Skocz do zawartości

[e39] Nie wchodzą mi felgi 16' na przód


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie felgi aluminiowe wyglądające jak stalówki na okres zimowy. Rozstaw śrub się zgadza , otwór piasty też , na tył felgi wchodzą zaś na przód felgi jak by zahaczały o zaciski hamulcowe. Możliwe ,że w V8 są większe zaciski ale nie wiem tego dokładnie. Pomyślałem ,że można by założyć tzw dystanse aby oddalić felgę. I tu moje pytanie. Czy to dobry pomysł? Jaką szerokość dystansów wybrać? I czy dystanse mogą być tylko na przodzie? Czy można je ściągnąć jak na lato będę zakładał oryginalne felgi 255/40/17 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie: jakie jest ET (offset) tych felg? Albo może wiesz z jakiego modelu pochodzą?

Ja mam obecnie takie aluminiowe 15-stki wyglądające jak stalówki i jest ok, więc dla 16-stek tym bardziej powinno pasować.

Prawidłowe parametry dla E39: rozstaw śrub 5x120, ET 20, średnica otworu centrującego 74,1mm, szerokość felgi min. 7" (dla 16" felg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być wybite, ale też często nie widać tego pod syfem z klocków. Będzie albo od zewnątrz przy samym otworze na piastę, albo od wewnątrz (tu może być wszędzie). Jeśli to oryginały BMW, to na pewno będzie nabity nr części, więc może poszukaj go i po tym numerze coś ustalimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam ! Mam podobny problem !

Zakupiłem ostatnio opony 205/65/15 wraz z felgami na zimę (alu wyglądają jak stal - ET 20) i nie chcą wejść na przednia os. Haczą o tarcze i zacisk.Czy to normalne? Tylna wchodzi bez problemu.

Czy jest jakieś wyjście z tej syt. np. dystans

czy po prostu oddać koła ?

BMw e39 Touring 2002r

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oddać koła a następnym razem poczytac co ci napisali na słupku odnośnie rozmiarów kół.

Do twojego minimum 16"

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.