Skocz do zawartości

Spalanie zima


M_ichał

Rekomendowane odpowiedzi

mmcv a właśnie, że nie - ekologia ma ogromny wpływ na spalanie - dziwne ale tak jest. Te wszystkie DPF, EGR, ad-blue, itd.. wymuszają normy spalin Euro 4,5,6, itd.. . kosztem paliwa. Absurd, ale tak to właśnie działa. Tyczy się to silników diesla, jak i w osobówkach i ciężarówkach.

 

Pzdr.

 

Tak właśnie jest, gdyby nie normy emisji spalin, to spalanie było by jeszcze niższe - myślę że co najmniej z 5%.

Przykład: (dane wg producenta)

 

E46 320dT CR 150km, skrzynia 5 biegowa - średnie spalanie 5,7L/100km

E46 320dT CR 150km, Skrzynia 6 biegowa - średnie spalanie 5,9l/100km, ale emisja CO2 już mniejsza.

 

Dokładnie, przykłady można mnożyć w nieskończoność, ale co zrobić - światem rządzi ekologizm :duh:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie ja tu nie mowie o oszczędnościach rzedu 5% :D bo dla kogos kto uzytkuje auto normalnie i przejezdza 20-30k rocznie takie wartosci nie maja znaczenia IMO . Napewno DPF wplywa na zwiekszone spalanie to jak najbardziej sie zgodze... ale tak samo na spalanie wplywaja opony 255 w samochodzie ktory ma 163 konie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tu nie mowie o oszczędnościach rzedu 5% :D bo dla kogos kto uzytkuje auto normalnie i przejezdza 20-30k rocznie takie wartosci nie maja znaczenia IMO . Napewno DPF wplywa na zwiekszone spalanie to jak najbardziej sie zgodze... ale tak samo na spalanie wplywaja opony 255 w samochodzie ktory ma 163 konie :wink:

 

No tak.. ale ogólnie napisałem o ekologi i wpływu na spalanie.. właściwie ekologia ma w tym momencie wpływ na wszystko. :mad2: A tej planecie i tak już nic nie pomoże.. ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że my będziemy ekologiczni skoro za 100 lat wybuchnie wulkan i przez 2 tygodnie odrobi podwójnie straty.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy jeszcze dalej o tym samym . Może czas założyć tamat - Wypłakiwalnia - i wtedy nikt nie bedzie miał pretensji ,że tematy są powielane a popisać o bzdurach bedzie można bez ograniczeń :D

 

Kiedyś jak moje dziecko było jeszcze małe to jego kolega zadał mi w piaskownicy pytanie : ile trzeba betonu aby zalać wulkan ?

Do dzisiejszego dnia jest to pytanie bez odpowiedzi :?: :lol:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja znam odpowiedz :mrgreen:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno rosyjscy naukowcy po wielu latach badan doszli do wniosku ze gdyby wode ze wszystkich oceanow na ziemi wlac do rurki o srednicy jednego cm to ta rurka bylaby byc w ch..j wysoka :D

 

To badanie moze byc kluczem do rozwiazania zagadki z wulkanem :D

 

P.s. mam nadzieje ze admini wybacza malego offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno rosyjscy naukowcy po wielu latach badan doszli do wniosku ze gdyby wode ze wszystkich oceanow na ziemi wlac do rurki o srednicy jednego cm to ta rurka bylaby byc w ch..j wysoka :D

 

To badanie moze byc kluczem do rozwiazania zagadki z wulkanem :D

 

P.s. mam nadzieje ze admini wybacza malego offtopa

:clap: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie odśnieżam temat bo zrobiło się troszke ciepło i ciekawi mnie wasze spalanie a moje mnie lekko niepokoi ....

Termostaty wymienione przed zima bo autko nie dogrzewało się ( temperatura dochodziła do 72 stopni a po wymianie do 89-90 także OK )

320 d 164 km

No i w sumie przez całą zimę spalanie na komputerze miałem 11-12 L / 100 km a wyliczane z litrów paliwa na przejechane kilometry jakieś 10-11 L

Ale od jakiegoś tygodnia mamy już w sumie same plusowe temp a u mnie spalanie nadal wisi 11 L ( w sumie rano jadę do pracy jakies 6 km i wracam wieczorem taki sam odcinek ) i zaczynam mieć mieszane uczucia czy wiosna dojdę do wyniku 8 L / 100 km

A jak to wygląda u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam . Przy takich trasach to nawet więcej spali . Po trasie powinno spaść przy jeżdzie 120-140km/h do ok. 6.5 - 7 l/100km.
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odśnieżam temat bo zrobiło się troszke ciepło i ciekawi mnie wasze spalanie a moje mnie lekko niepokoi ....

Termostaty wymienione przed zima bo autko nie dogrzewało się ( temperatura dochodziła do 72 stopni a po wymianie do 89-90 także OK )

320 d 164 km

No i w sumie przez całą zimę spalanie na komputerze miałem 11-12 L / 100 km a wyliczane z litrów paliwa na przejechane kilometry jakieś 10-11 L

Ale od jakiegoś tygodnia mamy już w sumie same plusowe temp a u mnie spalanie nadal wisi 11 L ( w sumie rano jadę do pracy jakies 6 km i wracam wieczorem taki sam odcinek ) i zaczynam mieć mieszane uczucia czy wiosna dojdę do wyniku 8 L / 100 km

A jak to wygląda u was ?

sprzedaj bemke i kup Audi bedziesz miał spalanie zimą od 6l do 7l a latem od 5,5 do 6l :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj bemke i kup Audi bedziesz miał spalanie zimą od 6l do 7l a latem od 5,5 do 6l :D

 

 

Zgadzam się w pełni z tym spalaniem w Audi...ale dotyczy ono dystansu 50 km :norty:

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokuj z tym spalaniem, co za róznica czy 7 czy 8, przecież to nie jest 20l. Mi zawsze pali tyle ile wleje.

Co do ekologii to wymyslaja jakieś durne normy emisji spalin dla aut, bo najłatwiej kase wyciągnąć, a na przemysł w dobie kryzysu można oko przymknąć. Chiny wogle mają wszystko w głębokim poważaniu, a wy się martwicie o ekologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa na Słowację przez góry z trumną na dachu w sumie tam i z powrotem 600km trzy osoby 6.5l, natomiast do pracy odcinki 10km ok10l. Ale za to mam frajdę że jeżdżę BMW :lol:

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam średnie spalanie w 335i około 15l w mieście o ile oczywiście jeżdżę grzecznie. Zauważyłem, że włączona klima spalała mi dodatkowy 1l. Na dodatek producent ją tak sprytnie ustawił,

że włączała się za każdym naciśnięciem "AUTO", na szczęście to przekodowałem i już jest ok.

 

Nie mogę jednak narzekać. W zeszłym roku jeździłem trochę 650i 4,4l i tam miałem średnie z miasta 17,9l i to nawet bez katowania.

Nie wiem skąd oni biorą te dane do katalogów. A już zupełnie nie rozumiem kogo obchodzi ta emisja CO2, szczególnie przy dużych silnikach

wygląda to śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.