Skocz do zawartości

luz na wale


artek90

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie czy luz na wale to normalna rzecz? przy zmienianiu biegow wsteczny - 1 slychac taki dzwiek walu. slychac go takze wtedy gdy silnik zaczyna przenosic moc na wal. stuknie zalapie i nic nie strzela. auto ma 55tys km i jest z 2005. co z tym zrobic???

sprawdzano mi go w serwisie i powiedzieli ze to nic takiego. ze kazde bmw musi miec taki luz.

" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmmm ja mam przejechane 150 tysięcy i nie mam żadnych stuków. Miałem coś takiego w e46 i był to luz na wyjściu ze skrzyni biegów ale nic z tym nie robiłem. Przejechałem nią z tymi stukami 40 tysięcy i zero problemów. Skoro aso nie widzi problemu to jeździj i sie nie przejmuj.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to to samo co mialem w Z4 to wymaga tylko przesmarowania.

U mnie pukalo przy kazdy ruszaniu do przodu i do tylu.

Zajmuje to okolo godziny. Ja w Aso zaplacilem 350PLN, jest troche roboty bo trzeba bylo wyjac wydech.

Po przesmarowaniu nic nie stuka...

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
auto ma 55tys km i jest z 2005

 

O cholercia.... moj jest z 2008 roku i ma prawie 50tys przebiegu O_O Pewnie polowe lat w garazu stał :D:D

 

Swoją drogą ja dzisiaj zaobserwowałem, że jak włącza się kontrola trakcji przy ruszaniu ( dzisiaj -6oC i prawdziwa szklanka na ulicy, pod gorke nawet lekka nie szlo ruszyc) to straszliwie mi lompota cos z tylu, i cos mi sie wydaje ze tez mam jakis problem z walem. Miewasz taki objaw ??

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
auto ma 55tys km i jest z 2005

 

( dzisiaj -6oC i prawdziwa szklanka na ulicy, pod gorke nawet lekka nie szlo ruszyc)

 

Gdzie ty mieszkasz ,że jest -60 st.C ? :wink: :lol: Z tyłu słyszysz antypoślizgowy przy ruszaniu - norma.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
-6 oC tak to miało wygladać:) No wiem że norma ale w innych autkach też mam Kontrole i ESP ale jak się załączają to nie wydaje praktycznie żadnych dzwieków, a tutaj wali jak młotem takie głuche głośne łomotanie. To naprawde jest normalne O_O ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-6 oC tak to miało wygladać:) No wiem że norma ale w innych autkach też mam Kontrole i ESP ale jak się załączają to nie wydaje praktycznie żadnych dzwieków, a tutaj wali jak młotem takie głuche głośne łomotanie. To naprawde jest normalne O_O ?

 

Normalne, w e46 miałem tak samo ;) ale czy to takie głośne jest :roll: , normalne.. A w jakich innych autach testowałeś ESP? W przednionapędowych autach zupełnie inaczej się to objawia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
W mojej poprzedniej E46 ledwie było słychać, że się zalacza kontrola trakcji, w Mercu E320CDI ktorym jezdze rownolegle z tym rowniez najmniejszego dzwieku nie wydaje, a tutaj wali tak jakby ktos mlotkiem 15kg mi walil w bagazniku, moim zdaniem nie powinno byc to tak glosne...... Albo mi sie wydaje, i moze tez przez to ze jest to kombi, ale tak czy inaczej nie powinienem slychac ze dziala ESP albo kontrola trakcji, to powinno byc widoczne tylko po kontrolce;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może i normalne to walenie tylko że u mnie nic takiego nie słyszałem w poprzednim aucie, e46, też tego nie było. Co tam niby walić, że piszecie o normalnym zachowaniu ?? Przecież to tylko przychamowuje koła tracące przyczepność i odcina przepustnie.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i normalne to walenie tylko że u mnie nic takiego nie słyszałem w poprzednim aucie, e46, też tego nie było. Co tam niby walić, że piszecie o normalnym zachowaniu ?? Przecież to tylko przychamowuje koła tracące przyczepność i odcina przepustnie.

 

I to jest właśnie to walenie ;) chyba o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Mi się wydaje , że nie powinno tak łomotać mimo wszystko, a na dodatek śmierdżą mi póżniej koła spaloną gumą albo klockami mimo że kontrola się za często nie włącza.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz jechałem BMW po sniegu bo pierwszy raz dobrze przysnieżyło i pierwsza BMka. Przy mocnym dodaniu gazu pokazała się kontrolka kontroli trakcji a auto nawet nie drgneło i bylo cichutko. Pierwsze moje doświadczenie z tylnym napedem i jestem happy!!!! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz jechałem BMW po sniegu bo pierwszy raz dobrze przysnieżyło i pierwsza BMka. Przy mocnym dodaniu gazu pokazała się kontrolka kontroli trakcji a auto nawet nie drgneło i bylo cichutko. Pierwsze moje doświadczenie z tylnym napedem i jestem happy!!!! :lol:

 

U mnie nic nie śmierdzi, słychać normalna pracę dsc, z resztą ciężko to w ogóle opisać :D, nie czepiajmy się Panowie... :8)

 

Zobaczysz jak później będziesz klął :D :D jak Cię seicenta będą wyprzedzały i inne cuda fwd :D heheh

 

Nie ma bata BMW nie lubi zimy ;) heheh, radość z jazdy ale zdecydowanie latem :)

 

Kiedy użytkowałem E46 (przez 2 zimy) były moementy, że miałem dość tego auta.. i zarzekałem się, że nigdy więcej BMW :) ale... kupiłem e90 :D hehehe co zrobić ;), ale wiem, że next auto będzie na pewno awd :) ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałe to E90 ma zdecydowanie lepiej się prowadzić w zimie dzięki bardziej zaawansowanej technice

systemu ESP/DTC w porównaniu z E46.

Ale czy to prawda czy tylko marketing tego to niewiem bo nie miałem E46 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściema. Zima to zima, jak jest ślisko to nie ma bata. Elektronika na pewno pomaga, ale tylko pomaga. Praw fizyki nie zmienisz, nawet na włączonej kontroli trakcji można pojechać bokiem :). A i nawet na prostej drodze czasami jest problem z ruszeniem. Także wszystko pięknie na prezentacjach ;), ale w praktyce ma się to nijak.

 

Powiem tak różnicy między E90 a E46 w zachowaniu na śniegu/lodzie nie widzę żadnej. Prowadzą się znakomicie oba auta. Ale to zasługa układu kierowniczego i zawieszenia. Z e46 miałem o tyle gorzej, że raz: 17" koła na zimę i dwa większy moment i moc.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pierwszy raz mogłem przetestować swoją beemkę na śliskim.

opony zimowe, wszystkie systemy włączone, nawierzchnia -ubity śnieg (taki wyjeżdzony śliski już mocno, prawie lód).

jechałem wolno (bez dodawania gazu) na drugim biegu, dałem gaz na maxa i skręciłem kołami, zrobiłem prawie w miejscu obrót o 180 stopni :) wszystkie systemy zadziałały, ale już samochód miał impet/prędkość obrotową (jak to się tam zowie) i mało to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pierwszy raz mogłem przetestować swoją beemkę na śliskim.

opony zimowe, wszystkie systemy włączone, nawierzchnia -ubity śnieg (taki wyjeżdzony śliski już mocno, prawie lód).

jechałem wolno (bez dodawania gazu) na drugim biegu, dałem gaz na maxa i skręciłem kołami, zrobiłem prawie w miejscu obrót o 180 stopni :) wszystkie systemy zadziałały, ale już samochód miał impet/prędkość obrotową (jak to się tam zowie) i mało to dało.

 

O tym właśnie myślałem :), wiadomo w momencie włączynych systemów wiemy jak zachowa się auto i wtedy elektronika pomaga przy kontrowaniu poślizgu, dlatego fajnie jest się czasami poślizgać z włączoną kontrolą trakcji, ale czasami fajnie jest pobawić się bez niej ;), ronda nocną porą są znakomite do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś też przetestowałem lekkie wymuszone zarzucenie bokiem, rzeczywiście kontrola trakcji wyhamowała jedno z tylnych kół ale w moim odczuciu za późno kiedy auto juz straciło tor jazdy.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też trochę wariowałem... ;) bo strasznie biało się zrobiło i w ogóle zima przyszła ;), ale miałem takie wrażenie jakby momentami wyhamowywł przód.. tzn objawy jak w momencie załączenia ABS.. Czy tylko kontrola trakcji i te pozostałe systemy 'blokują' tylne koła czy i z przodem się coś dzieje w jakiś extremalnych sytuacjach? :roll:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, ze w zależności od sytacji ale jestem pewien, ze kontrola trakcji może ustabilizować tor jazdy przyhamowując każde z kół. Ale zwykle robi to tył

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma bata BMW nie lubi zimy ;) heheh, radość z jazdy ale zdecydowanie latem :)

 

 

 

Moje auto ma inaczej - uwielbia zimę :) Potrzebuje tylko mieć zimowe butki max 2 letnie. A radości z jazdy przy tym coniemiara. Właśnie pojezdziłem sobie godzinke po białym dziś mieście i jestem przyjemnie podekscytowany.

 

Polecam przycisk DTC ! Genialny wynalazek....

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

U mnie 25cm śniegu, rano było dosyć zimno -21 oC ale autko zaskoczylo od razu, rozgrzałem troszke silnik i skoczyłem do Szklarskiej Poręby na wycag po placyku posmigac:D Oczywiscie DTC full OFF :D a co do walenia przy działaniu DTC o ktorym pisałem wcześniej to dzieje sie tak tylko jak ruszam z miejsca, podczas jazdy jak zalacza sie dtc to nic nie stuka ani nie wali:D

 

Ogolnie szalenstwo:D Zrobilem kolo o srednicy jakis 40metrow, w jednym poslizgu i to bez szpery :D na asfalcie takie numery nie przechodziły :D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma bata BMW nie lubi zimy ;) heheh, radość z jazdy ale zdecydowanie latem :)

 

 

 

Moje auto ma inaczej - uwielbia zimę :) Potrzebuje tylko mieć zimowe butki max 2 letnie. A radości z jazdy przy tym coniemiara. Właśnie pojezdziłem sobie godzinke po białym dziś mieście i jestem przyjemnie podekscytowany.

 

Polecam przycisk DTC ! Genialny wynalazek....

 

 

To był mój cyctat :) a nie Azajec'a ;)

 

Eee tam prawdziwa jazda jest bez dsc :D :8)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.