Skocz do zawartości

SCHEMAT elektryki klimatronika w E39 lub dobra rada!!


maqbmwe39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Macie moze koledzy schemat elektryczny klimatronika dwustrefowego e39 525 TDS 98r? chodzi mi o schemat od zaworów panelu łacznie z czujnikami wewnetrznymi. nie dochodzi mi napięcie na jeden elektrozawór i wieje strona pasażera cały czas na maxa gorące. nie wiem gdzie szukac winy. Zawory wymienione, panel sterujący klimatronika sprawdzony( zamontowałem inny) to samo było... potrzebuje sie dowiedziec od drogę przewodów napieciowych od elektrozaworów do samego panel po czujniki. ile jest czujnikow w kabinie ? 2 czy 1? bo jeden jest w panelu klimy a jezeli jest do dwustrefowy klimatronik to wydaje mi sie ze powinny byc dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz dwa czujniki w kanałach powietrza. Dostęp do nich masz jak wymontujesz panel klimatronika lub radio. Za panelem są te czujniki.

A co do elektrozaworów to tylko podpowiem , ze jak nie dochodzi napięcie do zaworu to zawór jest otwarty.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem w E39 TDS '99 przedstawia się nastepująco.

Mam problem z ciagłym ogrzewaniem od strony pasażera (grzeje na maksa).

Dodam że elektro-zawory zostały już wymienione oraz napięcie na nich zostało sprawdzone i jest OK.

Panel klimatyzacji podmieniłem od znajomego i ogrzewanie dalej nie działało poprawnie.

Przy regulacji temperatury na panelu od strony kierowcy (auto) slychac jak uruchamia sie pompka, przestawia się przepustnica przy kanałach oraz silnik wentylatora przyspiesza.

Regulując od pasażera uruchamia się tylko pompka, przepustnica się nie przestawia oraz silnik nie przyśpiesza.

 

Czy to może być uszkodzony czujnik temperatury znajdujący się w kanale powietrzym, czy bardziej silniczek od przepustnicy?

Jeśli silniczek to gdzie on się znajduje i czy można jakoś go sprawdzić nie rozkręcając połowy samochodu?

 

Dyzio255 łątwo jest wymontowac te czujniki!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Potrzebuje schemacik elektryczny do BMW 5 E39.

Być może ktoś z was wie gdzie podłączyć + i - do telefonu w podłokietniku, tak żeby po odpaleniu samochodu zaświeciło podświetlenie słuchawki?

(kabelek był urwany i nie wiem w jakiej kolejnosci było to fabrycznie)

Chodzi mi tylko o efekt wizualny :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.