Skocz do zawartości

Stukanie w silniku...


Patryk210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie dawno zakupiłem BMW 320i autko zachowuje sie rewelacyjnie.... tylko mam problem bo cos mi stuka w silniku w okolicach rozrządu!! (stuka na wolnych obrotach i przy dodaniu gazu szybciej, non stop) czy jest prawdopodobieństwo ze to napinacz?? albo cosik nie tak z Vanosem?? Ps. po zmianie oleju na jakis czas sie stukanie uspokoiło... ale teraz znów stuka :cry2: dzis rozebrałem silnik zdjołem pokrywy i Vanosa ale nie wiem jak co uznać za zuzyte??

 

Chłopaki POMOCY!! :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami słychać troszke popychacze, bo piszesz że po wymianie oleju troche ucichło. Na jakim oleju jeździsz? A co do stukania to jeżeli tylko czasami i delikatnie, to jeździj i nic nie rób, przyłóż ręke do vanosa, jak jest mocno zużyty, to czuć jak wali, zwłaszcza tak przy ok 2tys obrotów. Jaki masz przebieg? Trwałość vanosa to ok 250-300 tyś km, potem może być go już słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem na pół-syntetyk, mam przejechane 215tyś i własnie jak przyłoże ręke to czuć lekkie stukanie na vanosie... ale czu to aby nie napinacz??

 

(mam autko rozebrane chciałbym pojechac jutro tzn.Niedziela na giełde i zakupić częsci ale nie wiem,napinacz czy zestaw naprawczy do vanosa...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest taka mozliwość zeby napinacz siadl za mało napinał i klupał?? gdy rozebrałem pokrywy i nacinołem na ten napinacz to wypsikł cały olej i tylko trzymał na sprezynie?? a po czym poznać czy vanos ma luzy jest wybity jak sprawdzic czy ta podkładka jest zużyta??

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie niechce Brutus straszyć ale miałem ostatnio do czynienia z takim zjawiskiem :evil: A przyczyny były takie:

Jeden z tłoków miał już swoje lata więc urosl i się nie mieścił w korpusie silnika , więc wyszedł bokiem :evil:

 

A tak poważnie to lepiej sprawdź panewki na wale i wymień wszystkie - na tym nie opłaca się oszczędzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie dawno zakupiłem BMW 320i autko zachowuje sie rewelacyjnie.... tylko mam problem bo cos mi stuka w silniku w okolicach rozrządu!! (stuka na wolnych obrotach i przy dodaniu gazu szybciej, non stop) czy jest prawdopodobieństwo ze to napinacz?? albo cosik nie tak z Vanosem?? Ps. po zmianie oleju na jakis czas sie stukanie uspokoiło... ale teraz znów stuka :cry2: dzis rozebrałem silnik zdjołem pokrywy i Vanosa ale nie wiem jak co uznać za zuzyte??

 

Chłopaki POMOCY!! :modlitwa:

 

Może to być popychacz zaworu. Jego elementy hydrauliczne lubią się zapychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak:

 

Zakupiłem i wymieniłem napinacz (górny) i nic nie pomogło :jawdrop: postanowiłem zakupić zestaw naprawczy do VANOSA (wyżej wymieniony) i po ciezkich trudach go wymienic... nie miałem problemów z wymiana ale z dokładnym ustawieniem go :cool2: ....jakos sobie poradziłem, teraz już wszystko jest oki silniczek chodzi gites... a to najwazniejsze :wink:

 

koszt napinacza to 130zł -serwis

koszt zestawu naprwczego do VANOSA to koszt 160zł -serwis

uszczelki komplet 70zł zwykły sklep (serwis 120zł)

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w ustaleniu przyczyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.