Skocz do zawartości

Światła - mruganie czy to alternator


TomaBart

Rekomendowane odpowiedzi

witam all

 

jak w temacie dwa dni temu zajechalem w nocy pod garaz i ku mojemu zdziwieniu dostrzeglem ze swiatla ( i to wszystkie ktore byly włączone) nawet te wewnatrz auta rytmicznie mrugaja nie jest to mruganie odrazu dostrzegalne ale jak czlowiek troszke popatrzy to to widac a szczegulnie z tylu

z poczatku myslalem ze to wina wzmacniacza ale po jego eylaczeniu swiatelka dalej mrugaja

kolega podpowiedzial mi ze to moze byc cos z alternatorem ( szczotki albo cos innego)

zaznaczam ze kontrolka ladowania po odpaleniu auta elegancko i poprawnie gasnie

 

jak myslicie co to moze byc nie chcial bym przezyc czegos takiego ze w czasie jazdy nocnej nagle zgasna mi all swiatelka

 

poraedzie cos

 

wielkie dzieki za wszelie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze obluzowalsie jakis przewod albo jest zlamany ? Mze masa /

pozdrawiam

 

To by całkiem przygasały a swiatla pulsują dostają raz normalne raz mniejsze napiecie - takze to odpada. Wlasnie tez keidys slyszalem o regulatorze napiecia ale nie potrafilem sobie przypomniec co to bylo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei sprawdziłbym:

- pasek/napinacz,

- regulator napięcia (ze szczotkami),

- pierścienie alternatora (nie wiem, jaki masz przebieg, ale mogą się skończyć).

Wszystko relatywnie niewiele kosztuje więc... głowa do góry!

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam all

 

jak w temacie dwa dni temu zajechalem w nocy pod garaz i ku mojemu zdziwieniu dostrzeglem ze swiatla ( i to wszystkie ktore byly włączone) nawet te wewnatrz auta rytmicznie mrugaja nie jest to mruganie odrazu dostrzegalne ale jak czlowiek troszke popatrzy to to widac a szczegulnie z tylu

z poczatku myslalem ze to wina wzmacniacza ale po jego eylaczeniu swiatelka dalej mrugaja

kolega podpowiedzial mi ze to moze byc cos z alternatorem ( szczotki albo cos innego)

zaznaczam ze kontrolka ladowania po odpaleniu auta elegancko i poprawnie gasnie

 

jak myslicie co to moze byc nie chcial bym przezyc czegos takiego ze w czasie jazdy nocnej nagle zgasna mi all swiatelka

 

poraedzie cos

 

wielkie dzieki za wszelie podpowiedzi

 

Mam to samo i remont alternatora nie pomógł. Pozostaje mi jeszcze wymienić rolkę napinacza bo podobno ma luzy.

Do tego dochodzi jeszcze odgłos młockarni wydobywający sie z okolic paska napędzającego alternator, miejmy nadzieje że rolka rozwiąże sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebrałem becie z warsztatu. Miałem podobne objawy tz. oświetlenie przygasało w momencie zwiekszonego poboru prądy: w momencie włączenia kierunkowskazu, pedału sprzegła, hamulca, a na postoju przy pracującym silniku oświetlenie w kabinie świeciło-błyskało.

Winą był wadliwie pracujacy regulator napięcia i starte szczotki alternatora. Całość naprawy tj. wymiana regulatora napiecia i naprawa alternatora kosztowała mnie 425 zł. Naprawe wykonał WFK Wejherowo, polecam.

GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

a kto mi z was odpowie na mój przykład , światła mi pulsują tzn postojowe po wyłączeniu silnika i wyjęcia kluczyka po paru minutach i otwiera się do tego zamek klapy bagażnika samoczynnie ( BMW E46 328i 1998r)

Pozdrawiam

Czy to też regulator napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.