Skocz do zawartości

SŁABE OGRZEWANIE


puma1977

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ..........

 

W mojej trójce ( touring ) odnosze wrażenie że ogrzewanie jest niezadowalające , jak podkręce na full hałas dmuchaw ok ale wiatru ciepłego to za dużo nie ma , jakoś tak nie bardzo ............jak to wygląda u was? Znów odniose się do 120 d mojej żony tam jest inna bajka --dmuchawy chodzą ale jest jakiś efekt .ciepło jak w saunie a tu u mnie lipa

 

Bardzo długo się nagrzewa i temperatura coś nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja korzystam niemalże stale z trybu AUTO, również w zimie. Po zapaleniu zimnego samochodu dmuchawa pracuje max na drugim biegu, dopiero po kilku minutach, jak samochód się rozgrzeje dmuchawa zwiększa obroty i dmucha ciepłem dając zauważalny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto nagrzewa sie bardzo szybko. odpalam auto po czym zaczynam je odsniezac, wsiadam i juz czuje, ze leci cieple powietrze.pierwsze 3min jazdy delikatnie z gazem po czym daje mocniej ze dwa razy tak do 4500tys obr i juz bucha goracym

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dosyć szybko się nagrzewa.

Zwykle daje na 22,5 stopnia i dopiero jak auto troche pochodzi zaczyna się ciepło przedostawac.

A te nawiewy co mam na środku mają oddzielna regulację dodatkowa pod kratką i tam w zimie przesuwam max na czerowno i tak samo za podłokietnikiem przy regulacji na fotele w tyle i wydaje mi się że szybciej wtedy się nagrzewa.

Staram sie unikać grzania auta na postoju bo słyszałem że po uruchomieniu w zimie najlepiej pomału zacząć jechać bo dłuższe stanie i grzanie po nie jest dobre dla silnika diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie unikać grzania auta na postoju bo słyszałem że po uruchomieniu w zimie najlepiej pomału zacząć jechać bo dłuższe stanie i grzanie po nie jest dobre dla silnika diesla.

Urban legend. Chodzi o rownomierne nagrzewanie sie pozostalych mechanizmów. Skrzynia i most maja zimny olej, silnik cieply. Ot wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie unikać grzania auta na postoju bo słyszałem że po uruchomieniu w zimie najlepiej pomału zacząć jechać bo dłuższe stanie i grzanie po nie jest dobre dla silnika diesla.

Urban legend. Chodzi o rownomierne nagrzewanie sie pozostalych mechanizmów. Skrzynia i most maja zimny olej, silnik cieply. Ot wsio.

 

 

Chyba nie do końca, zanim pompa poda olej dalej to trochę trwa. A jak samochód pracuje na biegu jałowym to silnik i podzespoły zaczną być smarowane po jakimś czasie i dostają w du.pę. Także lepiej jechać po mału, a już najgorszą głupotą jest na zimnym silniku gazować :D zabójstwo :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie unikać grzania auta na postoju bo słyszałem że po uruchomieniu w zimie najlepiej pomału zacząć jechać bo dłuższe stanie i grzanie po nie jest dobre dla silnika diesla.

Urban legend. Chodzi o rownomierne nagrzewanie sie pozostalych mechanizmów. Skrzynia i most maja zimny olej, silnik cieply. Ot wsio.

 

 

Chyba nie do końca, zanim pompa poda olej dalej to trochę trwa. A jak samochód pracuje na biegu jałowym to silnik i podzespoły zaczną być smarowane po jakimś czasie i dostają w du.pę. Także lepiej jechać po mału, a już najgorszą głupotą jest na zimnym silniku gazować :D zabójstwo :nienie:

 

bo dłuższe stanie i grzanie po nie jest dobre dla silnika diesla

 

No a co ja napisalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nie, to prawda.

Lecz kiedy silnik nagrzejesz do temperatury roboczej, to skrzynia i dyfer pozostana zimne...

Jak dasz w pedał, to te dwa mechanizmy będą cierpiały, piasty także...

 

 

Zgadza się :) jak się wał nie kręci to i dyfer nie robota ;) :cool2:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
już najgorszą głupotą jest na zimnym silniku gazować :D zabójstwo :nienie:

 

A tam godosz... Nie ma nic przyjemniejszego niz odpalenie silnika przy -25 o C na postoju pedal w podloge 5000obr/min i sluchac jak zimna turbina budzi sie do zycia wiruje na maxa bez smarowania, jak wszystkie tloki i korbowody od razu dostaja max obciazenie... To muzyka dla uszu

 

 

.

.

.

.

.

.

.

 

To taka ironia, gdyby ktoś mnie chciał posądzić o bycie totalnym debilem ;p

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.