Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach zimowych


pavelek

Rekomendowane odpowiedzi

ja vredsteiny testowalem na subaru legacy, ktory to pojazd choc mial naped 4x4 co na pewno pomagalo, jechal i hamowal pewnie po sniegu, szutrze, lodzie, asfalcie i deszczu (wszystko w ciagu jednego dnia :) )

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja w e60 mam Nokiany i jestem bardzo zadowolony na wcześniejszym samochodzie również je miałem ( tam był 4x4 ) i zero problemów . W BMW jezdzi się na tych oponach w zimie pewnie , może nie należą do cichych bo bieznik wygląda jak od traktora ale są skuteczne.

Również powiedziano mi przy zakupie opon " będzie Pan naprawdę zadowolony "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Nokian'y WR G2 mam je(195/55r16) na swojej 1 i już drugą zimę na nich przejeździłem, powiem że dla mnie są one cichsze niż letnie run flat'y Bridgestone'a , szczerze polecam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos przejezdzil zime na letnich? da rade ...?

 

Przejeżdziłem ostatnią zimę na Dunlopach SP SPORT Fastresponse (codziennie 2x65 km). Raz mnie wypychali z parknigu, ale wtedy to każde auto wypychaliśmy, bo tyle śniegu napadało przez 8 h pracy.

 

Z doswiadczenia polecam Dunlopy czy to letnie SP SPORT: 01, 2000, Fastresponse , natomiast zimówki to Dunlop SP WINTER SPORT 3D.

 

Najlepiej kupować opony po sezonie, czyli wiosna, lato to najlepszy okres na zakup zimówek. Podobnie z letnimi oponami, korzystniejsze ceny są w miesiącach zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

ja dziś zakupiłem Toyo snowprox s 952 w rozmiarze 205/55/16

 

miałem już letnie Toyo i bylem bardzo zadowolony wiec teraz czas na zimę

 

Pożyjemy zobaczymy mam nadzieje ze będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem opon tego typu http://www.netcar.pl/opony/zimowe/osobowe/nokian/NOKIAN+WR+G2+205-55R16+91V+RunFlat,205%2055R16,44,0,5-0,115558166,szi.html co o nich sądzicie ? zaznaczam że region w którym będę się poruszał, to raczej zachodniopomorski. Miałem ostatniej zimy opony Goodyear ultra grip 7 w samochodzie z napędem na przód, ale kiepsko je oceniam :( Fakt zima była masakryczna!!!

 

PS. a co myślicie o akcji zima w salonach bmw, zimówka z felgą aluminiową w cenie około 1200zł?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem opon tego typu http://www.netcar.pl/opony/zimowe/osobowe/nokian/NOKIAN+WR+G2+205-55R16+91V+RunFlat,205%2055R16,44,0,5-0,115558166,szi.html co o nich sądzicie ? zaznaczam że region w którym będę się poruszał, to raczej zachodniopomorski. Miałem ostatniej zimy opony Goodyear ultra grip 7 w samochodzie z napędem na przód, ale kiepsko je oceniam :( Fakt zima była masakryczna!!!

 

PS. a co myślicie o akcji zima w salonach bmw, zimówka z felgą aluminiową w cenie około 1200zł?

Pozdrawiam!!!

 

akcji zima nie znam, nie znalazlam na stronie bmw i prosze o jakies szczegoly o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe118, BMW Polska organizuje okresowo w ciągu roku akcje Wiosna/Lato i Zima w których to oferuje różnoraki sprzęt cieszący sie dużą popularnością w danych porach roku w "promocyjnych" cenach i tak w akcji Zima spodziewać się można kompletów felg z opnami zimowymi, wycieraczek, dywaników podłogowych. Z tego co się orientuję tegorocznej akcji zima możemy spodziewać się w okolicach października, chyba, że już coś wiadomo co jest w ofercie a nic o tym nie wiem. Podaję linka do akcji Zima 2009, żebyś mógł zobaczyć o co chodzi:

 

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/accessories/seasonal_campaigns/winter_2009/service.html

 

P.S. czy ktoś miał jakieś doświadczenia z oponami zimowymi Yokohama W Drive i mógłby podzielić się opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega Łukaszj mnie mnie wyręczył :)

Byłem ostatnio w serwisie pytałem co i jak, jeżeli chodzi o zimówki.

Akcja zima ma się zacząć niby pod koniec września, felgi stalowe z oponą mają kosztować około 900zł + 150zł kołpak cena za sztukę :(

A felga aluminiowa 1100-1200zł, raczej się opłaca 2 opcja :) patrząc też na to, że sama opona kosztuje około 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja zima ma się zacząć niby pod koniec września, felgi stalowe z oponą mają kosztować około 900zł + 150zł kołpak cena za sztukę :(

 

Zakup stalówek z kołpakami mija się z celem, w swoim życiu już się kołpaków napilnowałem, raz ci buchną kpl i już masz rabat na aluminiowe. 3 razy ktoś sobie moje kołpaki pożyczył, wydatek za każdym razem po 700 PLN boli od tej pory nigdy więcej nie kupiłem stalówek na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ktos przejezdzil zime na letnich? da rade ...?

Pamiętam czasy kiedy nie było opon zimowych, a królowały "nalewki" (dla młodszych - nalewka to stara opona której przyklejono nowy bieżnik) i się dawało. Tak naprawdę to opony zimowe to tylko 10 do 30% lepsza przyczepność. Jak na razie jeszcze nie wymyślono opon bez kolców do jazdy po lodzie i o tym trzeba w zimę pamiętać.

I jeszcze jedna uwaga - o ile dobrze pamiętam w PL używanie opon zimowych nie jest obowiązkowe i nie grozi za to mandat, ale oczywiście namawiam do korzystania z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem opon tego typu http://www.netcar.pl/opony/zimowe/osobowe/nokian/NOKIAN+WR+G2+205-55R16+91V+RunFlat,205%2055R16,44,0,5-0,115558166,szi.html co o nich sądzicie ? zaznaczam że region w którym będę się poruszał, to raczej zachodniopomorski. Miałem ostatniej zimy opony Goodyear ultra grip 7 w samochodzie z napędem na przód, ale kiepsko je oceniam :( Fakt zima była masakryczna!!!

 

PS. a co myślicie o akcji zima w salonach bmw, zimówka z felgą aluminiową w cenie około 1200zł?

Pozdrawiam!!!

Ja zakupiłem do siebie te Nokiany na zbliżającą się zimę. Zobaczymy jak się sprawdzą. Zastanawiałem się między nimi, a UltraGrip 7+, ale cena Nokianów była za zwykłe opony lepsza. Swoją drogą cena za run flaty jest z kosmosu :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilam zeszla zime na Dunlopach 3 D i nie bylam zadowolona co musze powiedziec ze na 3D jezdzilam 2 sezony Audi i bylo ok ale Q robi swoje.

W tym roku kolega wulkanizator szuka mi czegos typowo na snieg i tyl naped.

 

Panowie w koncu zapowiadaja zime tysiaclecia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Felgi już wybrane Star Spoke 229, W katalogu BMW akcja zima 2010 są do wybory (Continental WinterContact

TS810S SSR RSC), (Goodyear UltraGrip UG7+ ROF) lub (Bridgestone Blizzak LM25 RFT RSC) chciałem wziąć Continentale ale pan w serwisie :) powiedział że Goodyear będą lepsze, mam dylemat :) Co proponujecie ?

Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie wróciłem z Poznania, felgi kupione (niedługo fotki w galerii ) wraz z oponamiGoodyear UltraGrip 7+ Run Flat . Byłem w szoku jeżeli chodzi o różnice, dopisuję się do kolegi Gessi, nie czuć tak tych wszystkich nierówności, jak np. w letnich Michelin :) Polecam !!! Edytowane przez Fred-Flinstones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.