Skocz do zawartości

opony zimowe


jedynakk

Rekomendowane odpowiedzi

mam dokładnie wintersporty podany wymiar - może inni mają dobre zdanie o nich ale ja nie - czoraj spadł świeży śnieżek pojechałem się poślizgać i o dziwo jest masakra na tych gumach - koleś w bmc-e wywijał sobie jak ta lala tylnie koła lekko nadrabiały drift jak mażenie u mnie pyta - delikatnie przed 2 tys obr. i go zrywa i to jest ok, ale po skontrowaniu nie mogłem wogóle użyć gazu bo leciał 360, bez gazu na kontrze wychodzi, ale to jest kurna drift przy 3 na godzine a nie gruby drift. Gazu tyle ze pykne od czasu do czasu żeby przeciągnąć ślizg i min. na wyjściu, ale prędkość jest przedszkolna - na takie gumy to ja pizgam - nowy sezon nowe gumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ten sezon GoodYear-y UG7+, 195R15 (wysoki profil).

I jeździ się świetnie.

Dzisiaj rano zupełnie niechcący zerwałem kilka razy przyczepność i nie było najmniejszych problemów z opanowaniem samochodu... gumy pchały go do przodu jak marzenie a przód momentalnie odzyskiwał przyczepność i sterowność. W końcu, gdy utknąłem w korku i zdecydowałem się zawrócić, to 180 wyszło mi pięknie na śliskiej jak cholera nawierzchni (jakiś taksiarz w Mesiu zobaczył, też zrezygnował ze stania w korku i próbował po mnie powtórzyć, to go postawiło bokiem w tym samym miejscu... wyszło mu 270 zamiast 180).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja nie chce jezdzic bokiem pytam jak one sie zachowuja w normalnej jezdzie normalnej eksploatacji jak z hamowaniem jak z skrecaniem jakie pretkosci sa na nich bezpieczne to mnie interesuje w tej marce opon a nie jazda bokiem pozdrawiam

 

Świetnie. Z resztą te GoodYear-y mają nie tylko dobrą opinię u mnie, ale też i w ADAC http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15T/goodyear_ultragrip.asp?ComponentID=228575&SourcePageID=229332

 

A co do jazdy bokiem, to trzeba zerwać wpierw przyczepność, co następuje przy większej prędkości niż w przypadku zdecydowanej większości innych aut (z krótkiej, dwudniowej obserwacji wynika, że narzeczona próbując nadążyć za mną Oplem Astrą na Dębicach Frigo 2 [świeżutkich, może ze 2.000km przebiegu], nie dawała rady i wyrzucało ją lekko w zakrętach, podczas gdy bunia szła jak po szynach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.