Skocz do zawartości

E46 M47N Przeplywomierz po raz enty ...


tomaszf

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji weekendu usiadlem w aucie z DISem na kolanach ... a to tescik taki a to inny i ... przy tescie przeplywomierza w air mass system test temat konczy sie wnioskiem "wymien przeplywomierz" ... na wolnych obrotach jest ok ale na odcieciu rzeczywista jest zawyzona do oczekiwanej srednio o 20% ... odpalilem inpe i temat wyglada podobnie dol ok gora odjezdza ... moze ktos robil ten test u siebie na tym silniku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciag dalszy ... jak wcisne gaz na 3 biegu to potrafi skoczyc do 1100 ale to jest zaden punkt odniesienia bo zaraz spada obciazenie (auto przyspieszylo) ... 3 bieg, troche powyzej 3000 obrotow, jazda na stalym gazie po rownym odcinku drogi doladowanie 1.65 aktualne i oczekiwane, cisnienie na szynie tez podobnie a pomiar powietrza oczekiwane ok. 650 mierzone ok. 800 ... czasem roznica siega nawet 250 jednostek co daje zawyzenie 20-30% !

Do czego zmierzam od x czasu wg mnie auto jest slabsze, TC sprawdzone (pompuje do 1.4 bara w piku, brak luzow), zaworki chodza (spradzone np. testem sterowania TC), egr ok, wtryski zaden nie przekracza 0.2 korekcji na cieplym ... ale nie jest jak bylo stad sie uczepilem przeplywki. Potrafi dobrze zakopcic na ciemno przy przyspieszaniu co ewidentnie wskazuje na zla mieszanke paliwo powietrze.

Moze ktos ma jakies doswiadczenie w temacie bo nie chce wyskoczyc z 200 euro tak po prostu na nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dopiero co zainstalowałem DISa, i też muszę zrobić test przepływki, i nie mam pojęcia jak się za to zabrać :duh: . Może ktoś napisać gdzie znajdę ten test i co równie ważne, czy kolejność podłączenia fejsu i uruchamianie Diagnostic Head, IFH-Service, VMware ma znaczenie jak z NCSem czy na zywca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Ja też chętnie bym się dowiedział gdzie jest ten test w disie. Szukałem dzisiaj 3 godziny w laptopie podpiętym do auta i nie mogę znaleźć tego testu. Szukałem na internecie, ale każdy na filmiku już pokazuje uruchomiony test i nie widać jak go uruchomił.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.