Skocz do zawartości

Jakie klocki polecacie?


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam umówioną wizytę w serwisie, poza przeglądem m.in. czeka mnie wymiana klocków w 525. Ale może macie propozycje jakie warto kupić? i sam się tym zajmę?

z góry dzieki

e36 320i

e39 525i

f36 428i

f15 40d - obecnie

e30 330i - w trakcie budowy


http://www.wheelandsteel.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TEXTARa z przodu (idą na pierwszy montaż) oraz ATE z tyłu i są ok. Przednie trochę pylą ale nie jest to jakieś bardzo duże pylenie w porównaniu do innych ale za to nic nie piszczą. Szybkośc zużywania się także w normie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze to ATE są niezłe ale również mogę Ci polecić zwykłe lukasy też są całkiem dobre. Tworzywo miękie i przez to dobrze hamują ale za to brudzą alufelgi (miej ścierają tarcze)

Chyba, że nie chcesz żeby coś piszczało przy hamowaniu to dobierz klocki do tarcz (taka sama firma tarcz i klocków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mam JURIDY i jestem zadowolony.

 

Z tyłu mam ATE i też jestem zadowolony.

Wcześniej z tyłu miałem TRW i wywaliłem do śmieci po miesiącu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36 320i

e39 525i

f36 428i

f15 40d - obecnie

e30 330i - w trakcie budowy


http://www.wheelandsteel.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klocki i tarcze TRW i jestem zadowolony. Nie ma efektu wibracji na pedale przy hamowaniu, nawet z wiekszych predkosci. jedyna wada ich to to, że latem przy mocnym rozgrzaniu troche piszczą, jednak nie ma to wpływu na efektywność hamowania. Zarowno zimne jak i po mocnym rozgrzaniu hamuja bardzo dobrze.
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Boscha a mianowicie Textara, bo Bosch sprzedaje klocki Textara w swoim opakowaniu.

Bosch niedawno kupił firmę Textar i teraz już coraz mniej będzie szło pod nazwą Textar a coraz wiecej jako Bosch. Co nie zmienia faktu, że jakościowo będzie to stary, poczciwy i dobry Textar.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.