Skocz do zawartości

proszę o pomoc z elektryką


icetom77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Pierwszy jaki kolwiek problem z elektryką mojego auta zaczął się od pierwszego przymrozku w nocy i rozładowanego akumulatora rano.Kupiłem nowy akumulator i dwa dni było ok na trzeci rankiem już nie odpaliła.Dałem sobie wmówić że na pewno to rozrusznik więc tego też wymieniłem na nowy pudło następnego dnia nie odpaliła.Kupiłem miernik i zacząłem szukać więc pobór prądu przy wyłączonym i zamkniętym aucie wynosi 0,62a a powinno mieć ok.0,03a.Po wyciągnięciu wszystkich bezpieczników ze schowka z bagażnika pobór prądu się nie zmienił.Znalazłem kabel po odłączeniu którego pobór znika ale i z nim połowa auta nie działa i po podłączeniu miernika włanczał się alarm(oryginalny) ale nie pipaniem tylko sygnałem ciągłym więc pomyślałem że może to ma coś z nim wspólnego ale znalazłem tylko syrene w tylnym prawym nadkolu i ją odłączyłem.Więc rozebrałem całą prawą strone auta by po kablu dojść od czego on jest.Prowadzi pod nogi pasażera pod wykładziną jest biały box z ośmioma bezpiecznikami(4x50a i 4x80a) i kabel nr 4 ten z pod spodu jest winowajcą po odłączeniu jego nie działa oświetlenie kabiny nie działa centralny zamek na tylnych drzwiach połowa kontrolek się nie włancza przy zapalonym zapłonie i auto kręci ale nie odpala (brak odgłosu pompy).Na mój poziom wiedzy o elektryce jest to albo jakiś przekaźnik od centralnego albo alarmu ale ani jednego ani drugiego nie jestem w stanie odnaleść i odłączyć.Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu tego i z góry dziękuję za każdą sugestie Pozdrawiam. auto E39 525D z 2002 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.