Skocz do zawartości

Trzeszczenie przy przejezdzaniu przez progi zwalniajace


zetti

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis pozyczylem dla proby E91 325d.

Zaobserwowalem trzeszczenie zawieszenia (silnika?) przy przejezdzaniu prze spiacych policjantow. :shock:

Czy ktos z Was sie z tym spotkal? Jest takie lup, lup ale nie w formie metalicznego walniecia tylko skrzeczenia.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to te uszczelki nieszczęsne w drzwiach?

 

Pzdr.

 

O co chodzi z uszczelkami w drzwiach? To one tak trzeszczą? Bo u mnie w aucie hałas (trzeszczenie - skrzypienie) dobiegający z okolic boczków drzwiowych jest IMO niegodny segmentu premium :?

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale to częsta przypadłość w BMW serii 3.

Tak też miałem w E46 a teraz mam w E90.

Czasami faktycznie coś w tym jest jak jest auto niewysuszone to czeszczenie wtedy zdarza się częściej.

Edytowane przez klagosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze u ciebie w E46 nie było tego bo u mnie zdecydowanie bardziej "czeszczało".

A teraz mimo że mam sportowo zestrojone zawieszenie czyli większa sztywność to jest tak że albo czeszczy albo wcale.

Tak na 10 wyjazdów w trase 1 cała w "czeszczeniach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze u ciebie w E46 nie było tego bo u mnie zdecydowanie bardziej "czeszczało".

A teraz mimo że mam sportowo zestrojone zawieszenie czyli większa sztywność to jest tak że albo czeszczy albo wcale.

Tak na 10 wyjazdów w trase 1 cała w "czeszczeniach".

 

 

W e46 miałem sport zawiechę i w e90 też mam ale serio w e90 jest to bardziej uciążliwe, to 'czeszczenie' ;) W e46 była ciszam. Ale raz na jakiś czas w e90 jest spokój, cholera wie o co kaman :)

 

 

Muza głośniej i jest dobrze ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dokładnie to Wazeliną techniczną, bo ona nie posiada w sobie wody. Można też jakimś smarem teflonowym.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, u mnie tez bylo "glosno", profesjonalne smarowidla do uszczelek dawaly rade ale na krotko, pomogl "tlusty" krem nivea :) , poszlo cale opakowanie ~200ml ale od 3 miesiecy jest CISZA !!!!!!

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, u mnie tez bylo "glosno", profesjonalne smarowidla do uszczelek dawaly rade ale na krotko, pomogl "tlusty" krem nivea :) , poszlo cale opakowanie ~200ml ale od 3 miesiecy jest CISZA !!!!!!

Smarowałes same gumowe czy te samszowe/wykończeniowe też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, u mnie tez bylo "glosno", profesjonalne smarowidla do uszczelek dawaly rade ale na krotko, pomogl "tlusty" krem nivea :) , poszlo cale opakowanie ~200ml ale od 3 miesiecy jest CISZA !!!!!!

Smarowałes same gumowe czy te samszowe/wykończeniowe też?

 

 

 

czesc, polecialem wszystko: zamsz, guma, plastik, bylo grubo, bialo i tlusto, krem wsiakl dopiero na nastpeny dzien ale teraz jest OK, polecam

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Spróbuje tego kremu bo w e46 próbowałem silikonów, smarów do uszczelek i innych i nic nie pomagało a w e90 nie chce dziadostwa tłustego robić bo tylko kurz w tym siada.

Jak się zrobi pogoda do wysuszę moja bunie i nasmaruje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja spryskuję na zimę wszystkie uszczelki, nie wiem jak w E90, ale w E46 na dolnej krawędzi drzwi też jest uszczelka. Nie mam problemów z piszczeniem/trzeszczeniem.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.