Skocz do zawartości

z gwozdziem w kapciu przez 3 tygodnie?


serbista

Rekomendowane odpowiedzi

hejka!

temat banalny, ale nie daje mi spokoju...

ok 3-4 tyg. temu zauwazylem stuki z opon (cykliczne, jakby cos sie do opony przyczepilo). Sprawdzilem cisnienie, obejrzalem opony, ale nic nie znalazlem. Nastepnego dnia przestalo stukac wiec zaprowadzilem auto na przeglad (diagnoza - wszytko ok) i zapomnialem o problemie. Dzis pojawil sie sygnal nieprawidlowego cienienia w oponach. Na kompresorze wyszlo, ze mam dziure w lewym przednim (1,3 bara). W serwisie okazalo sie, ze w oponie siedzi dwucentymetrowy gwozdz ze zdartym lebkiem. Po wyjeciu gwozdzia powietrze momentalnie uszlo.

Czy to mozliwe, ze przez 3 tygodnie jedzilem z gwozdziem? Jezdze na fabrycznych Bridgestonach (run flat)

pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Możeliwe. Gwóźdż wszedl głęboko, tak jak napisałeś urwał sie łepek i cały gwóźć słuzył za "łatKE" ja kiedyś cały sezon letni zjechałem na oponie z gwożdziem, musiałem tylko co 2 tygodnie dopompowywać:)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozliwe. Ja w zwykłej oponie zimowej przez dwa dni szukałem przyczyny komunikatu o utracie cisnienia. Dopiero uzupełnienie powietrza i kontrola po 1 dniu wykazała które to koło. Potem dokładne ogledziny wykazały wkręt jak do płyty gipsowej. U mnie komputer wykazał ubytek ciśnienia 0,3 bara (na oko nie było różnicy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszal ktos o srubach z otworem przez cla dlugosc? Podobno wykorzystuja je zlodzieje - patent na przebita opone. Swoja droga naczytalem sie na forum o slabych stronach runflat. Mnie tam cieszy, ze nie musze wysiadac, zeby sprawdzic kolo. Mialem na wiosne zmieniac na tradycyjne, lecz jeszcze raz to rozwaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.