Skocz do zawartości

Poziomowanie świateł w 91 na ksenonach


Emiltuning

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postawiłem auto na wzniesieniu, zgasiłem silnik, światła na 0 i wyszedłem , po powrocie kiedy odpaliłem światła poziomowanie ustawiło mi je o 10 cm wyżej niż był poziom ustawiony w stacji diagnostycznej za pomoca pokrętła.. nie jest to już pierwszy raz kiedy sie tak dzieje i te poziomowanie świateł szwankuje, raz je opóści za nadto, raz podwyższy za dużo - zawsze się to dzieje kiedy odpale światła na wzniesieniu albo tyłem albo przodem i nigdy nie chce samo wrócic do odpowiedniego poziomu :mad2: panowie co robić? wiem że to poziomowanie powinno działaś wtedy kiedy auto jest np załadowane ale ani tym razem ani wczesniej nie działo się to kiedy miałem coś na pace.. czy to wina sterownika, trzeba coś przeprogramowac czy to wina czujników na wahaczach ? przerabiał to już ktoś?
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
sam czujnik okolo 150-190zl w zaleznosci od ASO

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no, byłem na kompie wykryło uszkodzony czujnik tylny oraz do wymiany kostki z przewodami do prodzu i tyłu do czujników, wszystko wymieniono i wydawało sie że jużbedzie grało a dwa dni po wizycie w aso swiatła znowu sie podniosły.. dzis byłem na kompie znowu i sie okazało najgorsze.. moduł swiateł uszkodzony a koszt jego 1700 zł :cry2:

da sie go gdzies taniej dostać? i w sumie pytanie z innej beczki: jak jeździcie do aso na jakąś diagnoze to musicie za nią płacić ? czy płacicie tylko za robocizne przy ewentualnej naprawie oraz za części?

Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnoza to też ich praca, często wymaga wykwalifikowanego personelu albo drogiego sprzętu? Mają robić to za darmo?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego co mnie słuchy doszły to w niemczech za diagnoze sie nie płaci.. stawiasz szkopowi auto choćby nie wiem jak zepsute i to w jego gesti leży znaleźc co autku dolega, no a oczywiście za częsci i robocizne potem przy naprawie już sie płaci..
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie, zebyć miał racje. Choć wszystko zależy co jest do zdiagnozowania i jak wyglada sama praca nad diagnozą. Przychodzi facet i mówi, ze coś mu nie działają hamulce jak należy. Serwisant zabiera auto, zagląda i mówi, ze coś nie tak z klockami, wiec pyta czy wymieniać czy nie. I myśle, ze za taką diagnoze raczej sie nie zaplaci. Ale w poważniejszych problemach gdzie trzeba coś rozebrac albo podłaczyć komputer i potestowac to jak najbardziej.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to takie sytuacje to mają miejsce w Polsce, ale ja uważam że za kliknięcie dwa razy na klawiaturze komputera przy badaniu lub rozkręcenie boczków w drzwiach przy sprawdzaniu jakiś czujników i skasopwanie za półtorej godziny roboty 500 zł nie powinno miec miejsca.. bo to już jest zdzierstwo.. wiadomo że z nowymi autami już nie ma tak ze naprawi sie je w garażu i do wszystkiego potrzebny jest komputer ale bez przesady..
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.