Skocz do zawartości

E39 Szybkie pytanie jak podłączyć kable rozruchowe?


paq19

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
najlepiej i najskuteczniej podlaczac kable bezposrednio do akumulatora bo sa najmniejsze straty pradu

 

przeciez jest specjalne miejsce do podlaczania akumulatora pod maska, wiec po co kombinowac; poza tym podlaczajac bezposrednio do akumulatora mozna podobno uszkodzic elektryke

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej i najskuteczniej podlaczac kable bezposrednio do akumulatora bo sa najmniejsze straty pradu

 

przeciez jest specjalne miejsce do podlaczania akumulatora pod maska, wiec po co kombinowac; poza tym podlaczajac bezposrednio do akumulatora mozna podobno uszkodzic elektryke

Co uszkodzić? Przecież nie w każdym (mało którym) aucie jest wyprowadzenie kabli. Jak samochód w garażu stoi to też trudno pod machą podłączać;p

Generalnie podobno najpierw się podłącza +, z tego względu, że jak najpierw podłączysz - i podłączając + możesz przypadkowo dotknąć karoserii i będzie zwarcie. Analogicznie najpierw odłączasz -, potem +. Tak samo, jak z wkładaniem akumulatora do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podłaczanie bezpośrednio pod akumulator może w pewnych sytuacjach spowodować wybuch akumulatora.

Z akumulatora wydostale się wodór który może zapalić się od iskry. A odłączanie kabla może spowodować iskrę.

 

Kiedyś mi wybuchło w fordzie kumpla.

 

Jak podłączasz pod maską to masz pewność , że nie będzie iskier przy akumulatorze.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybuch ? ciekawe ile lat mial ten aku i jakiej byl firmy?

 

podlaczasz + do + a - do -

podlaczasz gdzie tylko chcesz - czy to do aku czy to pod maska - wszystko ta temat

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Młody to ten akumulator nie był ale przeważnie młody akumulator nie potrzebuje reanimacji kablami.

 

Wybuchł aż miło. Wyrwało mu spora dziurę z boku.

 

Sytuacja wyglądała tak , że połączyliśmy kablami i poczekaliśmy kilka minut. nastpnie odpalilimy tego forda i jak zabierałem kabel to strzelio.

 

znam jeszcze przykład gościa któremu strzelił akumulator podczas długich prób uruchomienia. Nie mógł odpalić i chciał podłączyc prostownik i też strzeliło w tym momencie.

Ale u niego akumulator podczas tego rozruchu zrobił sie bardzo gorący.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale spięcie nie trudno zrobić - to fakt. Czyli jak nie odpala, nie katować, podłączać kable, odpalić, odłączyć kable.

A tak się jeszcze zastanawiałem, teoretycznie, czy jeśli połączylibyśmy akumulatory na krzyż (+ z -), to by było spięcie? Bo przecież każdy aku miałby połączenie + z -, ale nie ze swoim -, tylko tego drugiego i odwrotnie. Tak się zastanawiałem nad tym tematem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Potężne zwarcie

 

Akumulator ma mały opór wewnętrzny i takie połaczenie to jak złączyć klemy grubym kablem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pochlapało mitrochę łapska i deko na twarzy ale na szczęście nie dostałem po oczach < noszę okulary > bo mogło by byc źle.

Akimilator wyrwało z boku a ja stałem w tym czase z przodu więc nie pochlapało mnie bezpośrednio.

I trochę przygłuchłem na kilka godzin. :lol:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi, strona 140 i 141 ( mowie odnosnie E46) mowi jasno co i jak ) wiec zasada odnosnie 5er jest identyczna.

Najpierw plus , potem minus w komorze silnika, minus idzie do takiej srubki , w instruckji jest wskazana. Wyłaczyc wszystkie odbiornik. Mysle ze w 5 jest analogicznie jak w 3.bo do trójki sie tu odnosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.