Skocz do zawartości

BMW M5 5LITRÓW+GAZ-400KM Co o tym sądzicie?


corsaink

Rekomendowane odpowiedzi

Duud nie wiesz jak się cieszę, że zwróciłeś uwagę na prawdziwy problem nie na lpg. Masz wątpliwości rozumiem, ale sprawdź jak wygląda (dane dostępne w internecie) szczyt czyli max wydobycia w poszczególnych krajach. Np. USA – lata 70 –te , Anglia – lata 80-te, Norwegia lata 8o-te Arabia Saudyjska początek XXI wieku. Ropa się kończy nie ma nic w alternatywie. Peak oil oznacza ,że ropa po jego przekroczeniu nie będzie kosztować 80, 90 ,100 tylko 500, 800 2000 usd za baryłkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proponuję dorosnąć i przestać udawać milionera w dziesięcioletnim 540

:cool2: :mrgreen: Lepiej bym tego nie ujal.

BTW, Niestety na tym forum jest kilku pseudoekspertow posiadajacych prawo jazdy pare lat ktorym sie wydaje ze wszystko wiedza i pozjadali wszystkie rozumy. O ekonomii nie wspominam bo kazdy sam decyduje na co wydaje kase. Jak dla mnie to moga sobie jezdzic nawet 5.7 HEMI w oczywiscie w automacie i najlepiej na 5 km odcinkach - jak ich stac i kasy im nie szkoda to czemu nie. Ale skacze mi cisnienie jak ludziska nie mieli doczynienia z gazem (albo sie naczytali stereotypow o instalkach II gen) i z gory zakladaja ze jest be i obiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co nam przekazują, a jak jest faktycznie, to dwie rozne kwestie.

Wszystko ma podłoże ekonomiczne i koniec ropy niekoniecznie musi oznaczać jej koniec ;)

 

Ja już sobie wyobrażam konsumpcję jaka będzie przed końcem 2012 i słynnych przepowiedni... ;)

Podobna bajka z kryzysem w 10.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dramatyzujecie.

 

Ropy jest wiecej niż chcielibyście by było, a straszenie peakoil to zabieg marketingowy. Benzyna mogłaby kosztować spokojnie mniej niż gaz, ale za cos trzeba rzesze bezrobotnych i górników na emeryturach utrzymać, nie ma lekko. Dlatego ja przyłączam sie do opinii, że to raczej gaz będzie równał do benzyny. Jak nie nasi, to unia sie tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat gaz i BMW jest interesujący bo pokazuje w jakiej nieświadomości żyjemy. Wydumany problem rzekomej nie przystosowalności benzynowych motorów BMW do zasilania gazem w sytuacji narzucającej konieczność wymyślenia jakiegokolwiek nośnika energii który pozwoli dalej korzystać z samochodu. Nagłośnione ostatnio zagrożenie globalnym ociepleniem czy świńską grypą utwierdza nas tylko w przekonaniu, ze to pic i fotomontaż, a za wszystkim stoi tylko kasa. W tych dwóch przypadkach tak właśnie jest, ale chyba niema wśród nas naiwnych którzy sądzą, że ropa nigdy się nie skończy. Problem tylko kiedy? Opierając się na zewidencjonowanych pokładach nastąpi to lada moment. Nowe znaczące pokłady odkryto 20 lat temu i od tej pory nic, a to o co jest zaczyna się wyczerpywać. Cezar_2000 w strefie szelfu arktycznego nie odkryto złóż ropy tylko gazu i nie odkryto, a jedynie uważa się, że tam są. Ar_w 2012 to bajki wyssane z palca niemożliwe do zweryfikowania, a peak oil ma za sobą już większość państw wydobywajacyh ropę. Zodiac połowa ceny benzyny to podatki, ale tu chodzi o cenę surowca, a nie produktu finalnego. Cena ropy naftowej już obecnie jest zawyżona poprzez grę spekulacyjną w której znaczną rolę grają wszelkiej maści fundusze, nawet wy jeśli płacicie składkę emerytalną to poprzez OFE bierzecie udział w zawyżaniu cen ropy. Podaż jest zrównoważona z popytem ceną , ale pomyślcie co się stanie gdy wyjdzie na jaw wiadomość, że właśnie osiągnęliśmy szczyt i od tej pory wydobycie będzie tylko spadać. Ceny zwariują, spekulacja w błyskawicznym tempie osiągnie niebotyczne rozmiary. Kto choćby jako widz interesował się giełdą bez trudu zrozumie o co mi chodzi.

To dlatego zainteresowałem się tym tematem bo zamiast grymasić trzeba nauczyć się wykorzystywać wszystko na czym da się jeździć żeby max przesunąć w czasie co i tak jest nieuniknione, a żadnych alternatywnych źródeł energii którymi można by zastąpić ropę naftową nikt jeszcze nie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, jako jednostka jestes zbyt słaby, zeby cokolwiek zmienić globalnie. To już nie Twój interes, ani Twoja troska o to. Nawet jakby Ci się udało przekonać kilkutysięczne grono naszego forum, to i tak jest zbyt mały procent, aby zmienić zapotrzebowanie na dane paliwo.

Zresztą, kogo obchodzi szczyt wydobycia, jak w 2012 i tak zginiemy :norty:

 

Nie masz się co produkować IMO, sprawa LPG w M5 czy V8, to kwestia wagi potrzeb do mozliwosci finansowych. Nic więcej. Ja np. bogaczem nie jestem, a zawsze chciałem jezdzic BMW... Więc póki co, stać mnie "tylko" na diesla. :cool2: :norty: Nie mam wielkiej potrzeby posiadania V8-mki czy M5, bo ten moj diesel calkowicie mnie zadowala. Jakbym chcial duży motor, to zapewne bym zagazował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagłośnione ostatnio zagrożenie globalnym ociepleniem czy świńską grypą utwierdza nas tylko w przekonaniu, ze to pic i fotomontaż, a za wszystkim stoi tylko kasa. W tych dwóch przypadkach tak właśnie jest, ale chyba niema wśród nas naiwnych którzy sądzą, że ropa nigdy się nie skończy. Problem tylko kiedy? Opierając się na zewidencjonowanych pokładach nastąpi to lada moment. Nowe znaczące pokłady odkryto 20 lat temu i od tej pory nic, a to o co jest zaczyna się wyczerpywać.

Brednie oparte na niczym. Nie moge tego czytac. :duh: Awanturnik, ktory nie ma pojecia o czym pisze. Zapytaj sie kogokolwiek, kto pracuje w tym biznesie i pamietaj... Badz realista, nie naiwniakiem :!:

 

Problem forum polega na tym, ze kazdy w temacie moze sobie napisac co chce, wyimaginowac argumenty, albo opierac sie na "faktach" przeczytanych gdzies... o, na przyklad we "Faktach". Kazdy, kto kiedykolwiek mial osobiscie doczynienia z prasa na wieksza skale wie, ze kazdy dziennikarz to bezczelny karierowicz i jesli jest jakas glosna sprawa, przekreci wszystko jak tylko mozna.

Lubie tego typu polemiki i mysle, ze wycieczki personalne i komentarze na temat stanu finansowego uczestnikow sa wywolane brakiem argumentow, zlosliwoscia i sa niesmaczne, oraz nie lubie, gdy brak wiedzy ktos nadrabia "rewelacjami z Faktow".

 

Niedawno zloza odkryli w Wielkopolsce, nigdy tematem sie nie interesowalem i nie wierzylem w to, az nie zobaczylem sprzetu do robienia odwiertow na trasie Poznan - Wrzesnia. Ludzie sa glupi i wierza w to co pisza, nie zdaja sobie nawet sprawy, ze w niektorych czesciach swiata robia odwierty i zostawiaja na pozniej :!: Ze tak na prawde ropy odkrytej jest coraz wiecej. Peak o ktorym pisze realista jest to normalna rzecz. Lopatologicznie, zmniejszenie wydobycia spowodowane jest zyskiem z pojedynczej barylki.

 

Mcmt nie czytasz , nie oglądasz, nie analizujesz, nie myślisz????

Oczytany, ogladajacy, analizujacy i myslacy "realisto"... Oswiadczam ci, ze jestes w BLEDZIE :!:

Edytowane przez mcmt

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: wypijemy z szopem praczem, cichaczem, za sraczem :norty:

 

Po za tym, z ropa nie jest tak zle, wiem, bo robie w tym biznesie od kilkunastu lat. Zeby utrzymac cene, nalezy ograniczyc wydobycie.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązanie do dyskusji, dobrze zobrazowane :)

 

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201003/1267875161_by_kbar2_500.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7143/6826155841_0459a462fa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały temat i chwilę to zajęło :D

dobrze że ciśnienie trochę opadło na końcu bo czytało się jak kryminał i czekałem kiedy padną pierwsze strzały. :lol:

 

odnośnie tematu gazu ktoś poruszał temat instalacji gazowych "fabrycznych" i "przystosowanych" przez producenta silnikach do zasilania LPG.

z tego co się orientuję ani jedno ani drugie nie istnieje.

 

pozdrawiam i życzę nam wszystkim aby nas było stac na taki dylemat czy zagazowac "posiadane" przez nas M5 czy nie.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.