód jak zwykle zamymałem z pilota i nawet nie przyszło mi do głowy zeby cos było nie tak.Po pracy przychodze i samochód otwarłem z pilota jak zwykle.Po przyjezdzie do domu juz nie mogłem zamknąc z pilota.Pomyslałem ze padła bateria i poszedłem po drugi komplet kluczyków którm zamknąłem samochód.Sprawdziłem w instrukcji jak ewentualnie sie rozbiera i wymienia akumulatorek i tu rozczarowanie bo to jest nie rozbieralne a akumulatorek ładuje sie w czasie jazdy od stacyjki.Ciekawe ze samochod odpalał wiec immobilaizer działał wiec pomyslalem padło cos w elektronice kluczyka i juz.Poszedłem do goscia który dorabia kluczyki i programuje.Sprawdził ze oba kluczyki są sprawne i wysyłają sygnał a kluczyk sie rozprogramował i zrobi to od reki ale zaśpiewał 70 zeta troche drogo.Podziekowałem bo jak zakodowac kluczyk to pisze w instrukci i tak tez zrobiłem.Po powrocie do domu zabrałem sie do dzieła wszystko według instrukcji i... jest zadziałało kluczyk naprawiony a 70 zeta moge przeznaczyc na piwko :lol: Niestety radosc nie trwała długo bo przestał działac drugi kluczyk... :mad2: Pomyslałem ze zakoduje i juz bo wiem jak i tak uczyniłem. Cyk i działa ale znowu ten pierwszy przestał działac... O zgrozo... I tak do dzis mam jeden sprawny. Pytanie do kogos kto miał podobny problem: Dlaczego jak zakoduje jeden kluczyk to drugi przestaje działąc i odwrotnie jak zakoduje sie drugi to ten pierwszy nie działą?

 

Dzieki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy programowałeś dwa kluczyki,bo z tego co mi wiadomo trzeba zaprogramować każdy posiadany kluczyk od nowa w ciągu 30 sek.od poprzedniego.Przecież auto programując kluczyk zmienia kody i a by działały dwa,to musisz zrobić to samo z kolejnym,bo poprostu jeden jest na nowym kodzie,a drugi na starym.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.