Skocz do zawartości

Spalony ksenon - wymiana E39 530d FL


upuaut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

I tak, po 1,5 roku użytkowania mojej buni spalił się lewy żarnik. Kupiłem już dwie sztuki D2S i teraz moja prośba do Was. Wiem, że to nie jest jakaś super skomplikowana operacja, ale nie jest też banalnie prosta (może jak zrobie pierwszy raz, to potem będzie ;) ). Więc zwracam się z prośbą do kolegów którzy to robili u siebie o wskazówki. Jak i co zrobić, żeby nic nie urwać i nie połamać?

 

1. Jak odpinamy ten przewód z wtyczką pod kątem 90*? Odkręcamy (w którą stronę) czy wyciągamy?

2. Osłona gumowa. Jak ją ściągnąć bez uszkodzenia?

3. Sam żarnik jak widzę będzie na wcisk i w lewo/prawo.

 

Najlepiej jak ktoś podepnie link do jakiegoś DIY ze zdjęciami, lub łopatologicznie mi to wytłumaczy. Chciałbym to dzisiaj wymienić i cieszyć się dwoma "oczkami" :D

 

Dzięki z góry i Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam znalazłem. Całkiem ładny opis ze zdjęciami. Może jeszcze się komuś przyda. Dzisiaj zabieram się za wymianę :cool2:

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=352818

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem niestety jakieś badziewie, Niby D2S ale w porównaniu do mojego oryginalnego/spalonego Philipsa brakuje tym nowym żarnikom takiego koszyczka z blaszek w podstawie i jakby trzymające bańkę szklaną u dołu. Ciężko wytłumaczyć, mam fotkę, tylko nie wiem jak tu wstawić. Mogę wysłać na maila. Teraz do rzeczy. Po założeniu tych zamienników ksenon świeci kilka sekund, potem gaśnie (tak z trzy razy) i wyłącza się zupełnie a komp wyświetla błąd spalonej żarówki. Teraz co jest problemem? Czy komuś działają te HID' y? I jeszcze jaka jest różnica między żarnikiem 85122 takie mam a 85123 mogę kupić?

 

Proszę o pilne odpowiedzi. Ciężko się jeździ...

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No właśnie o to chodzi, że żadnej firmy. Pewnie jakieś chińskie truchło. Po poprawnym montażu ksenon mruga 2, 3 razy i się wyłącza. Stary, ten który się nie przepalił po włożeniu w to samo miejsce świeci jak ta lala. Wygląda to tak jakby komputer sprawdzał te ksenony i nie pozwalał na ich świecenie, albo one nie dają mu odpowiednich parametrów, bo żarniki nie przepalone i po kilku mrugnięciach wyłączają się.

 

Jakiej firmy kupiłeś? Tu możesz sobie poczytać o żarnikach:

 

http://motonews.pl/sh_forum.php?op=fvt&t=223141&c=0&f=9&start=20

 

.

 

jkar dzięki za link. Trochę mi rozjaśnił. Ale co gorsza widzę, że Philips ma swoje podróbki (na moje oko nie do odróżnienia)! Moje HIDy już po rozpakowaniu wyglądały jak idź z tą...

 

Tymczasem reklamuje do sprzedawcy to badziewie i rozglądam się dalej. Może ktoś z kolegów z forum ma jakieś sprawdzone źródło i poratuje?

 

Dzięki

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie kupowałeś, coby faceta omijać z daleka.

 

 

Kupowałem na Allegro. Kupując żarnik za 32 pln nie spodziewałem się cudów (wieloletnia praca, idealne świecenie itp.). Chciałem tylko żeby działały. Może ten problem występuje tylko w mojej beci, że nie trawi szajsu. Z drugiej strony kupiła je tam masa ludzi na tej aukcji. Może im działały. Na razie zobaczę jak rozpatrzy reklamację. A po moich doświadczeniach DORADZAM omijać wszystko co jest 10x tańsze.

 

Pozdr.

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
szefie a jak miałem wcześniej włąsnie 66040 a teraz jak mi sie spaliłą kupiłem 66240XNB (osram xenarc night breaker unlimited) to bedzie czy nie bardzo jest róznica w czymś poprzez te numerki? czyli 240 sie zmienia. (mam własnie wymieniać czekam na przesyłkę )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za 32pln ciężko się spodziewać, żeby to wogóle działało. Oddaj, wyrzuć lub cokolwiek tam chcesz i kup coś działającego. Dobre oświetlenie to podstawa, nie ma co oszczędzać..

 

Oryginały Philipsa po około 130 - 155 pln za sztukę chodzą, a poświecą Ci kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 32pln ciężko się spodziewać, żeby to wogóle działało. Oddaj, wyrzuć lub cokolwiek tam chcesz i kup coś działającego. Dobre oświetlenie to podstawa, nie ma co oszczędzać..

 

Oryginały Philipsa po około 130 - 155 pln za sztukę chodzą, a poświecą Ci kilka lat.

Kolego nie szalej z tymi cenami, oryginał Phillipsa D2S 4300K kosztuje 69,00 zł/szt + przesyłka i są to najlepsze żarniki jaki kiedykolwiek miałem. OSRAM bardzo długo się wyżarzają i bardzo krótko działają. Te Philips-y mam już 3-ci rok i jeszcze nie ma żadnych objawów końca żywota.

Link do oferty allegro (nie mojej) http://allegro.pl/d2s-philips-ksenon-xenon-zarowka-zarnik-palnik-i4011628975.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spoko,

Ja mam trochę inne - jaśniejsze, jak już chcesz konkretną ofertę to takie coś:

 

http://allegro.pl/d2s-philips-85122-xenon-ksenon-zarnik-4800k-f-vat-i3993105464.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego nie szalej z tymi cenami, oryginał Phillipsa D2S 4300K kosztuje 69,00 zł/szt + przesyłka

 

No i tak się składa że 5 minut temu wyciągnąłem takiego philipsa od siebie, bo się spalił po 5 miesiącach.

Ja płaciłem ok 80pln.

I koledzy z bmw-sport mnie doinformowali, że to niestety nie jest "prawdziwy"philips, a również tłumaczyłem się pudełkiem, nadrukami itp.

Jest jakiś patent na odróżnienie oryginalnego od podróby, ale nie pamiętam o co to dokładnie chodziło.

Wygląda tak samo, pudełko też, ale świeci inaczej, jeden miałem nowy ori philips, taki za ponad 150pln, i drugi ten, ten droższy (kupiony w sklepie) świecił tak jak moje stare oryginalne palniki, no takie to światło było jak w 4300k obiecują, a ten tańszy to kosmos, blade jasne światło, w dodatku sporo słabsze, zamawiałem z allegro.

Więc lepiej omijać te tanie i promocyjne oferty, bo są po prostu nic nie warte.

Dołożył bym drugie tyle, i miał bym spokój na kilka lat, a tak to padło bez najmniejszych oznak, w najgorszym możliwym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie szalej z tymi cenami, oryginał Phillipsa D2S 4300K kosztuje 69,00 zł/szt + przesyłka

 

No i tak się składa że 5 minut temu wyciągnąłem takiego philipsa od siebie, bo się spalił po 5 miesiącach.

Ja płaciłem ok 80pln.

I koledzy z bmw-sport mnie doinformowali, że to niestety nie jest "prawdziwy"philips, a również tłumaczyłem się pudełkiem, nadrukami itp.

Jest jakiś patent na odróżnienie oryginalnego od podróby, ale nie pamiętam o co to dokładnie chodziło.

Wygląda tak samo, pudełko też, ale świeci inaczej, jeden miałem nowy ori philips, taki za ponad 150pln, i drugi ten, ten droższy (kupiony w sklepie) świecił tak jak moje stare oryginalne palniki, no takie to światło było jak w 4300k obiecują, a ten tańszy to kosmos, blade jasne światło, w dodatku sporo słabsze, zamawiałem z allegro.

Więc lepiej omijać te tanie i promocyjne oferty, bo są po prostu nic nie warte.

Dołożył bym drugie tyle, i miał bym spokój na kilka lat, a tak to padło bez najmniejszych oznak, w najgorszym możliwym momencie.

Tak jak pisałem, 3-ci rok i wszystko świeci tak jak trzeba. Wcześniej kupowałem OSRAM XENARC za ok. 200zł/szt i to było właśnie wyrzucenie pieniędzy. Nie dość że na początku, przez miesiąc świeciły jak H4 (żółto i słabo), to po chyba 8 miesiącach jeden mi umarł.

Takie są moje doświadczenia z xenonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zobacz ten filmik, gość właśnie pokazuje jak odróżnić podróbkę od oryginału.

I ma 2 identycznie wyglądające philipsy, widać po napisach.

Moje właśnie sprawdziłem, i jest tak jak mówi, ori ten droższy który działa, podróbka ta tańsza która się spaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten filmik, gość właśnie pokazuje jak odróżnić podróbkę od oryginału.

I ma 2 identycznie wyglądające philipsy, widać po napisach.

Moje właśnie sprawdziłem, i jest tak jak mówi, ori ten droższy który działa, podróbka ta tańsza która się spaliła.

Kolego, daj spokój! Nie interesuje mnie to, ponieważ świecą mi już 3-ci rok bez żadnych zastrzeżeń. A że kosztowały po 68 zł/szt, to tym bardziej mnie to cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to ciesz się że świecą, może komuś innemu się przyda, nie jesteś sam jeden na forum, i nie jeden masz ksenony.

Ja się na nich przejechałem i odradzam każdemu, szkoda pieniędzy na ten badziew.

Swoją drogą ktoś już link do filmu usunął, więc trudno, niech każdy robi jak uważa.

Dla tych co są ciekawi, oryginalne Philipsy są przyciągane przez magnes, dokładnie te blaszki co trzymają szklana bańkę, w podróbkach magnes się nie złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem żarniki d2s za 12zł i świecą jak talala ;] jasne wyraźne i żadnych błędów ;]

Cuda Panie, cuda!

 

Dawaj namiar na to, wywalam moje Philipsy, kupione kilka lat temu za 200 zetow sztuka w Norauto, niby oficjalny dystrybutor Philipsa.

A co to za kryterium jakosci swiecenia "jaktalala"? Z chinskiego?

 

Powaznie, to kilka lat temu padl mi jeden palnik. Z dnia na dzien, bez ostrzezenia. Banka z palniku byla czarna.

Kupilem dwa, zeby nie bylo roznicy w barwie i sile. Zanim wymienilem drugi, sprawny, sprawdzilem jak swieca oba, to znaczy, jakie beda roznice pomiedzy nimi. Nie zauwazylem niczego. Wynika z tego, ze jakos nie bylo potrzeby "rozpalenia" palnika do osiagniecia koncowych parametrow.

 

Jednak cena czyni cuda. Im tansze, tym lepsze... :cool2:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja kupiłem żarniki d2s za 12zł i świecą jak talala ;] jasne wyraźne i żadnych błędów ;]

To życzę Ci długiego świecenia,choć nie wierzę w to by świeciły zbyt długo.

 

Jednak cena czyni cuda. Im tansze, tym lepsze... :cool2:

Całe szczęście że nie importują chleba i mleka z Chin nie mówiąc o innych art.spożywczych :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem żarniki d2s za 12zł i świecą jak talala ;] jasne wyraźne i żadnych błędów ;]

Cuda Panie, cuda!

 

Dawaj namiar na to, wywalam moje Philipsy, kupione kilka lat temu za 200 zetow sztuka w Norauto, niby oficjalny dystrybutor Philipsa.

A co to za kryterium jakosci swiecenia "jaktalala"? Z chinskiego?

 

Powaznie, to kilka lat temu padl mi jeden palnik. Z dnia na dzien, bez ostrzezenia. Banka z palniku byla czarna.

Kupilem dwa, zeby nie bylo roznicy w barwie i sile. Zanim wymienilem drugi, sprawny, sprawdzilem jak swieca oba, to znaczy, jakie beda roznice pomiedzy nimi. Nie zauwazylem niczego. Wynika z tego, ze jakos nie bylo potrzeby "rozpalenia" palnika do osiagniecia koncowych parametrow.

 

Jednak cena czyni cuda. Im tansze, tym lepsze... :cool2:

Zgadza się, Philips jest wyżarzany zanim trafi do sprzedaży (tak słyszałem). OSRAM niestety nie, na początku świecił jak świeczka we mgle (żółto i słabo), dopiero po kilku czy kilkunastu dniach pojawiło się normalne światło ksenonowe.

Chińskie żarniki...no cóż, jaka cena taka jakość. Raz kupiłem na próbę po 13 zł/szt i po ich zamontowaniu od razu zamówiłem Philipsy. Niestety, światło z chińczyków jest tak słabe i miejscowo porozrzucane, że nie dałem rady z tym badziewiem jeździć po zmroku. Ale wiadomo, E39 to już model przechodzony i nie można wymagać, że do auta, które można kupić za "2 wypłaty", wszyscy będą kupować żarówki za 200zł/szt albo i drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie philips z allegro wytrzymał ponad cztery lata.

Jeden padł przez awarię przetwornicy.

 

Kupiłem następne i już rok świeca jak trzeba.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.